Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou

> probleme reinstalare windows pe statiile de lucru, erori cd
symon
Trimis: 21 Mar 2018, 08:26 PM

Începător
*

Grup: Members

Buna seara,
Numele meu este Stoica Mantu, sunt prof. la Scoala Gimnaziala, Gruia jud. Mehedinti. La 3 din statiile de lucru din laboratorul AeL a picat sistemul de operare, am incercat sa reinstalez sistemul de operare si operatia nu este dusa la sfarsit, m-i se afiseaza erorile 2 , 4 sau 5; erroarea 2 deploy image, error partitionare HDD... 4. Am verificat Hdd-urile folosind utiitarele HBCD pentru fragmentare HDD si nu au fost gasite erori, am instalat linux mint sylvia si instalarea a decurs fara erori. In urma celor mentionate consider ca cd-urile mele de instalare sunt deteriorate de aceea va rog dati-mi o imagine CD pentru a repara acele calculatoare.
Mesaj personal
ael2008
  Trimis: 23 Mar 2018, 11:22 AM

Utilizator avansat

QUOTE (symon @ 21 Mar 2018, 09:26 PM)
Buna seara,
Numele meu este Stoica Mantu, sunt prof. la Scoala Gimnaziala, Gruia jud. Mehedinti. La 3 din statiile de lucru din laboratorul AeL a picat sistemul de operare, am incercat sa reinstalez sistemul de operare si operatia nu este dusa la sfarsit, m-i se afiseaza erorile 2 , 4 sau 5; erroarea 2 deploy image, error partitionare HDD... 4. Am verificat Hdd-urile folosind utiitarele HBCD pentru fragmentare HDD si nu au fost gasite erori, am instalat linux mint sylvia si instalarea a decurs fara erori. In urma celor mentionate consider ca cd-urile mele de instalare sunt deteriorate de aceea va rog dati-mi o imagine CD pentru a repara acele calculatoare.

de la siveco nu cred ca veti obtine acele imagini deoarece trebuie platite , cel mai bine rugati un coleg de la o scoala apropiata sa va faca o copie si dvoastra dati o cafea "spaga"
Mesaj personal
symon
Trimis: 23 Mar 2018, 08:00 PM

Începător
*

Mulțumesc pentru sfat, voi incerca la școlile vecine.
Mesaj personal
elod
Trimis: 4 Apr 2018, 12:11 PM

Utilizator avansat

Imaginile erau disponibile prin licente.edu.ro si nu sunt specifice scolii. Trebuie să aveți și cheile de activare care sunt tot acolo. Accesul cred că-l gestiona Inspectoratul.
Mesaj personalTrimite email
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved