Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Site edu.ro virusat..., JS/CoinMiner.AX
little_john
Trimis: 28 May 2018, 03:13 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

La accesarea site-ului http://www.edu.ro primesc avertismentul atasat din partea antivirusului (se face referire la un script "drupal.js" aflat pe serverul upgraderservices.cf)... oare bugetul educatiei a ajuns atat atat de jos incat nu mai poate fi echilibrat decat prin minarea de criptomonede? confused59.gif

Imagine atașată
Imagine atașată

--------------------
Mesaj personal
little_john
Trimis: 28 May 2018, 03:14 PM

Utilizator avansat

Sursa

Imagine atașată
Imagine atașată

--------------------
Mesaj personal
little_john
Trimis: 31 May 2018, 07:24 AM

Utilizator avansat

--------------------
Mesaj personal
senchiu
Trimis: 11 Jul 2018, 11:23 AM

Începător
*

Site-ul se pare ca functioneaza ok... insa un foarte mare minus pentru faptul ca atat forumul cat si domeniul principal .. edu.ro functioneaza inca fara un certificat SSL ...
Se pare ca cei care administreaza aceste site-uri nu isi dau deloc interesul...

--------------------
Agentie de publicitate SIC MEDIA - AGENTIE DE PUBLICITATE<> royal-tour.ro - Firma de transport Romania - Belgia
Mesaj personal
S3PO
Trimis: 12 Jul 2018, 10:06 AM

Începător
*

Mi se pare incredibil ca pe acest site harta judetelor sa fie eronata. Si nu de acum ci dintotdeauna. Judetul Mehedinti are o alta conformatie cea din harta nu a fost niciodata reala, caci in periada interbelica nu era zona de banat dar era o zona din nord ce acum e in Gorj.
Mesaj personal
Doinita88
Trimis: 11 Feb 2019, 01:43 PM

Începător
*

Am observat ca de obicei, site-urile institutiilor statului, sunt cumva sparte la un momentdat in existenta lor. Probabil ca asta se intampla pentru ca nu este cineva care sa le monitorizeze in permanenta? confused24.gif

--------------------
Pasionat de auto si filme.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved