Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Aplicare HG 34/2018 privind sporul pentru condiții de munca, S-a pus in aplicare aceasta hotărâre pe undeva?
lili22
Trimis: 17 Feb 2018, 08:24 PM

Utilizator activ

Grup: Members

HG nr. 34/2018 - aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea locurilor de muncă, a categoriilor de personal, a mărimii concrete a sporului pentru condiții de muncă, ...

S-au făcut demersuri pentru aplicarea acestei hotărâri în vreo școală? Sau se găsesc iar o mie de motive pentru a nu fi aplicata... buget, etc.

Mesaj personal
dr.Liu
Trimis: 19 Feb 2018, 08:34 AM

Utilizator
**

Am anunțat liderul de sindicat pentru a discuta în CA necesitatea efectuării experizelor pentru locurile de muncă.
Mi se pare normal ca să beneficiem de micile avantaje oferite de această hotărâre de guvern.
Mesaj personal
mihaiwado1
Trimis: 23 May 2018, 01:26 PM

Utilizator avansat

Am inteles ca angajatul isi plateste singur analizele care se fac in scoala cu scopul acordarii sporului ptr conditii dificile
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahoo
bogdan_ioan
Trimis: 7 Jun 2018, 06:30 AM

Utilizator
**

Nu cred ca se plateste pe undeva.. in edusal e deblocat sporul cu pricina? atat timp cat nu e deblocat mesajul informal e clar: degeaba este lege!

Acest mesaj a fost modificat de către bogdan_ioan la data 7 Jun 2018, 06:35 AM
Mesaj personal
ael2008
Trimis: 1 Nov 2018, 02:52 PM

Utilizator avansat

QUOTE (mihaiwado1 @ 23 May 2018, 02:26 PM)
Am inteles ca angajatul isi plateste singur analizele care se fac in scoala cu scopul acordarii sporului ptr conditii dificile

nu angajatul plateste plateste scoala la DSP dupa ce in prealabil comisia DSP este anuntata prin adresa oficiala necesitatea de expertizare a locurilor de munca care se incadreaza in LEgE.

DSP va avedi in scoala cu o comisie si va efectua experizarea locurilor dorite dupa care va anunta scoala cu ce acte sunt necesare pentru emiterea buletinelor de expertiza.

dupa ce scoaal a depus dosarul cerut de DSP si acesta este confirmat ca si corect DSP va emite o facura cu contravaloarea expertizei care va fi in jur de 680 lei depinde de numarul posturilor expertizate .

dupa ce s-a efectuat plata in contul DSP se merge la DSP cu copia OP si stampila scolii si se ridica buletinele de expertizare.

IN buletinul de expertizare va scrie ca plata fondurilor ramane la latitudinea angajatorului.

Numai Bine
Mesaj personal
carla12
Trimis: 14 May 2019, 11:29 AM

Utilizator activ

Incapand cu ce data se va aplica acest regulament?
Mesaj personal
ael2008
Trimis: 29 May 2019, 10:33 AM

Utilizator avansat

QUOTE (carla12 @ 14 May 2019, 12:29 PM)
Incapand cu ce data se va aplica acest regulament?

acest lucru nu se va aplica niciodata deoarece este folosita ca mita electorala si se aproba fonduri numai inainte de ........
scoala poate pune in aplicare doar daca are fonduri dar nu le poate valida in edusal deoarece este inchisa la nivel national.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved