Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (6) 1 2 [3] 4 5 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Alt moment de sinceritate
fleetwood
Trimis: 18 Jun 2017, 12:38 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

"Vă puteți imagina ce luptă sfâșietoare se dă între cei doi neuroni, dintre care unul e de partea lui Dragnea, iar celălalt, a lui Grindeanu? Dacă erau trei neuroni, al treilea precis era cu Olguța Vasilescu și lupta era tranșată de tabăra Dragnea. Dar așa, el, votantul de bază, rămâne bulversat, fără să înțeleagă nimic, precum măgarul lui Buridan între două căruțe de fân." (Ino Ardelean, http://adevarul.ro/locale/timisoara/cazul-...c8eb/index.html)

http://debanat.ro/2017/06/tot-soros-e-vino...ist_194745.html

Wake up! Se duc lupte intestine, între cel gros și cel subțire, oricât de inedite ar fi... care produc, exclusiv, tot rxxx. turcesc.

Din Timișoara, cu drag, un veșnic golan!

https://www.youtube.com/watch?v=akELVO29k1k

https://www.youtube.com/watch?v=k18A5yG1DII

https://www.youtube.com/watch?v=GpbnnOIaSv0

Îmi lipsește prietenul meu...

https://www.youtube.com/watch?v=qN9fVQtylMI

Mesaj personal
fleetwood
Trimis: 18 Jun 2017, 12:55 PM

Utilizator avansat

Ce am lăsat, ce sistem dăruim copiiilor noștri?

https://www.youtube.com/watch?v=am0No2NdXS4

Editat: pentru cine nu pricepe ce am spus, un banc mai vechi... Fantoma lui Hitler se trezește după 100 de ani și (se) caută în Wikipedia... Ce găsește... ?! "Hitler A., mic terorist de pe vremea lui Stalin"

Bonus:

https://www.youtube.com/watch?v=EgrW7pDQ5zY

Acest mesaj a fost modificat de către fleetwood la data 18 Jun 2017, 01:04 PM
Mesaj personal
Elepic
Trimis: 18 Jun 2017, 01:17 PM

Utilizator avansat

QUOTE (fleetwood @ 18 Jun 2017, 01:55 PM)
Ce am lăsat, ce sistem dăruim copiiilor noștri?

https://www.youtube.com/watch?v=am0No2NdXS4

Nu se bazeaza copiii nostri pe ce le lasam noi. Si-au dat seama ca nu am fost capabili sa ne ridicam in picioare, pentru ca in anii comunismului ni s-a ancholozat colana vertebrala. Si chiar daca si mare parte dintre ei ne-au urmat exemplul, exista pe ici colo cativa care nu vor sa-si toceasca genunchii in pozitia vazuta la noi. Si s-a demonstrat asta nu de mult. Se vede si acum, indiferent de ce se incearca sa se vehiculeze de catre unii sau altii. Vor fi capabili sa vada atat paiele din ochii unora cat si barnele din ochii celorlalti. Si vor face in asa fel incat sa nu mai orbecaiasca zeci de ani ca noi.
Mesaj personal
fleetwood
Trimis: 18 Jun 2017, 01:27 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 18 Jun 2017, 02:17 PM)
[QUOTE=fleetwood,18 Jun 2017, 01:55 PM]Ce am lăsat, ce sistem dăruim copiiilor noștri?

Nu se bazeaza copiii nostri pe ce le lasam noi. Si-au dat seama [...]

smile.gif

Nu datorită nouă? Un copil nu-și dă seama, fără o minimală educație. Nu mă refer la cea de sitem, vorbesc strict de cea parentală, home-made.

Mesaj personal
Elepic
Trimis: 18 Jun 2017, 01:50 PM

Utilizator avansat

QUOTE (lbadaca @ 17 Jun 2017, 10:05 PM)
QUOTE (Elepic @ 17 Jun 2017, 05:24 PM)
Dar e totusi bine ca nu toti au luat pozitia ghiocelului in fata unui singur om. In acest sens am si spus ca-l apreciez pe Grindeanu.

'Nu poti fi 6 luni cioara si astazi sa fii vultur"

Daca se supara domnul "Alta intrebare" ca l-ai plagiat?
Nici o fraza fara surse? Macar citeaza-le.
Mesaj personal
Elepic
Trimis: 18 Jun 2017, 02:02 PM

Utilizator avansat

QUOTE (fleetwood @ 18 Jun 2017, 02:27 PM)
Nu datorită nouă? Un copil nu-și dă seama, fără o minimală educație. Nu mă refer la cea de sitem, vorbesc strict de cea parentală, home-made.

Foarte multi dintre noi se incadreaza la "din cauza". La "datorita" procentul este mai mic, dar noroc ca autoeducatia isi spune cuvantul poate chiar mai mult decat educatia, ori din ce parte ar veni.
Mesaj personal
Mugurel Stefan
Trimis: 18 Jun 2017, 02:23 PM

Utilizator avansat

pana nu intervin moderatorii si cat mai am loc sa vorbesc in tara in care doar cine decide prostu de faceboc are voie la opinie....

se dovedeste ca descoperirea experimentala pe care am facut-o e adevarata: nu se egzista fiinta mai superioara si mai superba pe scara evolutiei de la trilobiti pana azi ca mama de corporatist. cum stie ea ce minune a evolutiei ie corporatia si baiatu' iei care munceste zilnic pentru binele tarii si cat de educat si de genial e ...si cum evident mocirla umana nu pricepe ce bine ii face fi-su carand hartii din stanga in dreapta.

#resign

p.s. pentru amatorii de discutii filologice legate de superlative: abtineti-va.scara evolutiei a depasit abilitatea limbii romane de a descrie cantitatea de superioritate absoluta a fiintei descrise mai sus.
p.p.s. spor la vopsit pancarta cu #resist#lovepuiemonta#timisoaraforever#antenarullz#josviktororban#suslaszlotokes
etc
ptiu cat pe ce sa uit...."murim luptam aparam rosia montana si sorin grindeanu"

trimiteti-mi o poza cand il scoateti pe varan de la frigider.cu urale.si cu nicusor in frunte.

Acest mesaj a fost modificat de către Mugurel Stefan la data 18 Jun 2017, 02:25 PM
Mesaj personal
Elepic
Trimis: 18 Jun 2017, 02:46 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Mugurel Stefan @ 18 Jun 2017, 03:23 PM)
...si cum evident mocirla umana nu pricepe ce bine ii face fi-su carand hartii din stanga in dreapta.

Imi pare rau ca numai de asta ai auzit, si ca, pentru tine, caratul hartiilor e apogeul carierei. Ti-am spus ca gradul de intelegere depinde de contactele pe care le ai, mediul in care traiesti, mentalitate, etc. Si ca sa-ti explic ca NU numai multinationalele fac PIB-ul tarii, o fac degeaba. Dar nu dispera...stii si tu destule. Injurii, jigniri, autosuficienta, sentiment de apartenenta la...cei dupa chipul si asemanarea ta.
Punct.
Mesaj personal
lbadaca
Trimis: 18 Jun 2017, 03:04 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 18 Jun 2017, 01:37 PM)
QUOTE (jordan @ 15 Jun 2017, 11:10 PM)
QUOTE (Elepic @ 15 Jun 2017, 07:54 PM)

Daca nu ati stiut, cred ca macar acum v-ati dat seama ce prim-ministru ADEVARAT avem.

De ce? Că nu vrea să-și dea demisia?

rolleyes.gif

Dar trompetistii astia (gen papagalul si istericul de Rares Bogdan) ai dvs. de la Irealitatea TV sunt demni de incredere, iar ceilalti de la RTV sau Antena 3 nu ?
Mi-ati dat niste exemple....

Acest mesaj a fost modificat de către lbadaca la data 18 Jun 2017, 03:05 PM

--------------------
Nenorocirea unui om este șansa altuia. (Jerome K. Jerome)
Mesaj personal
lbadaca
Trimis: 18 Jun 2017, 03:08 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 18 Jun 2017, 03:46 PM)
...si cum evident mocirla umana nu pricepe ce bine ii face fi-su carand hartii din stanga in dreapta.

Imi pare rau ca numai de asta ai auzit, si ca, pentru tine, caratul hartiilor e apogeul carierei. Ti-am spus ca gradul de intelegere depinde de contactele pe care le ai, mediul in care traiesti, mentalitate, etc. Si ca sa-ti explic ca NU numai multinationalele fac PIB-ul tarii, o fac degeaba. Dar nu dispera...stii si tu destule. Injurii, jigniri, autosuficienta, sentiment de apartenenta la...cei dupa chipul si asemanarea ta.
Punct.

Cucoana (sau ce-oi fi), nu-ti mai da atata importanta si aere cu sferele inalte in care te invarti tu fata de ceilalti muritori prosti, cu mediile si mentalitatile in care te "invarti" tu, ca tot dintr-o gaoaza ai iesit si nu cred ca a fost una de printesa ! Nu trebuie sa ne tot explici noua nimic, ca nu suntem scolarii tai.
Dar, cum spuneam si in iarna, de ce oare stam noi pe aici sa-ti dam apa la moara stricata ?
Punct.

Acest mesaj a fost modificat de către lbadaca la data 18 Jun 2017, 03:13 PM

--------------------
Nenorocirea unui om este șansa altuia. (Jerome K. Jerome)
Mesaj personal
DOLCE FAR NIENTE
Trimis: 18 Jun 2017, 03:27 PM

Utilizator avansat

Bravo, @Elepic, iartă-i, ca nu știu ce spun/ fac!
Colegii nostri trebuie înțeleși: sunt într-un soi de doliu. S-au bucurat când li s-a promis mărirea salariului cu 80% și frustrarea este de înțeles.
Mesaj personal
Elepic
Trimis: 18 Jun 2017, 03:33 PM

Utilizator avansat

QUOTE (lbadaca @ 18 Jun 2017, 04:08 PM)
QUOTE (Elepic @ 18 Jun 2017, 03:46 PM)

Punct.

Cucoana (sau ce-oi fi), nu-ti mai da atata importanta si aere cu sferele inalte in care te invarti tu fata de ceilalti muritori prosti, cu mediile si mentalitatile in care te "invarti" tu, ca tot dintr-o gaoaza ai iesit si nu cred ca a fost una de printesa ! Nu trebuie sa ne tot explici noua nimic, ca nu suntem scolarii tai.
Dar, cum spuneam si in iarna, de ce oare stam noi pe aici sa-ti dam apa la moara stricata ?
Punct.

Tu stai ca sa-ti etalezi calitatile de mahala. Alta intrebare?
Mesaj personal
Elepic
Trimis: 18 Jun 2017, 04:00 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Elepic @ 18 Jun 2017, 01:37 PM)
QUOTE (jordan @ 15 Jun 2017, 11:10 PM)
QUOTE (Elepic @ 15 Jun 2017, 07:54 PM)

Daca nu ati stiut, cred ca macar acum v-ati dat seama ce prim-ministru ADEVARAT avem.

De ce? Că nu vrea să-și dea demisia?

rolleyes.gif
Mesaj personal
fleetwood
Trimis: 19 Jun 2017, 06:19 PM

Utilizator avansat

QUOTE (DOLCE FAR NIENTE @ 18 Jun 2017, 04:27 PM)
Bravo, @Elepic, iartă-i, ca nu știu ce spun/ fac!
Colegii nostri trebuie înțeleși: sunt într-un soi de doliu. S-au bucurat când li s-a promis mărirea salariului cu 80% și frustrarea este de înțeles.

Eu nu cred că sunt colegii noștri. Sper să nu fie. Și (EI) chiar știu ce spun/fac, pentru o banană în plus.
Foștii postaci de partid (ORICE! partid) devin, mai pe scurt/modern, trolli...
Sigur, chestiunea e o problemă la nivel mondial...
Soluții:
1.Trollul poate fi omorât prin umorul nou, ermetic, mai penetrant decât maneaua...
https://www.youtube.com/watch?v=FlwRUzawAXg

SAU

2.Trollul poate fi omorât prin umorul vechi, ermetic, artă (mineriada cosmică a FSN-istului)...
https://www.youtube.com/watch?v=ypEaGQb6dJk

Etc.

De multe ori e destul de greu să faci diferența între proști și ticăloși, din păcate.

Mesaj personal
fleetwood
Trimis: 19 Jun 2017, 06:25 PM

Utilizator avansat

Ringo Starr...
O vechitură...

Wake up, CAVEMAN!

https://www.youtube.com/watch?v=tYBNoFcvcWI

Acest mesaj a fost modificat de către fleetwood la data 19 Jun 2017, 06:26 PM
Mesaj personal
fleetwood
Trimis: 19 Jun 2017, 06:33 PM

Utilizator avansat

De "urmărit", integral...
https://www.youtube.com/watch?v=zOWKkH8uXUQ
Mesaj personal
Taticu
Trimis: 19 Jun 2017, 10:29 PM

Mentor

Vreti momente de sinceritate?! Luati aminte ... cool20.gif Dreptul la lene! biggrin.gif (<= click). Lumea nu progreseaza daca nu

exista acesti oameni "lenesi" si indaratnici prin fire care sa gandeasca non stop cum sa scurteze efortul de a munci.

"Creatia" este principala lor preocupare si mai ales in ceea ce priveste petrecerea timpului liber. Buna dimineata !

--------------------
Mesaj personal
Ilinca Mihaila
Trimis: 21 Jun 2017, 03:04 PM

Utilizator avansat

Daca Grindeanu cu Olguta nu ne-au marit salariile cu 80% pana in 2018, asa cum prevede programul de guvernare, si se vede si dintr-o fituica din campania PSD postata de cineva si aici, inseamna ca oricine altcineva va fi premier, impreuna tot cu Olguta (ca la ea nu renunta nimeni), NI LE VA MARI!
Nu este logic? E ca o promisiune, din moment ce Grindeanu a fost demis pentru ca nu a respectat programul de guvernare. Si va scapa si nea'Dragnea de puscarie, NU? Ca prima OUG data de viitorul guvern (daca va fi PSD) o sa puna prag la frauda si o sa dezincrimineze abuzul in serviciu. Un trai si o viata.

Mesaj personal
Taticu
Trimis: 21 Jun 2017, 06:13 PM

Mentor

Ce "distractie" avem in tara asta: Hocus pocus - puscaria ; hocus pocus - motiunea de cenzura ; abuzul in serviciul public

devine serviciul in sprijinul comunitatii etc etc. Apar miliarde (ptr. unii in lei, ptr. altii in euro sau dolari) pentru "pomana"

slujbasilor din domeniul public (politie, finante, parlamentari, justitie, servicii secrete etc) sau ceva firimituri pentru educatie

si sanatate. IATA ce inseamna DA - certificarea promisiunilor din campania electorala. Asa DA democratie si viata sanatoasa !

Acest mesaj a fost modificat de către Taticu la data 21 Jun 2017, 06:14 PM

--------------------
Mesaj personal
fleetwood
Trimis: 21 Jun 2017, 07:34 PM

Utilizator avansat

2003 (1989 + 14)... + încă14 = tot 0 (?!)

Memento (local) 2003!

"Ziaristii timisoreni vor protesta astazi printr-un mars al tacerii, impotriva agresiunii careia i-a cazut victima jurnalistul Ino Ardelean. Marsul va incepe la ora 14.00, in fata sediului cotidianului Evenimentul Zilei – Editia de Vest, pentru care lucreaza Ardelean. De asemenea, Conventia Organizatiilor de Media (COM), o asociatie care reuneste reprezentantii unei mari parti a presei romanesti, pregateste un protest oficial, care va fi lansat, cel mai probabil, astazi.

Miercuri seara, in timp ce se intorcea de la serviciu, Ino Ardelean a fost agresat, fara nici un motiv aparent, de una sau mai multe persoane, ramase neidentificate pina in prezent. Atacatorii i-au aplicat mai multe lovituri lui Ardelean, in urma carora acesta a fost ranit extrem de grav. Ipoteza unui atac in scop de jaf a fost exclusa, deoarece lui Ardelean nu i s-a furat nimic. Voci din peisajul jurnalistic timisorean considera ca agresiunea a fost o „corectie“ cauzata de articolele caustice publicate de Ardelean impotriva PSD.

Mai multe organizatii, dar si personalitati interne si internationale au atras atentia, in ultima vreme, asupra constringerilor la care este supusa presa din Romania de catre PSD. La Craiova, trei jurnalisti sint cercetati in prezent pentru „instigare nationalist-sovina“, in urma unor articole publicate in urma cu multa vreme in cotidianul local Gazeta de Sud, care descriau dedesubturile afacerilor dintre administratia PSD a orasului si un patron de origine araba. In Gorj, toate publicatiile judetene au fost controlate minutios de Garda Financiara, la indicatiile presedintelui PSD Gorj, Nicolae Mischie. In prezent, in Romania exista doua articole de Cod Penal care incrimineaza ca infractiuni de drept comun insulta si calomnia."

http://www.gds.ro/Local/2003-12-05/Ziarist...fost+batut+mar/

Longeviv, din fericire, bătutul în cap, ăsta:

"Odată cu votarea moțiunii de cenzură, criza politică declanșată de PSD a trecut de punctul culminant. O criză care a devoalat cum nu se poate mai bine fața hidoasă a acestui partid. Fiindcă în războiul fratricid din partid nu s-a pus niciodată problema românilor, a nevoilor lor. Chiar și în discursurile de azi, s-a vorbit doar despre putere, despre funcții, avantaje etc. De exemplu, grija lui Sorin Grindeanu era că PSD pierde puterea fiindcă mingea ajunge la Klaus Iohannis. Sic!

În fapt, a fost o luptă pentru putere și resurse economice între două clanuri cu apucături mafiote. Nu avem o față luminoasă a Forței și una întunecată, cum au încercat partizanii premierului să prezinte situația. Eventual, două fețe ale Întunericului. Nu mai discut aici de faptul că în lumea civilizată, dar chiar nici în Africa, nu se ajunge ca un partid să facă moțiune de cenzură împotriva propriului guvern. Un partid care cu șase luni în urmă câștigase alegerile la un scor impresionant. Și un guvern despre care partidul ne spunea până acum o lună că funcționează mai mult decât impecabil. Deși era clar că am avut un guvern cel mult mediocru. Iar acum, ajuns fără sprijin parlamentar, a ajuns pe mâna a doi oameni care încercau să-l confiște pe persoană fizică. Sau pe CF propriu, ca să-l citez pe premierul demis, transformând Palatul Victoria într-un câmp al războiului intern.

Multă lume și-a ales o tabără în acesată luptă stupidă. Dar cum poți să fii alături de țățismul în stare pură, personificat de Olguța Vasilescu și Gabriela Firea, și imbecilitatea plenară a lui Codrin Ștefănescu? Și vorbesc aici de ditamai comunicatorii clanului Dragnea. De partea cealaltă, doar trei cuvinte și cred că am lămurit totul: Victor Viorel Ponta. În țările civilizate, astfel de specimene sunt ținute prin grădinile zoologice. La noi, ele ajung să conducă țara. Bineînțeles, prin votul românilor. De aceea, pare paradoxal, dar acest război al iresponsabililor are și o față bună. Poate a fost nevoie de el ca românii să realizeze cine e PSD cu adevărat. Or, dacă nici acum n-au înțeles, nu știu ce șanse mai avem ca neam.

Dacă la PSD am asistat la acest circ monstruos, în schimb, am văzut în zilele trecute un președinte cum România n-a avut niciodată. Responsabil, în limitele constituționale, călcând apăsat și inspirând încredere. Am văzut un președinte normal la întâlniri cu lideri mondiali. Nu hăhăind și râgâind ca ultimul președinte, nu izolat de țările civilizate ca Ion Iliescu sau cu o emfază puțin ridicolă ca acela doborât de sistem. Acest război din PSD a avut și darul ca de pe acum să știm și cine va fi viitorul președinte al României. Fiindcă Iohannis e prea mare, e chiar imens pe lângă pigmeii PSD-iști. Un lucru pe care și cel mai bătut în cap votant al PSD ar trebui să-l fi observat."

http://debanat.ro/2017/06/uriasul-klaus-si...sti_195168.html

În 2017, progeniturile cu față neo-umană ale lui Iliescu se mănâncă între ele, dar doar ca mâncărime ușoară...

Din numele Tatălui:

https://www.youtube.com/watch?v=pRgB0IK6jgs

Mesaj personal
fleetwood
Trimis: 21 Jun 2017, 07:53 PM

Utilizator avansat

"...mașină de scris, automată..."

Cred că ăsta ar fi cel mai bun simbol de țară... frunză, oaie, mașină de scris - automată (!!!?)...

Bravo, Gorane!

https://www.youtube.com/watch?v=CYryevHIZGw

Mesaj personal
yulys
Trimis: 21 Jun 2017, 08:05 PM

Utilizator avansat

Aveți o alternativă, sau doar de văicărim? Din păcate, în România astăzi există un singur partid politic, și acela este PSD. Cu o oarecare ideologie și interes pentru ciolan cât încape. În rest PN/DL, USR al lui Nicușor fără Nicușor, Traian reevaluat, Klaus cu servicii dar degeaba etc. Aștia nici la împărțit cașcavalul nu se înțeleg. Culmea, tinerii frumoși și liberi, partidele democratice și liberare, șeful statului plus servicii nu au reușit să învingă PSD chiar și cu sprijinul unei părți a PSD. Impresia mea este că nimeni nu vrea frâiele. Și uite așa, PSD devine răul necesar, deoarece alternativa ar fi anarhia.
Mesaj personal
fleetwood
Trimis: 21 Jun 2017, 08:10 PM

Utilizator avansat

QUOTE (fleetwood @ 19 Jun 2017, 07:25 PM)
Ringo Starr...
O vechitură...

Wake up, CAVEMAN!

https://www.youtube.com/watch?v=tYBNoFcvcWI

Asta, pentru cine nu a înțeles, am postat-o cu admirație și nostalgie...
Mesaj personal
Taticu
Trimis: 21 Jun 2017, 08:32 PM

Mentor

QUOTE (yulys @ 21 Jun 2017, 09:05 PM)

Aveți o alternativă, sau doar ne văicărim? Din păcate, în România astăzi există un singur partid politic, și acela este PSD. Cu o oarecare ideologie și interes pentru ciolan cât încape. În rest PN/DL, USR al lui Nicușor fără Nicușor, Traian reevaluat, Klaus cu servicii dar degeaba etc. Aștia nici la împărțit cașcavalul nu se înțeleg. Culmea, tinerii frumoși și liberi, partidele democratice și liberare, șeful statului plus servicii nu au reușit să învingă PSD chiar și cu sprijinul unei părți a PSD. Impresia mea este că nimeni nu vrea frâiele. Și uite așa, PSD devine răul necesar, deoarece alternativa ar fi anarhia.

[...] "Dacă la PSD am asistat la acest circ monstruos, în schimb, am văzut în zilele trecute un președinte cum România n-a avut niciodată. Responsabil, în limitele constituționale, călcând apăsat și inspirând încredere. Am văzut un președinte normal la întâlniri cu lideri mondiali. Nu hăhăind și râgâind ca ultimul președinte, nu izolat de țările civilizate ca Ion Iliescu sau cu o emfază puțin ridicolă ca acela doborât de sistem. Acest război din PSD a avut și darul ca de pe acum să știm și cine va fi viitorul președinte al României. Fiindcă Iohannis e prea mare, e chiar imens pe lângă pigmeii PSD-iști. Un lucru pe care și cel mai bătut în cap votant al PSD ar trebui să-l fi observat."

Mediafax.ro : Breaking News ... lopri.GIF

Președintele Iohannis a primit o distincție a Balului Operei "Semper" din Dresda:

cool20.gif http://www.mediafax.ro/politic/presedintel...dresda-16492723 biggrin.gif

Președintele a subliniat că "România a demonstrat că este un partener predictibil și de încredere,

prin asumarea clară atât a statutului său de membru al UE deplin angajat, din ultimii 10 ani, cât

și în ceea ce privește responsabilitățile euro-atlantice de securitate și apărare comună".

Acest mesaj a fost modificat de către Taticu la data 21 Jun 2017, 08:34 PM

--------------------
Mesaj personal
fleetwood
Trimis: 21 Jun 2017, 08:36 PM

Utilizator avansat

QUOTE (yulys @ 21 Jun 2017, 09:05 PM)
Aveți o alternativă, sau doar de văicărim? Din păcate, în România astăzi există un singur partid politic, și acela este PSD. Cu o oarecare ideologie și interes pentru ciolan cât încape. În rest PN/DL, USR al lui Nicușor fără Nicușor, Traian reevaluat, Klaus cu servicii dar degeaba etc. Aștia nici la împărțit cașcavalul nu se înțeleg. Culmea, tinerii frumoși și liberi, partidele democratice și liberare, șeful statului plus servicii nu au reușit să învingă PSD chiar și cu sprijinul unei părți a PSD. Impresia mea este că nimeni nu vrea frâiele. Și uite așa, PSD devine răul necesar, deoarece alternativa ar fi anarhia.

Nu am nimic. Marea masă a foștilor și actualilor "profesori", cuplați prin sinergia faptelor la sindicate [***], poartă vina pentru situația actuală.
"Aveți o alternativă, sau doar de văicărim?"
Am cont aici, din 2007... Mă războiam crunt, pe atunci, cu LMP, lider sindical... L-ați ales și reales ca parlamentar... vorbesc generic.

Chestiunea e că "profesorii", din păcate, au fost și încă mai sunt cei mai mari susținători ai dezastrului.

E suficient să intrați pe secțiunea de învățământ universitar, ca să vedeți despre ce le pasă celor care se pretind "iluminații" națiunii...

Mă rog, aș avea niște romane de scris...

Personal, încă sper... underground. Am experiența dată de naivitatea predicției lui Brucan. Da, poate că peste 50-100 de ani... ceea ce le spun unor studenți (selectați) sau ceea ce vorbesc pe aici... va da roade... Cal m-am născut, cal o să mor.

https://www.youtube.com/watch?v=zh2zZdgCT44

Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (6) 1 2 [3] 4 5 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved