Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> ..
alejandrito
  Trimis: 1 Apr 2006, 03:13 PM

Utilizator
**

Grup: Members

sign67.gif is intr-a 9 la un liceu bunicel....dar vreu sa ma transfer la altul mai bun din toamna.....se poate?....ce trebuie sa fac?....?????/
Mesaj personal
mariushca
Trimis: 14 Aug 2007, 09:41 AM

Utilizator activ

iti iei bagajul si pleci dry.gif laugh.gif
Mesaj personal
pishica_mik
Trimis: 14 Aug 2007, 10:07 AM

Utilizator avansat

iti iei dosaru si faci transfer... o sa iti zica ei mai exact de ce ai nevoie... :-??

--------------------
Dragostea este comoara sufletului, literatura este a minții.
Nu uita să dai valoare celor din jur!
Vlog Gratiela Vlad - Dezvoltare Personala: https://www.youtube.com/watch?v=1TPMOqXhI4g&t=61s
Site cu resurse gratuite de dezvoltare personala: Pe tine ce te motivează?
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiMSN
Marina C
Trimis: 14 Aug 2007, 01:13 PM

Utilizator avansat

eu stiu ca faci acolo primu semestru.. si apoi ai putea sa te transferi...

--------------------
"Folosindu-se de experienta capatata de ambele parti ale baricadei, Pennac, el insusi, un elev cu rezultate slabe, sustine cu tarie ca profesorii trebuie sa investeasca mai multa dragoste in munca lor pentru a trezi interesul acestor "cazuri irecuperabile". "Necazuri cu scoala"- Daniel Pennac

„Fără școală să nu aștepte nimeni nici părinți buni, nici fii buni, și prin urmare nici stat bine organizat și bine cârmuit și păstorit”. (Ion Heliade- Rădulescu, Gândirea pedagogică)

Mesaj personal
aditza_92
Trimis: 16 Aug 2007, 05:20 PM

Utilizator
**

QUOTE (pishica_mik @ 14 Aug 2007, 11:07 AM)
iti iei dosaru si faci transfer... o sa iti zica ei mai exact de ce ai nevoie... :-??

eu stiu ca nu e asa de usor sa te transferi...si ca sa te poti transfera in clase respectiva trebuie sa ai media la testele nationale mai mare decat a ultimului admis....sau cv de genu asta
Mesaj personal
pishica_mik
Trimis: 16 Aug 2007, 05:48 PM

Utilizator avansat

QUOTE (aditza_92 @ 16 Aug 2007, 06:20 PM)
QUOTE (pishica_mik @ 14 Aug 2007, 11:07 AM)

eu stiu ca nu e asa de usor sa te transferi...si ca sa te poti transfera in clase respectiva trebuie sa ai media la testele nationale mai mare decat a ultimului admis....sau cv de genu asta

laugh.gif ... da, dar nu uita ca esti in romania wink.gif Teoretic asa ar trebui, dar iti zic eu un secret. O fosta colega a avut 9.01. A intrat in urma repartizarii computerizate la CNMB la filologie si cum pe ea nu o intereseaza scoala ci numai ideea de a fi la A, si-a facut inca de acum transfer la mate-info clasa A (sa mai mentionez ca in fiecare an a fost corigenta la matematica si nici cu informatica nu sta prea bine?) ... dar a fost cu banu in buzunar si s-a putut (ultima medie de admitere la m-i fusese 9,35, deci nu avea cum sa fie cum ai spus)

Cu bani, totul se poate!

--------------------
Dragostea este comoara sufletului, literatura este a minții.
Nu uita să dai valoare celor din jur!
Vlog Gratiela Vlad - Dezvoltare Personala: https://www.youtube.com/watch?v=1TPMOqXhI4g&t=61s
Site cu resurse gratuite de dezvoltare personala: Pe tine ce te motivează?
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiMSN
aditza_92
Trimis: 16 Aug 2007, 06:05 PM

Utilizator
**

QUOTE (pishica_mik @ 16 Aug 2007, 06:48 PM)

laugh.gif ... da, dar nu uita ca esti in romania wink.gif Teoretic asa ar trebui, dar iti zic eu un secret. O fosta colega a avut 9.01. A intrat in urma repartizarii computerizate la CNMB la filologie si cum pe ea nu o intereseaza scoala ci numai ideea de a fi la A, si-a facut inca de acum transfer la mate-info clasa A (sa mai mentionez ca in fiecare an a fost corigenta la matematica si nici cu informatica nu sta prea bine?) ... dar a fost cu banu in buzunar si s-a putut (ultima medie de admitere la m-i fusese 9,35, deci nu avea cum sa fie cum ai spus)

Cu bani, totul se poate!

asa e laugh.gif ai dreptate cu banii se poate orice cool20.gif ph34r.gif
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved