Reședință - Portal SEI Evaluare Evaluare Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Definitivat Definitivat Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu Subiecte examene naționale Subiecte examene naționale SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Punctaj detasare
viviana271986
Trimis: 24 Jan 2020, 05:24 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Buna seara! Va rog frumos sa imi spuneti daca pe adeverinta de la cursul de formare scrie 40 de ore si 10 credite o incadrez la ambele punctaje? Adica si credite si ore? Pentru ca pe adeverinta de la alt curs scrie de exemplu 30 de ore sau 8 credite.
Daca a mai intalnit cineva situatia si ma poate lamurii.
Mesaj personal
roset
Trimis: 25 Jan 2020, 11:20 AM

Mentor

Din ce (mai) stiu eu NU SE mai transforma orele in credite! Doar creditele se contabilizeaza ( minim 90)!

--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
mihai.andrei
Trimis: 25 Jan 2020, 03:54 PM

Utilizator avansat

QUOTE (viviana271986 @ 24 Jan 2020, 06:24 PM)
Buna seara! Va rog frumos sa imi spuneti daca pe adeverinta de la cursul de formare scrie 40 de ore si 10 credite o incadrez la ambele punctaje? Adica si credite si ore? Pentru ca pe adeverinta de la alt curs scrie de exemplu 30 de ore sau 8 credite.
Daca a mai intalnit cineva situatia si ma poate lamurii.

eu cred ca o puneti la credite, asa o vad logic si din ce mai stiu... in ambele parti n are cum sa folositi acelasi curs de 2 ori sa acumulati punctaj....daca e doar cu ore, se baga la ore, daca e cu credite (si automat are si ore), se baga la credite.
Mesaj personal
Viviana1986
Trimis: 25 Jan 2020, 06:32 PM

Utilizator
**

Multumesc! Mi se pare atat de neclara aceasta fisa de punctaj.Si nici nu stiu unde sa intreb.Am multe adeverinte care nici nu stiu unde le pot incadra.Nu inteleg de ce nu exista explicatii mai detaliate.
Mesaj personal
mlaura23
Trimis: 26 Jan 2020, 02:00 AM

Utilizator
**

Buna seara,

Am avut concurs de dosare.La cursuri daca adeverintele au si credite si ore treceti in primul rand la credite, ca sa aveti cele 90credite,puteti trece si la ore daca ati completat creditele.Conditie :
un curs nu poate fi trecut de 2 ori(adica si la credite si la ore).Daca aveti cursuri numai cu ore le treceti la ore.
Atentie la cele 90 credite ,puteti pleca inaintea cologilor daca nu le aveti,art 25 din metodologie.

Succes!
Mesaj personal
viviana271986
Trimis: 7 Feb 2020, 05:16 PM

Utilizator activ

Imi puteti da niste exemple de activitati extracurriculare cu rol educativ in cadrul comisiilor metodice (fara lectii si referate) ?
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved