Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Ce sanse avem dupa facultate?
StefanMiahela
Trimis: 18 Feb 2012, 03:54 PM

La prima intervenție

Grup: Members

Protestele din ultima perioada din lume si din Romania au scos la iveala un comportament pana acum atipic pentru tineri. Ei vor din ce in ce mai mult sa se implice in problemele lor pentru ca nu cred ca au vreo sansa dupa facultate, sau sansa la o viata normala, sa nu mai fie furati si mintiti pe fata.Am completat un sondaj interesant , dureaza numai 5 minutele: http://raspunsultau.studiu-ocp.sgizmo.com/s3/ , iar la final puteti vedea ce zic si alti tineri. Eu am ramas surprinsa cati vor sa se implice , sa-si strige drepturile, sa-si exercite libertatea, pentru ca in acest moment eu ma gandesc ce fac dupa facultate?Incotro o apuc?Sa plec din tara?Printre straini?...este oribil ce se intampla.
Mesaj personal
adita_b
Trimis: 18 Feb 2012, 08:21 PM

Utilizator
**

tocmai ce am terminat chestionarul, destul de bun...
Mesaj personal
geosoft1
Trimis: 30 Nov 2015, 06:31 PM

Utilizator
**

pentru ca in acest moment eu ma gandesc ce fac dupa facultate?Incotro o apuc?Sa plec din tara?Printre straini?

care ai ocazia, da. du-te si opreste-te numai cand vezi ca scrie Google sau Facebook sau orice multinationala pe care o poti aborda. tara asta nu-ti va oferi nimic in afara de coruptie, salarii mici si prostie cat cuprinde...

Acest mesaj a fost modificat de către geosoft1 la data 30 Nov 2015, 06:35 PM
Mesaj personal
tonymark0077
  Trimis: 6 Apr 2016, 06:32 PM

Utilizator
**

Ce planuri? Eu am terminat facultatea de medicina si am dat examenul pe rezidentiat, pe care si l-am luat... Am terminat si rezidentiatul si momentan la stat in zona mea nu se gaseste nimic asa ca mi-am luat inima in dinti si mi-am facut un mic cabinet... Sper sa mearga. Adevarul e ca in propria tara nu poti face nimic si daca faci si ajungi maricel ai sanse mari sa te scufunzi apoi...

Acest mesaj a fost modificat de către tonymark0077 la data 6 Apr 2016, 06:32 PM

--------------------
Mesaj personal
Doinita88
Trimis: 11 Feb 2019, 01:49 PM

Începător
*

Observ ca ultimul mesaj este din 2016, tin sa spun ca multe s-au schimbat de atunci, in rau dar si in bine. Au plecat deja foarte multe ormani demni de forta de munca, iar cei ramasi acum gasesc mai usor un loc de munca, cum este cazul doctorasului de mai sus, insa legat de coruptie, a ajuns PDS la putere, si sper ca anul asta sa scapam de ei.

--------------------
Pasionat de auto si filme.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved