Reședință - Portal SEI Evaluare Evaluare Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Definitivat Definitivat Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu Subiecte examene naționale Subiecte examene naționale SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Schimbarea titulaturii
urak_zsuzsa
Trimis: 5 Feb 2020, 08:08 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Buna ziua
Am o intrebare, la care deocamdata nici cei de la inspectorat (fiind noi pe acolo) nu pot sa raspunda cu exactitate.
Sunt profesor titular la sectia maghiara (acest lucru este specificat si pe actul de titularizare). De 3 ani de zile predau si la sectia romana. Am inteles , ca exista o lege, sau un articol, dupa care daca cineva fiind titular la o sectie, dar preda 3 ani consecutivi si la o alta sectie, poate sa-si schimbe titulatura. In cazul meu ori sa nu apara pe actul de titularizare , titular la sectia maghiara, ori sa apara titular la sectia maghiara si romana.
Mentionez, ca nu am suficiente ore la sectia maghiara , adica 18, dar am mai multe decat 9, deci nu intru in categoria restrangerii de activitate, ci imi completeaza catedra la nivelul scolii. Si mai mentionez, desii fiind unguroaica, am absolvit facultatea in limba romana. Deci acest lucru nu ar fi un obstacol.
Exista asa ceva articol, care sa-mi permita acest lucru? Daca da, unde se gaseste in lege, care este procedura?
Va multumesc pentru raspuns.
Mesaj personal
ISJ_MS
Trimis: 6 Feb 2020, 12:21 AM

Mentor

Grup: ISJ

cine e nou?

--------------------
Mesaj personalTrimite email
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved