Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (27) « Primul ... 25 26 [27]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Continuitate la suplinire
costi_52
Trimis: 1 Jul 2017, 02:23 PM

Mentor

Grup: Members

Nu se întâmplă nimic. Dacă obțineți sub 5 pierdeți continuitatea la suplinire.

--------------------
Mesaj personal
Toader Andrada
Trimis: 12 Jul 2017, 11:58 AM

La prima intervenție

Bună ziua! Situația mea este următoarea: am primit acord de principiu cu cod, eu nu am Definitivatul dar am avut nota mare anul trecut la Titularizare. Anul acesta m-am înscris la concurs dar m-am retras pentru ca nu m-am simțit stăpâna pe subiect. Întrebarea mea este : care șanse am sa îmi păstrez postul pt care am primit continuitate? Acel post poate fi luat în ședința publica de o alta persoana? Mulțumesc anticipat!
Mesaj personal
costi_52
Trimis: 12 Jul 2017, 12:52 PM

Mentor

1. Depinde de norocul dumneavoastră.
2. Repartizarea continuităților în baza art. 85 va avea loc pe 29 august. Postul poate fi ocupat în ședința de repartizare din 26 iulie (dacă este titularizabil) sau în ședința publică din 28 august.

--------------------
Mesaj personal
Danstf
Trimis: 18 Jul 2017, 01:31 PM

Utilizator activ

Daca cineva are continuitate pe 9 ore conform art. 85 din metodologia de miscare a personalului didactic (note intre 5 si 7) si care anul acesta nu a sustinut examenul de titularizare are prioritate in fata altuia care a sustinut concursul de titularizare anul acesta?

Adica cele 9 ore le ia in sedinta cu continuitatile, tot in aceea sedinta poate sa ia restul de 9 ore, chiar daca nu a sustinut examenul de titularizare in acest an, sau ia decat cele 9 ore, iar pe restul le ia in etapa urmatoare conform articolului 90 din metodologia de miscare a personalului didacti?c
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (27) « Primul ... 25 26 [27]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved