Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Lectii AEL invatamant primar
ancuta67
Trimis: 22 Apr 2015, 02:35 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Buna ziua!
Astept lectii si pt invatamantul primar (in pachetul de lectii primite cu multi ani in urma nu exista astfel de lectii ) .
Cum pot intra in posesia acestor lectii?

Va multumesc!
Mesaj personal
Radu A.
Trimis: 22 Apr 2015, 03:44 PM

SIVECO Romania - Technical Support Engineer

Grup: Admin

Stimate(ă) domnule/doamnă,

Pentru o comunicare mai ușoară, vă rugăm să ne comunicați numele dumneavoastră complet, unitatea de învățământ la care profesați, precum și un număr de telefon (preferabil mobil) la care puteți fi contactat(ă), date pe care le puteti trimite prin MP sau prin email la adresa ael@portal.edu.ro.

De asemenea, vă mulțumim pentru interesul manifestat față de lecțiile în format electronic.
Vă informăm că găsiți o serie de lecții multimedia pentru ciclul primar la adresa http://advancedelearning.com/content-catalog-sei5 .

Puteți chiar dumneavoastră crea lecții în AeL pentru ciclul primar, iar detalii referitoare la modalitatea de creare găsiți:
- în Manualul de utilizare AeL (capitolul Crearea unei lecții)
- pe DVD 2 - Tutoriale Interactive (secțiunea Tutoriale AeL / Crearea Lecției / Tutorial Crearea Lecției)
Manualul de utilizare AeL îl găsiți în cadrul aplicației AeL (se deschide aplicația AeL și se accesează linkul Ajutor aflat în coltul din dreapta jos al paginii).

Am înregistrat această solicitare cu numărul STMECT-15252.

Numai bine,

--------------------
Radu A.
SIVECO Romania
Am lansat Wand.education! detalii aici
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
ancuta67
Trimis: 24 Apr 2015, 03:09 PM

Utilizator
**

Buna ziua !
Multumesc frumos pentru informatii !
V-am trimis un e-mail cu datele personale.
Mesaj personal
alinapopa22
Trimis: 2 Jun 2015, 05:20 PM

Utilizator activ

Lectiile pentru ciclul primar par foarte interesante si atractive. Exista posibilitatea folosirii lor chiar daca laboratorul Ael este din 2007 si am primit doar pachetul cu CD-uri pentru gimnaziu (singurele lectii la acea vreme), sau aceste lectii sunt cuprinse in alt pachet, alt SEI..... si nu pot fi utilizate decat de acei beneficiari? (am observat ca trebuie un numar de licenta AeL pentru a putea fi descarcate)
Mesaj personalTrimite email
Radu A.
Trimis: 3 Jun 2015, 08:25 AM

QUOTE (alinapopa22 @ 2 Jun 2015, 07:20 PM)
Lectiile pentru ciclul primar par foarte interesante si atractive. Exista posibilitatea folosirii lor chiar daca laboratorul Ael este din 2007 si am primit doar pachetul cu CD-uri pentru gimnaziu (singurele lectii la acea vreme), sau aceste lectii sunt cuprinse in alt pachet, alt SEI..... si nu pot fi utilizate decat de acei beneficiari? (am observat ca trebuie un numar de licenta AeL pentru a putea fi descarcate)

Stimată doamnă Popa,

Conținutul educațional existent la adresa http://advancedelearning.com/content-catalog-sei5/ poate fi descărcat prin introducerea numărului de licență AeL. Aceste pachete sunt disponibile numai pentru laboratoarele care au primit licențe în cadrul proiectului “Achiziția de laboratoare informatizate pentru unitățile școlare din învățământul preuniversitar”.

De asemenea, vă informăm că în 2009 a fost livrat în școli prin intermediul ISJ-urilor un pachet de DVD-uri cu lecții în format AeL cât și în format HTML ce conține și lecții pentru învățământul primar. Vă rugăm să solicitați acest pachet Inspectoratului Școlar Județean de care aparțineți.

Am înregistrat această solicitare cu numărul STMECT-16138.

Numai bine,

--------------------
Radu A.
SIVECO Romania
cristinalucia58
Trimis: 31 Jan 2016, 08:40 PM

Utilizator activ

Cat costa licenta pentru Ael (pentru o scoala generala)?

Multumesc anticipat!
Mesaj personal
Radu A.
Trimis: 1 Feb 2016, 12:36 PM

QUOTE (cristinalucia58 @ 31 Jan 2016, 08:40 PM)
Cat costa licenta pentru Ael (pentru o scoala generala)?

Multumesc anticipat!

Stimată doamnă Nasui,

Pentru o comunicare mai ușoară, vă rugăm să ne comunicați unitatea de învățământ la care profesați, precum și un număr de telefon (preferabil mobil) la care puteți fi contactată, date pe care le puteți trimite prin MP sau prin email la adresa ael@portal.edu.ro.

Veți fi contactată de către un coleg de la departamentul comercial pentru mai multe detalii privind posibilitățile de achiziționare a unei licențe AeL.

Așteptăm răspunsul dumneavoastră.

Am înregistrat această solicitare cu numărul STMECT-24640.

Numai bine,

--------------------
Radu A.
SIVECO Romania
cristinalucia58
Trimis: 2 Feb 2016, 01:04 AM

Utilizator activ

Aveti casuta cu mesaje plina....si primesc eroare atunci cand va scriu MP...voi trimite mesaj la

ael@portal.edu.ro...

cu stima...
Mesaj personal
Radu A.
Trimis: 3 Feb 2016, 09:16 AM

QUOTE (cristinalucia58 @ 2 Feb 2016, 01:04 AM)
Aveti casuta cu mesaje plina....si primesc eroare atunci cand va scriu MP...voi trimite mesaj la

ael@portal.edu.ro...

cu stima...

Stimată doamnă Nasui,

În urma convorbirii telefonice am constatat ca școala dumneavoastră a fost dotată cu un laborator AeL. În cazul în care persoana responsabilă de funcționarea laboratorului informatic are dificultăți în refacerea laboratorului ne poate contacta pe forum, mail sau pe telefon.

Numai bine,

--------------------
Radu A.
SIVECO Romania
GEANINAONISORU
Trimis: 11 Feb 2016, 07:30 PM

Începător
*

Buna ziua,
Doresc sa primesc si eu lectiile Ael pentru invatamant primar. Mentionez ca la scoala noastra nu am primit acele cd-uri. Cum as putea proceda? Multumesc

--------------------
[COLOR=green][I] gonisoru
Mesaj personalYahoo
Radu A.
Trimis: 12 Feb 2016, 09:01 AM

QUOTE (GEANINAONISORU @ 11 Feb 2016, 07:30 PM)
Buna ziua,
Doresc sa primesc si eu lectiile Ael pentru invatamant primar. Mentionez ca la scoala noastra nu am primit acele cd-uri. Cum as putea proceda? Multumesc

Stimată doamnă Onișoru,

Pentru o comunicare mai ușoară, vă rugăm să ne comunicați un număr de telefon (preferabil mobil) la care puteți fi contactată, date pe care le puteti trimite prin MP sau prin email la adresa ael@portal.edu.ro.

Conținutul educațional existent la adresa http://advancedelearning.com/content-catalog-sei5/ poate fi descărcat prin introducerea numărului de licență AeL. Vă rugăm să luați legătura cu responsabilul laboratorului AeL din școala dumneavoastră.

De asemenea, vă informăm că în 2009 a fost livrat în școli prin intermediul ISJ-urilor un pachet de DVD-uri cu lecții în format AeL cât și în format HTML, ce conține și lecții pentru învățământul primar. Vă rugăm să solicitați acest pachet Inspectoratului Școlar Județean de care aparțineți.

Am înregistrat această solicitare cu numărul STMECT-25044.

Numai bine,

--------------------
Radu A.
SIVECO Romania
catajuly
Trimis: 10 Nov 2016, 09:56 AM

Utilizator avansat

Bună ziua, am încercat să rulez lecțiile de pe CD-urile profesor pe un PC cu Windows 7 Ultimate, sp1, 32 bit, IE11 și apare doar o pagină albă. Pe altă configurație (Windows XP, sp3, IE8) merg foarte bine. Am instalat toate aplicațiile utilitare. Mă puteți ajuta?

--------------------
Pentru adevar merita sa mori, dar nu sa ucizi.
Mesaj personalYahoo
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved