Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (4) 1 [2] 3 4  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Alt moment de sinceritate
Elepic
Trimis: 17 Jun 2017, 04:24 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

Eu nu inteleg de ce va isterizati, din moment ce ati participat nemijlocit la ascensiunea traseistilor, mincinosilor si penalilor. La ce va asteptati? Nu de fiecare data, PSD a procedat asa?
Iar voi nu intelegeti ca nici PNL, nici USR nici alti opozanti de luat in seama nu se vor amesteca in balciul PSD. Nu vor vota cu nimeni. Sa-si spele ei rufele si tot ei sa inghita apa murdara rezultata (se numeste zoaie).
Dar e totusi bine ca nu toti au luat pozitia ghiocelului in fata unui singur om. In acest sens am si spus ca-l apreciez pe Grindeanu. Si daca l-ar urma si alti oameni capabil, care in mod sigur exista in PSD, ar deveni si acest partid frecventabil nu numai de tanti Floricica si ai ei tovarasi.
Mesaj personal
LIVE.O
Trimis: 17 Jun 2017, 05:15 PM

Utilizator avansat

Cred ca Romania va intra in Cartea Recordurilor, atunci cand puterea depune motiune de cenzura la propriul guvern si opozitia si opozantii lui Dragnea nu vor vota motiunea, deci motiunea va cadea.

P.S.
Eu cred ca miscarile de trupe din politica romaneasca au loc in urma vizitei oficiale a domnului presedinte la CIA- Centru (de) Impunere (a) Autoritatii.
CIA+Klaus
Mesaj personal
Mugurel Stefan
Trimis: 17 Jun 2017, 05:48 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 17 Jun 2017, 05:24 PM)
Eu nu inteleg de ce va isterizati, din moment ce ati participat nemijlocit la ascensiunea traseistilor, mincinosilor si penalilor. La ce va asteptati? Nu de fiecare data, PSD a procedat asa?
Iar voi nu intelegeti ca nici PNL, nici USR nici alti opozanti de  luat in seama nu se vor amesteca in balciul PSD. Nu vor vota cu nimeni. Sa-si spele ei rufele si tot ei sa inghita apa murdara rezultata (se numeste zoaie).
Dar e totusi bine ca nu toti au luat pozitia ghiocelului in fata unui singur om. In acest sens am si spus ca-l apreciez pe Grindeanu. Si daca l-ar urma si alti oameni capabil, care in mod sigur exista in PSD, ar deveni si acest partid frecventabil nu numai de tanti Floricica si ai ei tovarasi.

puah..n-aveti nici un haz smile.gif

si eu care asteptam rationamente demne de intelectuali rasati care sa explice paradigma trecerii rational-fulgeratoare de la
#coruptia ucide
#eu votez nu pontez
#ciuma rosie
#marioneta lui dragnea
#etc etc etc

la"vai ce dragutzi sunt bine ca psdeu are si oameni ca ei ".

asa pe baza de zoaie/reevaluare zici ca e ca in reclamele pentru tampoane de la tv "l-am schimbat si ma simt mai curata"

Acest mesaj a fost modificat de către Mugurel Stefan la data 17 Jun 2017, 05:50 PM
Mesaj personal
Mugurel Stefan
Trimis: 17 Jun 2017, 06:00 PM

Utilizator avansat

un alt moment de sinceritate:

ce faceti daca vi se propune un guvern cu Ciolos primministru si Ponta vice sau invers? smile.gif

sustinut de o ramura a PSD (evident aia frecventabila ....) si de USR smile.gif

p.s. recunosc sincer ca vorba cuiva ....imi plac glumele mele:)

Acest mesaj a fost modificat de către Mugurel Stefan la data 17 Jun 2017, 06:01 PM
Mesaj personal
Elepic
Trimis: 17 Jun 2017, 06:38 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Mugurel Stefan @ 17 Jun 2017, 07:00 PM)

ce faceti daca vi se propune un guvern cu Ciolos primministru si Ponta vice sau invers? smile.gif

Un guvern condus de Ciolos ar fi o adevarata mana cereasca pentru Romania. Numai ca Ciolos si-ar face singur guvernul -asa cum l-a facut si data trecuta si sub nicio forma nu ar contine penali si mascarici.

Cat priveste reevaluarile...acestea sunt doar in mintea celor in extaz dupa Romania TV si Antena 3. Cine a inteles ce s-a intamplat asta iarna, intelege de ce Grindeanu este de admirat acum. Numai ca...pentru a intelege, trebuie sa ai contacte cu altfel de oameni, cu alte surse de informare si sa ai o alta mentalitate.
Mesaj personal
DOLCE FAR NIENTE
Trimis: 17 Jun 2017, 06:57 PM

Utilizator avansat

Ce se întâmplă acum nu e nicio surpriză: PSD e incapabil să guverneze. Au lăsat loc tehnocratilor ca să nu-si erodeze imaginea, apoi au venit cu un program de guvernare (prostire în masă), cu sute de puncte utopice, dar le este gândul tot la ciolan, la coloane oficiale, la funcții bine plătite și lupte intestine.
Nu mai fiți dezamăgiți. E o limitare tipică baronilor de județe sărace.
Nu m-ar surprinde să se retragă iar, acum, când au realizat că nu sunt bani pentru promisiunile facute de Dubluța Vasilescu.
Nu merită să coborâm nivelul discuției, de supărare...
Mesaj personal
Mugurel Stefan
Trimis: 17 Jun 2017, 08:06 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 17 Jun 2017, 07:38 PM)

Un guvern condus de Ciolos ar fi o adevarata mana cereasca pentru Romania. Numai ca Ciolos si-ar face singur guvernul -asa cum l-a facut si data trecuta si sub nicio forma nu ar contine penali si mascarici.

Cat priveste reevaluarile...acestea sunt doar in mintea celor in extaz dupa Romania TV si Antena 3. Cine a inteles ce s-a intamplat asta iarna, intelege de ce Grindeanu este de admirat acum. Numai ca...pentru a intelege, trebuie sa ai contacte cu altfel de oameni, cu alte surse de informare si sa ai o alta mentalitate.

vai dar cunosc stoluri ca dvs smile.gif

p.s daca iese voiculescu din parnaie si sustine guvernul dvs. favorit parca vad ca trece la reevaluati si el si sa vezi atunci cum faceti cu replicile legate de antena 3 smile.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Mugurel Stefan la data 17 Jun 2017, 08:11 PM
Mesaj personal
profudebio
Trimis: 17 Jun 2017, 08:26 PM

Utilizator avansat

Nu poate exista decât un singur răspuns:
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Imagine atașată
Imagine atașată
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
DOLCE FAR NIENTE
  Trimis: 17 Jun 2017, 08:54 PM

Utilizator avansat

Pregatiti-va sa încercuiti. Anul nu s-a încheiat.
smile.gif))
Mesaj personal
lbadaca
Trimis: 17 Jun 2017, 08:56 PM

Utilizator avansat

Un guvern condus de Ciolos ar fi o adevarata mana cereasca pentru Romania.

Mda, s-a vazut...

--------------------
Nenorocirea unui om este șansa altuia. (Jerome K. Jerome)
Mesaj personal
lbadaca
Trimis: 17 Jun 2017, 09:05 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 17 Jun 2017, 05:24 PM)
Dar e totusi bine ca nu toti au luat pozitia ghiocelului in fata unui singur om. In acest sens am si spus ca-l apreciez pe Grindeanu.

'Nu poti fi 6 luni cioara si astazi sa fii vultur"

--------------------
Mesaj personal
Elepic
Trimis: 17 Jun 2017, 09:12 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Mugurel Stefan @ 17 Jun 2017, 09:06 PM)

vai dar cunosc stoluri ca dvs smile.gif

p.s daca iese voiculescu din parnaie si sustine guvernul dvs. favorit parca vad ca trece la reevaluati si el si sa vezi atunci cum faceti cu replicile legate de antena 3 smile.gif

Nu ne putem intelege. Dumneavoastra va raportati la oameni, eu la fapte, viziuni si un pic de "clasa". Cat il priveste pe Voiculescu...l-ati reabilitat si reevaluat deja dumneavoastra impreuna cu "multimea" (sau turma) care se inspira de la televiziunile lui. Caci, pana una alta, vehiculati cam tot ce se "dezbate" pe acolo.
P.S. Preferati turma sau stolurile? Eu mi-am permis sa scriu pe "limba" dumneavoastra, pentru ca...degeaba am scris.

Mesaj personal
lbadaca
Trimis: 17 Jun 2017, 09:19 PM

Utilizator avansat

Dupa gandire, contradictiile in idei si logica (tocmai despre care vorbeati dvs.), lipsa de consecventa, atitudinea de superioritate si sfidare in discutiile de fata eu cred ca sunteti USR-ista (din-aia cu hastagi). Deci asta cu bunul samaritean s-o spuneti la altii care va cred !

Acest mesaj a fost modificat de către lbadaca la data 17 Jun 2017, 09:21 PM

--------------------
Mesaj personal
Elepic
Trimis: 17 Jun 2017, 09:39 PM

Utilizator avansat

@ibadaca,

Poate schimbi placa sau mecanismul de redare, caci, indiferent de context, repeti doar portiunea cu logica si contradictia.

Multumesc pentru pozitionare, dar nu am ajuns inca acolo. Cred ca stii ca USR a fost partidul elitelor. Ca a patruns si pleava, s-a vazut. Elitele incep sa-si dea demisia. Chestiune de perceptie si demnitate. USR-istii produc PIB-ul tarii, nu-l praduiesc si nici nu stau cu mana intinsa pentru 2 lei din el la salariu.
Mesaj personal
crina1975
Trimis: 17 Jun 2017, 09:58 PM

Utilizator avansat

USR-istii lucreaza cumva la multinationalele alea care exporta profitul peste hotare, aportul in PIB-ul Romaniei fiind aproape zero pt. ca declara pierderi ?
USR-istii lucreaza cumva in multinationalele alea la ale caror servicii am fost nevoit sa apelez si eu de cateva ori, mi-au cerut zeci de milioane si mi-au executat lucrari sau mi-au livrat produse de 2 lei ?
Atunci ii inteleg de ce-si protejeaza interesele cu orice ocazie, prin orice mijloce, pe orice cai !

--------------------
Ghinion, ai ramas fara Binom !
Ai semanat vant, vei culege furtuna !
Romanii tai nu sunt haiducii tai.
Mesaj personal
Mugurel Stefan
Trimis: 17 Jun 2017, 10:02 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 17 Jun 2017, 10:12 PM)
Cat il priveste pe Voiculescu...l-ati reabilitat si reevaluat deja dumneavoastra impreuna cu "multimea" (sau turma) care se inspira de la televiziunile lui. Caci, pana una alta, vehiculati cam tot ce se "dezbate" pe acolo.

replica standard de intelectual modern smile.gif sincer cunosc turme

si ca toti intelectualii din stolurile de care vorbeam stiti extrem de mult despre antene ...(nu ma deranjeaza sa folosesc si turma e cam acelasi nivel...)

deci.nu uita smile.gif pregateste pancarta cu #welovedan@antena3

p.s. iar daca vreo ruda semidocta care cara hartii in vreo multinationala iti zice poti sa si zbieri acelasi lucru smile.gif
p.p.s.cand zbieri sa nu uiti cainele acasa ca dai prost la colegi si te faci de cacaoa

Acest mesaj a fost modificat de către Mugurel Stefan la data 17 Jun 2017, 10:06 PM
Mesaj personal
Mugurel Stefan
Trimis: 17 Jun 2017, 10:04 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 17 Jun 2017, 10:12 PM)
Nu ne putem intelege. Dumneavoastra va raportati la oameni, eu la fapte, viziuni si un pic de "clasa".

aveti dreptate eu am trecut de clasa intai.

iar viziuni nu imi trebuie de cand a borat un coleg in facultate dupa ce a tras niste joint-uri.

Acest mesaj a fost modificat de către Mugurel Stefan la data 17 Jun 2017, 10:05 PM
Mesaj personal
Mugurel Stefan
Trimis: 17 Jun 2017, 10:09 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 17 Jun 2017, 10:39 PM)
Cred ca stii ca USR a fost partidul elitelor.

rofl proasta satului e comentator politic.al [***] facebook.le da teste de IQ la USR? si cum [***] de ala care chiar avea IQ cat toti la gramada a fost dat afara? ( vorbesc de sergiu si nu de cine crezi tu..)
Mesaj personal
Ilinca Mihaila
Trimis: 17 Jun 2017, 10:42 PM

Utilizator avansat

Cred ca unii si-au pierdut controlul sau si-au dat arama pe fata. Indiferent ca e Bacchus, sau iarba sau pierderea randului la lipit afise, moderatorii ar trebui sa ia atitudine.
Mesaj personal
Elepic
Trimis: 17 Jun 2017, 10:57 PM

Utilizator avansat

@Mugurel Stefan,

FELICITARI!!!

Ai reusit sa o surclasezi pe tanti Floricica. Ce-i drept, nu credeam ca e posibil acest lucru, dar...intr-un anumit mediu, totul e posibil.
Tot inainte si LA MAI MARE!!!
Mesaj personal
Elepic
Trimis: 18 Jun 2017, 09:19 AM

Utilizator avansat

O noua tema de partid

Schimbati placa! Nu va lasati iubitii conducatori de partid sa raspunda in fata legii! Ce daca au furat? Dupa ei, legea nu este pentru toti, ci sa-i apere pe hoti!

Spor la treaba, caci "terenul" este favorabil. Pentru ca...unii citesc, nu gandesc.
Mesaj personal
DOLCE FAR NIENTE
Trimis: 18 Jun 2017, 10:17 AM

Utilizator avansat

Au mai inventat o sintagma, crezând că au găsit vinovatul: "statul paralel"...
Astfel, șirul de metafore este completat. Mă gândesc la "agenturili" lui Ceausescu, "golanii" lui Iliescu, "binomul" si "instituțiile de forță" ale lui Tariceanu. Ce urmează?
Se vede frica de condamnare a cârmaciului.

Acest mesaj a fost modificat de către DOLCE FAR NIENTE la data 18 Jun 2017, 10:18 AM
Mesaj personal
raibor
Trimis: 18 Jun 2017, 12:01 PM

Mentor

QUOTE (jordan @ 15 Jun 2017, 10:14 PM)
QUOTE (Elepic @ 15 Jun 2017, 07:54 PM)

Si voi iesi DIN NOU in strada pentru ca tara sa fie guvernata asa cum in zilele aceastea ne-a aratat DOMNUL GRINDEANU.

Dacă ”in iarna” ai ”infruntat gerul (au fost si -25 grade) pentru apararea unor principii si valori ale statului de drept”, acum pentru ce ai protesta?

Schimbarea Primului Ministru, de partidul care l-a numit, este strict democratică, dar ”REFUZUL” Premierului de a pleca este specifică țărilor ”republicilor bananiere”.

confused06.gif

... ohmy.gif

... tulai, @Jordan, imi citesti gandurile? confused24.gif

tongue.gif

--------------------
Singurul mod rezonabil de a educa, este acela de a fi o pilda (demna, zic eu) de urmat. -Albert Einstein
.
7,4 < 5,2 ...???
.
Logica cvorumului este legitimitatea pentru o decizie, ca atare,
in subsidiar, decizia SE IA cu jumatate plus unu din cvorum!!!
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahoo
raibor
Trimis: 18 Jun 2017, 12:08 PM

Mentor

QUOTE (Elepic @ 17 Jun 2017, 06:38 PM)

... ohmy.gif
Un guvern condus de Ciolos ar fi o adevarata mana cereasca pentru Romania.

... suuupeeeeerb!!!
... minunat!!!!!
... perfect adevarat!!!!!! cool20.gif

... ar fi o adevarata mana!!!!! happy30.gif
... ca mana vitei de vie... sau mana la rosii sau la castraveti... biggrin.gif Ciolos stie!!! laugh.gif

--------------------
Singurul mod rezonabil de a educa, este acela de a fi o pilda (demna, zic eu) de urmat. -Albert Einstein
.
7,4 < 5,2 ...???
.
Logica cvorumului este legitimitatea pentru o decizie, ca atare,
in subsidiar, decizia SE IA cu jumatate plus unu din cvorum!!!
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahoo
Elepic
Trimis: 18 Jun 2017, 12:37 PM

Utilizator avansat

QUOTE (jordan @ 15 Jun 2017, 11:10 PM)
QUOTE (Elepic @ 15 Jun 2017, 07:54 PM)

Daca nu ati stiut, cred ca macar acum v-ati dat seama ce prim-ministru ADEVARAT avem.

De ce? Că nu vrea să-și dea demisia?

rolleyes.gif
Mesaj personal
1 utilizator(i) citesc acest subiect (1 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (4) 1 [2] 3 4  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved