Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Calendar pt cerere reducere de norma?
tibu23
Trimis: 10 Sep 2018, 04:58 PM

Începător
*

Grup: Members

Am aproape 30 de ani de invatamant și gradul didactic I. Am facut in 3 sept. 2018, cerere pentru reducerea normei la 16 ore, directorul nu a vrut sa aprobe, sau sa discute cererea in Consiliul de Administratie, pentru ca nu am facut cererea in februarie. Ținând cont că catedrele nu erau făcute, este legal să merg tot anul cu 18 ore?
Mesaj personal
musia
Trimis: 11 Sep 2018, 04:10 PM

Utilizator avansat

Cererea se poate face si in septembrie!E scris in metodologie.Cautati articolul si mentionati-l in cerere.
Mesaj personal
tibu23
Trimis: 12 Sep 2018, 06:22 PM

Începător
*

Am depus cererea la Inspectorat. Aștept răspunsul după Consiliul de Administrație al celor de la Inspectorat.
Mesaj personal
tibu23
Trimis: 27 Sep 2018, 03:36 PM

Începător
*

Am depus cererea la Inspectorat. Ieri a fost Consiliul și nici măcar nu a fost discutată, pentru că cineva nu o dusese. Am aflat ulterior că directorul a mintit că nu are cui să dea orele. Luni mai depun o cerere, dar nu mai cred în dreptate. O să spuneți să caut după nr. de înregistrare al cererii, dar clar că va cădea cine este nevinovat. E vorba de cele două ore pe care nu le vor plăti și școala poate respecta bugetul impus.
Mesaj personal
tibu23
Trimis: 27 Sep 2018, 03:39 PM

Începător
*

Aș dori să mă învețe cineva ce să fac. Nu vreau să fac rău nimănui, dar nu înțeleg cum sunt admise astfel de nedreptăți.
Mesaj personal
ecir
Trimis: 28 Sep 2018, 05:38 PM

Utilizator activ

Titularii depun cererea pentru reducerea normei in perioada constituirii catedrelor, in februarie, iar cei care au fost numiti cu data de 1 sept. 2018, depun in perioada 3-7 sept. 2018. (Art. 8, alin 12 din Metodologie)
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved