Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării



  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Decontare naveta, Legislatie privind decontarea navetei
Kristina1c
Trimis: 19 Sep 2019, 07:31 AM


Utilizator activ
***

Grup: Members
Mesaje: 193
Înscris: 15 Jul 11


Buna ziua! Exista vreo reglementare legislativa privind decontarea navetei personalului nedidactic? confused05.gif
Mesaj personal
Top
roset
Trimis: 19 Sep 2019, 10:40 AM


Mentor
*****

Grup: Members
Mesaje: 14.238
Înscris: 24 Jan 09


QUOTE (Kristina1c @ 19 Sep 2019, 07:31 AM)
Buna ziua! Exista vreo reglementare legislativa privind decontarea navetei personalului nedidactic? confused05.gif

Normele metodologice privind decontarea cheltuielilor pentru naveta la și de la locul de muncă a cadrelor didactice și a personalului didactic auxiliar din învățământul preuniversitar de stat din 15.07.2015
Modificări (...), Referințe (1), Practică judiciară
Text publicat în M.Of. al României.
În vigoare de la 17 iulie 2015
Art. 1 (2) a) beneficiari - cadrele didactice și personalul didactic auxiliar, îndreptățit la decontarea cheltuielilor de navetă, care nu dețin locuință în localitatea unde au postul, indiferent de titlu;


--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
Top
feliciana
Trimis: 20 Sep 2019, 06:50 AM


Utilizator activ
***

Grup: Members
Mesaje: 57
Înscris: 21 Feb 13


Rog raspuns!Am un cadru didactic titularizat la scoala,domiciliul il are la 250 km,sta in gazda iar saptamanal merge acasa.Solicita decontarea navetei saptamanal.Nu si-a gasit post in localitatea de domiciliu,e corect sa-i decontez transportul saptamanal?
Mesaj personal
Top
getaf2
Trimis: 23 Sep 2019, 01:13 PM


Utilizator activ
***

Grup: Members
Mesaje: 94
Înscris: 22 Mar 17


Buna ziua
Daca are viza de flotant se poate deconta abonamentul de tren?
Mesaj personal
Top
iuliana1207
Trimis: 23 Sep 2019, 01:31 PM


Utilizator avansat
****

Grup: Members
Mesaje: 1.017
Înscris: 22 Jan 13


QUOTE (feliciana @ 20 Sep 2019, 07:50 AM)
Rog raspuns!Am un cadru didactic titularizat la scoala,domiciliul il are la 250 km,sta in gazda iar saptamanal merge acasa.Solicita decontarea navetei saptamanal.Nu si-a gasit post in localitatea de domiciliu,e corect sa-i decontez transportul saptamanal?

In norme se vorbeste despre deplasare zilnica, deci, dupa parerea mea, aceasta naveta sptamanala nu se deconteaza.
Mesaj personal
Top
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

 

 
  © 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved