Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării



  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Invatamant preuniversitar arte vizuale
bella90
Trimis: 18 Jun 2017, 10:34 PM


Utilizator
**

Grup: Members
Mesaje: 34
Înscris: 24 May 09


Ajutor!
Problema- elev la scoala vocationala arte vizuale, incheiat cu media anuala 5 la desen, la sfarsitul clasei a 5-a. Este specificat undeva in legea inv ca sub media 6 nu e potrivit pentru scoala aceasta? Am gasit precizari in leg cu disciplina atelier, la cl 11 si 12 ca fiind de baza, dar la gimnaziu nu am gasit care este considerata disciplina de baza.
Cineva, de la licee de arte vizuale, din tara, un sfat?
Mesaj personal
Top
asilvia
Trimis: 19 Jun 2017, 10:46 AM


Utilizator avansat
****

Grup: Members
Mesaje: 546
Înscris: 28 Apr 05


ORDINUL MINISTRULUI EDUCAȚIEI, CERCETĂRII, TINERETULUI ȘI SPORTULUI nr.5.569/7
octombrie 2011 - Art.28

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 24 )
Fișier atașat  Regulament_invatamant_de_arta.pdf
Mesaj personal
Top
bella90
Trimis: 23 Jun 2017, 07:36 PM


Utilizator
**

Grup: Members
Mesaje: 34
Înscris: 24 May 09


Da, e clar. Daca la gimnaziu are 5 la desen, conform legii, nu poate fi declarat necorespunzator profilului artistic. Legea nu da dreptul CA sa stabileascs disciplina de baza.
Multumesc!
Mesaj personal
Top
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

 

 
  © 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved