Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (4) « Primul ... 2 3 [4]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> fumatul in scholi, masuri "legale" ce se pot lua
cristi_1993
Trimis: 31 May 2012, 12:25 PM

Utilizator
**

Grup: Members

QUOTE (io_nu_t122 @ 22 Apr 2012, 09:27 PM)
Nu este normal sa se fumeze in scoli.

dar ce mai este nomal sa faci in scolile din romania. Imediat vom vedea omoruri mai rau ca la puscarie...pacat...

--------------------
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
alexandru.armani
Trimis: 30 Jun 2012, 04:03 PM

Utilizator
**

La mine la scoala, la scoala generala nr. 9 , Pache Protopopescu din Cernauti, se fumeaza si in salile de clasa... Chiar eu , fumez cu profesorii de fata, deoarece am o conditie foarte speciala , iar profesorii m-au inteles. Contidia mea, boala de care sufar este "durutus in pulus" si este foarte molipsitoare.
In bai, ce-i drept, este interzis fumatul , deoarece se practica prostitutia si unii clienti sunt nefumatori.
O zi buna!
Mesaj personal
ancanegrescu
Trimis: 28 May 2014, 03:29 PM

Utilizator
**

mi se pare o tampenie sa se permita fumatul in scoli....mi s-ar parea ok sa fie niste locuri amenajate pentru fumat smile.gif
Mesaj personal
Alexx.
Trimis: 25 Jun 2014, 05:04 PM

Utilizator
**

QUOTE (ancanegrescu @ 28 May 2014, 05:29 PM)
mi se pare o tampenie sa se permita fumatul in scoli....mi s-ar parea ok sa fie niste locuri amenajate pentru fumat smile.gif

Nu se pot amenaja spați special amenajate pentru că, fumnatul în instituțile statului este INTERZIS.
Mai nou nu mai au voie nici să amendeze elevii prinși la fumat,la noi elevii prinși la fumat de către profesori-directori sunt exmatriculați 3 zile în ferma școlii,la abateriile în mod repetat este adaugată și scăderea notei la purtare cu 1-2 puncte.

Acest mesaj a fost modificat de către Alexx. la data 25 Jun 2014, 05:05 PM
Mesaj personal
GreenBoy
Trimis: 12 Aug 2014, 10:04 PM

Utilizator activ

Sunt scoli care au fumoar..
Eu sunt pentru organizarea de astfel de locuri speciale ptr.fumat in care sa "activeze' si profesorii fumatori si elevii fumatori.
Dar sa fie voie numai acolo sa fumezi..
Astfel s-ar evita inhalarea fumului de catre nefumatori..

Oricum fumatul e o prostie..mai bine prefer de banii pe care ii am sa iau ceva de rontait sau un suc si tot mai raman bani decat sa dau atatia bani pe tigari
Eu sunt nefumator dar am si astm bronsic..ar fi dezastru ptr.plamanii mei sa fumez asa ca nu-mi trebuie
Mesaj personal
Alexandru Ioan
Trimis: 13 Dec 2014, 02:40 AM

Utilizator
**

Cel mai misto e faptul ca aici , 90% dintre cei ce au comentat sunt nefumatori.
Foarte bine, de acord, fumatul in baie interzis , dar cei ce sunt majori presupun ca au dreptul sa fumeze in curtea scolii atata timp cat pastreaza curatenia nu?
Nu e nevoie sa ii discriminezi pe cei ce fumeaza , oricum in viitor vei ajunge ca ei . Fiind un mic critic din spatele monitorului , e usor sa arunci cu pietre, dar mai tarziu vei vedea ca vei fi si tu corupt.

--------------------
"Go hard, or go home"
Mesaj personalYahoo
okazional
Trimis: 24 Jun 2015, 03:25 AM

Utilizator
**

fumatul ar trebui interzis total, nu doar in scoli. Exista oare ceva care sa provoace mai multe morti ?

--------------------
Realizare site la preturi foarte mici: creare magazin online sau creare aplicatii android .
Singura aparare in fata lumii este cunoasterea ei temeinica.
Mesaj personal
stcalin
Trimis: 2 Oct 2015, 08:30 AM

Utilizator
**

Mi se pare anormal sa se interzica acest lucru in scoli, desi comercializarea tigarile se face, de cele mai multe ori, chiar la buticul din fata scolii. Ar trebui sa se faca un loc special pentru fumat. Chiar daca nu am fumat cat timp am fost la scoala, m-am apucat ulterior, era foarte urat. Colegii care fumau, se ascundeau, fugeau, fumau in baie si tot fumau!
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (4) « Primul ... 2 3 [4]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved