Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (9) [1] 2 3 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

> Alt moment de sinceritate
Elepic
Trimis: 14 Jun 2017, 05:47 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

Va propun un alt moment de sinceritate.

Primul a fost cel in care am fost acuzati ca ne-am imbogatit pe seama cainilor si a lui Soros. Dincolo de acuze, in iarna am infruntat gerul (la mine in oras au fost si -25 grade) pentru apararea unor principii si valori ale statului de drept. Multi ne-au acuzat ca vrem sa daramam guvernul. Nu s-a adeverit, pentru ca au fost si guvernanti de buna credinta, care au respectat legile scrise si nescrise ale tarii. V-ati aparat atunci guvernul proferand fel de fel de acuze si neadevaruri la adresa celor care ieseau in strada.

Acum, CE FACETI? Ne asteptati tot pe noi sa va "aparam" alesii? Poate ca o vom face, pentru ca noi aparam principii si caractere, nu manevrele si manipularile unora sau altora. DAR VOI? Cum VA explicati, si cum explicati ce se intampla acum?
Mesaj personal
jordan
Trimis: 15 Jun 2017, 12:32 PM

Mentor

QUOTE (Elepic @ 14 Jun 2017, 05:47 PM)

V-ati aparat atunci guvernul proferand fel de fel de acuze si neadevaruri la adresa celor care ieseau in strada.

Acum, CE FACETI?

Părăsesc corabia care se scufundă.

rolleyes.gif

Mesaj personal
Elepic
Trimis: 15 Jun 2017, 07:54 PM

Utilizator avansat

Felicitari tuturor celor care AU STIUT de ce si-au sustinut primul ministru in iarna. Bineinteles felicitarile nu sunt si pentru cei care l-au sustinut cu calomnii si neadevaruri. Daca nu ati stiut, cred ca macar acum v-ati dat seama ce prim-ministru ADEVARAT avem.
Ma simt mandra si in siguranta in tara mea, cu un ASA prim-ministru. Si voi iesi DIN NOU in strada pentru ca tara sa fie guvernata asa cum in zilele aceastea ne-a aratat DOMNUL GRINDEANU.

STIMA!

PS. Nu am fost, nu sunt si nu voi fi membra niciunui partid politic, lider de sindicat sau lingator (scuzati termenul) de usi.
Mesaj personal
MihaelaSid
Trimis: 15 Jun 2017, 08:42 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 15 Jun 2017, 08:54 PM)
Felicitari tuturor celor care AU STIUT de ce si-au sustinut primul ministru in iarna. Bineinteles felicitarile nu sunt si pentru cei care l-au sustinut cu calomnii si neadevaruri. Daca nu ati stiut, cred ca macar acum v-ati dat seama ce prim-ministru ADEVARAT avem.
Ma simt mandra si in siguranta in tara mea, cu un ASA prim-ministru. Si voi iesi DIN NOU in strada pentru ca tara sa fie guvernata asa cum in zilele aceastea ne-a aratat DOMNUL GRINDEANU.

STIMA!

PS. Nu am fost, nu sunt si nu voi fi membra niciunui partid politic, lider de sindicat sau lingator (scuzati termenul) de usi.

Si mie mi-a placut!!!!
Mesaj personal
pattricia
Trimis: 15 Jun 2017, 09:57 PM

Utilizator avansat

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Mi-am luat popcorn.

--------------------
"Învățământul ar trebui astfel conceput, încât ceea ce oferă să fie perceput ca un dar neprețuit, și nu ca o datorie apăsătoare"
-A.Einstein
Mesaj personal
jordan
Trimis: 15 Jun 2017, 10:08 PM

Mentor

QUOTE (Elepic @ 15 Jun 2017, 07:54 PM)
Felicitari tuturor celor care AU STIUT de ce si-au sustinut primul ministru in iarna.

L-au apărat, deși aprobase Ordonanța prin care erau încălcate ”principii si valori ale statului de drept”, de dragul BANILOR promiși în Campanie.

confused06.gif
Mesaj personal
jordan
Trimis: 15 Jun 2017, 10:09 PM

Mentor

Bineinteles felicitarile nu sunt si pentru cei care l-au sustinut cu calomnii si neadevaruri.

Au fost și altfel de susținători, că eu nu-mi aduc aminte?

rolleyes.gif

Mesaj personal
jordan
Trimis: 15 Jun 2017, 10:10 PM

Mentor

Daca nu ati stiut, cred ca macar acum v-ati dat seama ce prim-ministru ADEVARAT avem.

De ce? Că nu vrea să-și dea demisia?

rolleyes.gif

Acest mesaj a fost modificat de către jordan la data 15 Jun 2017, 10:11 PM
Mesaj personal
jordan
Trimis: 15 Jun 2017, 10:12 PM

Mentor

Ma simt mandra si in siguranta in tara mea, cu un ASA prim-ministru.

Cred că te ții de glume!

biggrin.gif

Acest mesaj a fost modificat de către jordan la data 15 Jun 2017, 10:13 PM
Mesaj personal
jordan
Trimis: 15 Jun 2017, 10:14 PM

Mentor

Si voi iesi DIN NOU in strada pentru ca tara sa fie guvernata asa cum in zilele aceastea ne-a aratat DOMNUL GRINDEANU.

Dacă ”in iarna” ai ”infruntat gerul (au fost si -25 grade) pentru apararea unor principii si valori ale statului de drept”, acum pentru ce ai protesta?

Schimbarea Primului Ministru, de partidul care l-a numit, este strict democratică, dar ”REFUZUL” Premierului de a pleca este specifică țărilor ”republicilor bananiere”.

confused06.gif

Mesaj personal
Elepic
Trimis: 16 Jun 2017, 07:54 AM

Utilizator avansat

@Jordan,

Tu gandesti si actionezi din perspectiva celui care respinge TOT ce vine din partea cuiva (in acest caz PSD), apreciind si acceptand ORICE vine din alta parte (nu-mi dau seama de unde) si care-ti satisface propriul interes.
Eu apreciez ideile, principiile, caracterul si verticalitatea, indiferent din ce parte vin.
Mesaj personal
lbadaca
Trimis: 16 Jun 2017, 12:37 PM

Utilizator avansat

Asta iarna #josgrindeanu
Acum #susgrindeanu

Deci, hotarati-va !

--------------------
Nenorocirea unui om este șansa altuia. (Jerome K. Jerome)
Mesaj personal
lbadaca
Trimis: 16 Jun 2017, 12:39 PM

Utilizator avansat

Si daca nu i se cerea demisia si mergea inainte mai erati mandra cu ASA prim-ministru ? Daca era un asa om demn de ce a tacut pana acum ? A fost cald si bine la Guvern pana acum o luna (cand l-a "mirosit" Dragnea cu ce se ocupa) ?
E cel putin la fel de canalie ca si Dragnea sau Claus sau cine mai vreti dvs. (precum politistii au fost cel putin la fel de golani ca Boureanu).

Acest mesaj a fost modificat de către lbadaca la data 16 Jun 2017, 12:47 PM

--------------------
Mesaj personal
Elepic
Trimis: 16 Jun 2017, 02:48 PM

Utilizator avansat

QUOTE (lbadaca @ 16 Jun 2017, 01:37 PM)
Asta iarna #josgrindeanu
Acum #susgrindeanu

Deci, hotarati-va !

Nu am ochelari de cal, nu am idei preconcepute, nu ma influenteaza presa, televiziunile sau "pacalicii" de serviciu si mai ales nu sunt indoctrinata politic. Ma intereseaza actiunile oamenilor si caracterul acestora. Asa ca pot sa spun atat #jos, cat si #sus. Depinde de situatii, abordari si atitudini.
Asta e diferenta...
Mesaj personal
lbadaca
Trimis: 16 Jun 2017, 06:38 PM

Utilizator avansat

Va autocontraziceti. Odata vorbiti de caracter odata de situații, abordări...Dar caracterul unui om poate fi doar unul.
In alta ordine de idei, daca Grindeanu si Ponta au sânge în instalație de ce au stat ca "mortu'-n papusoi" pana acum ?
Dar vi s-a oferit (din nou) pe tava posibilitatea ca PSD sa piardă guvernarea. Asta e de fapt miza reală a tuturor demagogilor (inclusiv a celor de pe aici).

Acest mesaj a fost modificat de către lbadaca la data 16 Jun 2017, 06:39 PM

--------------------
Mesaj personal
Elepic
Trimis: 16 Jun 2017, 06:59 PM

Utilizator avansat

QUOTE (lbadaca @ 16 Jun 2017, 07:38 PM)
Va autocontraziceti. Odata vorbiti de caracter odata de situații, abordări...Dar caracterul unui om poate fi doar unul.
In alta ordine de idei, daca Grindeanu si Ponta au sânge în instalație de ce au stat ca "mortu'-n papusoi" pana acum ?
Dar vi s-a oferit (din nou) pe tava posibilitatea ca PSD sa piardă guvernarea. Asta e de fapt miza reală a tuturor demagogilor (inclusiv a celor de pe aici).

Ca sa intelegeti, faceti apel la logica. E cam greu pentru unii, dar...nu asta este discutia.
Parafrazand un vechi proverb romanesc...nu e demagog cel care cere, ci cel care da.

Mesaj personal
lbadaca
Trimis: 16 Jun 2017, 07:08 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 16 Jun 2017, 07:59 PM)
Parafrazand un vechi proverb romanesc...nu e demagog cel care cere, ci cel care da.

Mulțumesc pt. confirmarea mizei ! In rest ....ramaneti intre dvs., deștepții !

Acest mesaj a fost modificat de către lbadaca la data 16 Jun 2017, 07:09 PM

--------------------
Mesaj personal
Mugurel Stefan
Trimis: 17 Jun 2017, 12:08 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 16 Jun 2017, 03:48 PM)
Nu am ochelari de cal, nu am idei preconcepute, nu ma influenteaza presa, televiziunile sau "pacalicii" de serviciu si mai ales nu sunt indoctrinata politic. Ma intereseaza actiunile oamenilor si caracterul acestora. Asa ca pot sa spun atat #jos, cat si #sus. Depinde de situatii, abordari si atitudini.
Asta e diferenta...

e ca si cum un pesedist convins ar zice daca Boc l-ar injura pe nea Base #susBoc.

#circ

p.s si nu depinde de nimic.doar de bun simt

Acest mesaj a fost modificat de către Mugurel Stefan la data 17 Jun 2017, 12:09 AM
Mesaj personal
LIVE.O
Trimis: 17 Jun 2017, 08:24 AM

Utilizator avansat

QUOTE (lbadaca @ 16 Jun 2017, 12:39 PM)

Si daca nu i se cerea demisia si mergea inainte mai erati mandra cu ASA prim-ministru ? Daca era un asa om demn de ce a tacut pana acum ? A fost cald si bine la Guvern pana acum o luna (cand l-a "mirosit" Dragnea cu ce se ocupa) ?
E cel putin la fel de canalie ca si Dragnea sau Claus sau cine mai vreti dvs. (precum politistii au fost cel putin la fel de golani ca Boureanu).

Dragnea merita sa primeasca o lovitura peste bot.

Indiferent daca va mai ramane sau nu Grindeanu prim-ministru, eu il apreciez pentru curajul de a i se opune inginerului de Teleorman.

Pana una-alta, un partid nu este o dictatura. Dragnea si-a asumat guvernarea si daca a gresit, atunci sa isi dea demisia.
Mesaj personal
Mugurel Stefan
Trimis: 17 Jun 2017, 08:24 AM

Utilizator avansat

si mai e ceva de bun simt ...daca vezi ca se schimba majoritatea parlamentara (din orice motiv...) si nu se poate face guvern etc. dizolvi parlamentul si faci alegeri nu stai sa vezi daca se duce [***] tara cu totul.ba chiar intarati scandalul ca asa e bine pentru tine.

e ca si cum daca mi se bat elevii in clasa si dau foc la banci io plec in vacanta zicand "mi se rupe.voi ati dat foc voi sa reparati...ma anuntati cand ati rezolvat problema"
Mesaj personal
lbadaca
Trimis: 17 Jun 2017, 01:58 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Mugurel Stefan @ 17 Jun 2017, 09:24 AM)
e ca si cum daca mi se bat elevii in clasa si dau foc la banci io plec in vacanta zicand "mi se rupe.voi ati dat foc voi sa reparati...ma anuntati cand ati rezolvat problema"

Vorbesti de Claus ?

--------------------
Mesaj personal
lbadaca
Trimis: 17 Jun 2017, 02:01 PM

Utilizator avansat

QUOTE (LIVE.O @ 17 Jun 2017, 09:24 AM)
Indiferent daca va mai ramane sau nu Grindeanu prim-ministru, eu il apreciez pentru curajul de a i se opune inginerului de Teleorman.

Era de apreciat daca i se opunea "inginerului" si cat i-a fost bine la guvern. Stii cum e, "dupa razboi..."
Pe de alta parte Grindeanu e clar ca nu e de capul lui, iar Ponta a gasit portita optima sa-si bage codita. Dar sunt convins ca e mai mult de atat.
Mi-ar placea sa-i vad pe USR-isti, PNL-isti si PMP-isti votandu-i cu doua maini pe Ponta si Grindeanu. Ce "m-as mai râde" !
Ce mai conteaza, ori la bal ori la spital. Oricum, programul de guvernare pare compromis.

Acest mesaj a fost modificat de către lbadaca la data 17 Jun 2017, 02:08 PM

--------------------
Mesaj personal
Mugurel Stefan
Trimis: 17 Jun 2017, 02:11 PM

Utilizator avansat

QUOTE (lbadaca @ 17 Jun 2017, 02:58 PM)

Vorbesti de Claus ?

pai de cine.

e evident ca PSD nu mai exista.USR se simte prost.de la Tariceanu au plecat diversi. ce asteapta sa declanseze alegeri anticipate ca sa vedem exact care e treaba cu bucatelele formate ad-hoc dupa alegeri?

sau vrea sa se faca iar guvernu curului din 5 de la psd 6 de la pnl 3 de la udmr 4 de la usr etc etc etc...............si restu' de la servicii. ale noastre ale altora nu conteaza.

#macacpeeadetara

Acest mesaj a fost modificat de către Mugurel Stefan la data 17 Jun 2017, 02:12 PM
Mesaj personal
lbadaca
Trimis: 17 Jun 2017, 02:22 PM

Utilizator avansat

si mai e ceva de bun simt ...daca vezi ca se schimba majoritatea parlamentara (din orice motiv...) si nu se poate face guvern etc. dizolvi parlamentul si faci alegeri nu stai sa vezi daca se duce [***] tara cu totul.ba chiar intarati scandalul ca asa e bine pentru tine.

Si (din) ce sa alegi ?

--------------------
Mesaj personal
Mugurel Stefan
Trimis: 17 Jun 2017, 02:29 PM

Utilizator avansat

din aceeasi dar reorganizati.

pana ne-om lamuri care ce si cum o suge.

insa pariez pe ce vreti ca daca 'dulapul cu nevasta' anunta ca declanseaza alegeri anticipate in 2 zile e liniste si pace si se pupa toti in cur unul pe altul.

pe de alta parte si asa e bine fiindca ma amuza copios sa vad cum argumenteaza dand din maini si graseind rasat o doamna eleganta de la PNL ca ei voteaza cu puiemonta fiindca e raul mai mic smile.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Mugurel Stefan la data 17 Jun 2017, 02:31 PM
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (9) [1] 2 3 ... Ultimul » Subiect închisSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved