Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Metodologie mișcare personal, pot pierde continuitatea obtinuta conf art 61?
Ricardo
Trimis: 30 Jul 2019, 12:47 PM

Începător
*

Grup: Members

Buna-ziua.Am o nelămurire.Dacă am obținut media 7,30 ,la titularizare in 2017 si am și prelungirea contractului de muncă in anul școlar 2019-2020 conf art.61 din Metodologie,pot pierde postul in fața cuiva care are o medie mai mare la concursul din 2019?
Mesaj personal
costi_52
Trimis: 30 Jul 2019, 01:10 PM

Mentor

Dacă figurați în lista posturilor ocupate, nu se mai pune problema să pierdeți acest post. Dacă aveți doar acordul de principiu, urmând să vă prezentați la ședința de repartizare din 22 august, există posibilitatea ca postul să fie ocupat pe 31 iulie (dacă este vacant și viabil 4 ani) sau pe 01 august (dacă este vacant și viabil 1 an).

--------------------
Mesaj personal
Ricardo
Trimis: 30 Jul 2019, 06:13 PM

Începător
*

Mulțumesc.Postul are ceva probleme pentru că s-a eliberat in urma tranferului unui titular in alt județ.La început am avut doar acordul de principiu, mai tîrziu mi-au acceptat dosarul pentru prelungire cu articolul 61 la Inspectoratul Județean ,urmând ca atunci când vor veni actele din județul vecin să transforme în post rezervat și să aibă și un cod de post.Postul nu este viabil decât un singur an,deci nu va putea fi ocupat în ședința din 31 iulie.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved