Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Manual digital
band206
Trimis: 20 Nov 2019, 09:57 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Are cineva idee cum pot descărca de pe manuale. edu.ro manualul digital. Vreau să-l pot folosi și fără conexiunea la internet. Se poate ? Mulțumesc
Mesaj personal
scoala1roman
Trimis: 20 Nov 2019, 10:21 AM

Utilizator avansat

Sub fiecare manual aveti formatul PDF (Varianta tiparita) pe care il puteti descarca.
Mesaj personal
band206
Trimis: 21 Nov 2019, 08:18 PM

Utilizator activ

Am scris clar, dar văd că unii pricep mai greu. Mă interesează manualul digital. Sunt școli în țara asta care, deși cei de la minister nu știu, nu au încă internet. Nu mai vorbesc de laboratoare. Și atunci doresc să folosesc manualul digital, care e diferit de varianta PDF
Mesaj personal
cornelbn
Trimis: 23 Nov 2019, 11:52 AM

Utilizator avansat

Vă prezint etapele unei metode de transformare a fișierelor pdf în cărți digitale offline:
1. Instalați pe calculator un convertor pdf/flip book ( cum ar fi convertorul de AICI ).
2. Descărcați fișierul pdf al manualului.
3. Convertiți cu ajutorul programului instalat fișierul pdf în format carte digitală.
4. Convertiți fișierul creat în fișier executabil.
La utilizarea acestor convertoare în majoritatea cazurilor este nevoie de versiunea full deoarece versiunea free este limitată în funcții.
Probabil sunt și alte metode mai utile și accesibile pentru publicarea offline.

--------------------
eprofu
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiMSN
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved