Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (22) « Primul ... 20 21 [22]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Titularizare Chimie
Danstf
Trimis: 16 Jul 2015, 10:15 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Ca de fiecare data cum se intampla la disciplina chimie, BATAIE DE JOC

Aproape tot testul a fost format numai din probleme, iar fizic nu aveai timp sa termini de rezolvat atat de multe probleme cu calculele aferente in 4 ore.

De ceva timp pun aceeasi problema, referitor la cei care fac parte din Comisia de Evaluare la disciplina Chimie, oare ei nu stu ca una din conditiile esentiale pe baza careia se alcatuieste un test de evaluare este concordanta dintre continutul testului si limita de timp?

Oare nu trage nimeni la raspundere membrii acestei comisii?

As da si ceva nue, dar mai bine ma abtin. Cu o floare nu se face primavara. Atat timp cat nu exista unitate si nu se ia atitudine va ramane la fel. Prin urmare urez bafta tuturor celor care dau titularizare la chimie si la mai multa bataie de joc.
Mesaj personal
beeana
Trimis: 16 Jul 2015, 04:03 PM

Utilizator
**

Eu ma simt ingrozitor. E al doilea an in care ies din sala. Dupa 2 ore nu terminasem partea I. Am realizat ca pot trec de 5, dar nu pot sa ajung la 7!
La mine in judet am fost singura masochista care a incercat sa dea examenul. Prin urmare, orele pe care le-am avut anul asta, le voi avea si in anul care vine. Mie subiectele de definitivat mi s-au parut mai accesibile. E demoralizant.
Mesaj personal
chimiemoldova
Trimis: 16 Jul 2015, 04:18 PM

Utilizator activ

Anul acesta am stat cele patru ore si am scris 9pagini,acum sper sa nu fie mult si prost,dar cred ca mai aveam nevoie de vreo 3 ore. Au dat foarte mult,sincer cred ca se vrea sa se demonstreze ca suntem proști. mad.gif

Acest mesaj a fost modificat de către chimiemoldova la data 16 Jul 2015, 04:19 PM
Mesaj personal
band206
Trimis: 18 Jul 2015, 05:10 PM

Utilizator activ

Eu am reusit sa aflu adresa unei dudui din aceasta comisie care face subiectele. Dar dupa ce am inceput sa-i pun cateva intrebari mai la obiect, a zis sa o las in pace. Ca de unde am adresa ei de e-mail ca car ca mar? Va dau adresa ei poate aveti sanse mai mari. Adresa de mail am luat-o de pe net. xxxx
Culmea ca in aceasta comisie este si un fost coleg de-al meu de la Facultatea de chimie din Iasi. Dar care acum se face ca ploua si nu raspunde la intrebari
Oricum de cand e lumea la chimie si fizica s-au dat cele mai TAMPITE subiecte. Cu probleme de pe la olimpiade sau care nu au nici o legatura cu ce faci la scoala. Si macar daca ar exista posturi, dar te chinui o vara intreaga pentru nimic.
Eu as fi pus-o in sala de examen si pe Androneasca ( e profa de chimie parca ) sa vad e ce nota ar fi luat

[Nota moderatorului: Date cu caracter personal]

Acest mesaj a fost modificat de către Ionuț Airinei la data 21 Jul 2015, 08:59 AM
Mesaj personal
gabriela2012
Trimis: 19 Jul 2015, 12:53 AM

Utilizator activ

As ruga pe cei ce fac subiectele sa le si rezolve ei de 10 in 4 ore. Sa vad daca au si timp de gandit si de redactat corect. Eu una nu am avut timp.
Mesaj personal
polaroid
Trimis: 19 Jul 2015, 02:30 PM

Utilizator avansat

QUOTE (gabriela2012 @ 19 Jul 2015, 02:53 AM)
As ruga pe cei ce fac subiectele sa le si rezolve ei de 10 in 4 ore. Sa vad daca au si timp de gandit si de redactat corect. Eu una nu am avut timp.

Corect!
Mesaj personal
chimiemoldova
Trimis: 19 Jul 2015, 02:34 PM

Utilizator activ

QUOTE (band206 @ 18 Jul 2015, 07:10 PM)
Eu am reusit sa aflu adresa unei dudui din aceasta comisie care face subiectele. Dar dupa ce am inceput sa-i pun cateva intrebari mai la obiect, a zis sa o las in pace. Ca de unde am adresa ei de e-mail ca car ca mar? Va dau adresa ei poate aveti sanse mai mari. Adresa de mail am luat-o de pe net. [***]
Culmea ca in aceasta comisie este si un fost coleg de-al meu de la Facultatea de chimie din Iasi. Dar care acum se face ca ploua si nu raspunde la intrebari
Oricum de cand e lumea la chimie si fizica s-au dat cele mai TAMPITE subiecte. Cu probleme de pe la olimpiade sau care nu au nici o legatura cu ce faci la scoala. Si macar daca ar exista posturi, dar te chinui o vara intreaga pentru nimic.
Eu as fi pus-o in sala de examen si pe Androneasca ( e profa de chimie parca ) sa vad e ce nota ar fi luat

cine-i desteptul din Iași ?

Acest mesaj a fost modificat de către Ionuț Airinei la data 21 Jul 2015, 08:59 AM
Mesaj personal
band206
Trimis: 20 Jul 2015, 05:51 AM

Utilizator activ

[***]

[Nota moderatorului: Date cu caracter personal]

Mesaj personal
chimiemoldova
Trimis: 10 Jun 2017, 05:52 PM

Utilizator activ

Salutare dragi chimisti ! Am o curiozitate , mai sunteti pe acest forum ? Haideti să nu ne lăsăm intimidati și să mergem mai departe.
Mesaj personal
Dita_40
Trimis: 10 Jun 2017, 05:58 PM

Utilizator activ

Da.
Continuam.
Mesaj personal
band206
Trimis: 21 Jun 2017, 03:50 PM

Utilizator activ

Despre ce continuare e vorba. Nu este nici o sansa. Subiectele la chimie vor fi mereu cele mai grele si complicate. Este o duduie acolo, mare creatoare de culegeri de probleme care propune aceste subiecte pentru titularizare. Luate de pe la olimpiadele internationale, etc , etc. Spre deliciul vostru anul acesta la concursul de definitivat la geografie cateva intrebari sunau cam asa:
1. Ce este miscarea de revolutie a pamantului si care sunt consecintele ei?
2. Ce este miscarea de rotatie si care sunt consecintele ei?
3. Ce este un an bisect?
4. Care este cel mai mare fluviu al Americii de Sud?
Greu rau de tot, nu?
Mesaj personal
chimiemoldova
Trimis: 28 Jun 2017, 01:40 PM

Utilizator activ

QUOTE (band206 @ 21 Jun 2017, 04:50 PM)
Despre ce continuare e vorba. Nu este nici o sansa. Subiectele la chimie vor fi mereu cele mai grele si complicate.  Este o duduie acolo, mare creatoare de culegeri de probleme care propune aceste subiecte pentru titularizare. Luate de pe la olimpiadele internationale, etc , etc.  Spre deliciul vostru anul acesta la concursul de definitivat la geografie cateva intrebari sunau cam asa:
1. Ce este miscarea de revolutie a pamantului si care sunt consecintele ei?
2. Ce este miscarea de rotatie si care sunt consecintele ei?
3. Ce este un an bisect?
4. Care este cel mai mare fluviu al Americii de Sud?
Greu rau de tot, nu?

Anu acesta la definitivat s-a dat usor ,nu putem spune ca problemele au fost toate extraordinar de grele ! Poate vom avea si la titularizare subiecte cu un grad de dificultate la fel ca la definitivat.
Mesaj personal
SimoBc
Trimis: 1 Jul 2017, 01:44 PM

Utilizator
**

Buna ziua!Sunt speriata si totodata pusa pe ganduri deoarece candidatii de la chimie de anul trecut nu multi au luat peste 7.Poate cineva sa imi dea si mie niste sugestii pentru ce sa mai recapitulez,Ceva ce va trece prin minte!
Multumesc anticipat!
Mesaj personal
chimiemoldova
Trimis: 3 Jul 2017, 07:13 PM

Utilizator activ

QUOTE (SimoBc @ 1 Jul 2017, 02:44 PM)
Buna ziua!Sunt speriata si totodata pusa pe ganduri deoarece candidatii de la chimie de anul trecut nu multi au luat peste 7.Poate cineva sa imi dea si mie niste sugestii pentru ce sa mai recapitulez,Ceva ce va trece prin minte!
Multumesc anticipat!

La nivel national , candidatii de la disciplina chimie doar cativa au luat peste 5 iar restul ,fie au luat note sub 5 sau au iesit din sala. Subiectele au un grad de dificultate foarte ridicat iar ca numar sunt foarte multe,12 la numar. In multe judete promovabilitatea examenului este 0 . Nun stiu daca as putea sa-ti dau vreun sfat in ceea ce priveste materia de invatat , trebuie invatat tot dar pentru nivel de olimpiada. Bafta !
Mesaj personal
Danstf
Trimis: 6 Jul 2017, 07:41 PM

Utilizator activ

Nu citeste nimeni din cei care ar trebui ce se posteaza pe aici. Asa ca degeaba aducem la cunostinta anumite lucruri, cu argumentele de rigoare.

Mesaj personal
chimiemoldova
Trimis: 11 Jul 2017, 02:33 PM

Utilizator activ

Baftă mâine, nouă chimiștilor !!!
Mesaj personal
pattricia
Trimis: 11 Jul 2017, 02:35 PM

Utilizator avansat

Succes maxim tuturor!

--------------------
"Învățământul ar trebui astfel conceput, încât ceea ce oferă să fie perceput ca un dar neprețuit, și nu ca o datorie apăsătoare"
-A.Einstein
Mesaj personal
Dita_40
Trimis: 11 Jul 2017, 08:08 PM

Utilizator activ

Bafta maine tuturor!
Mesaj personal
Dita_40
Trimis: 12 Jul 2017, 02:44 PM

Utilizator activ

Buna ziua,
Cum a fost azi?
Pareri despre subiecte?
Mesaj personal
Dita_40
Trimis: 12 Jul 2017, 03:19 PM

Utilizator activ

De ce nu sunt subiectele pe net?
Dar baremul cand apare?
Mesaj personal
Dita_40
Trimis: 12 Jul 2017, 04:04 PM

Utilizator activ

Si baremul.

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 74 )
Fișier atașat  tit_010_chimie_p_2017_bar_03_lro.pdf
Mesaj personal
Dita_40
Trimis: 12 Jul 2017, 04:09 PM

Utilizator activ

Si subiectele.

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 77 )
Fișier atașat  tit_010_chimie_p_2017_var_03_lro.pdf
Mesaj personal
cryssya27
Trimis: 15 Jul 2017, 08:16 PM

Utilizator activ

Buna seara, puteti sa-mi recomandati niste culegeri de probleme pentru titularizare.
Va multumesc
Mesaj personal
Dita_40
Trimis: 18 Jul 2017, 02:47 PM

Utilizator activ

Oare s-a luat vreun 10 la chimie?
Am gasit la Arges un 9
Pe urma nu am mai verificat.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (22) « Primul ... 20 21 [22]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved