Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Decizii încadrare
toma2323
Trimis: 14 Sep 2018, 02:23 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Bună ziua! Eu am fost repartizat pe 4 ore la o scoala si pe 4 la alta, am renuntat la cele 4de la una din scoli fiind foarte departe si am sunt la cea cu 4 ore la care am mai primit 6 ore , in total 10 ore de specialitate si am mai primit in completare inca 9 ore de altceva . Eu momentan nu am primit decat o decizie pe cele 4 ore pentru care am semnat si un contract, pt ca pentru restul nu am primit deciziile . Dar eu ma duc si imi fac toate orele cum trebuie, o sa primesc salariul de la 1 septembrie pentru toata norma? Mentinonez ca nu am semnat decat contractul acela pentru cele 4 ore....
Mesaj personal
Roxana B
Trimis: 14 Sep 2018, 09:28 PM

Utilizator activ

Contractul de munca se face in scoala deci 10 ore specialitate si 9 ore altceva, pana vin deciziile sau se modifica. Intreaba la secretariatul scolii unde esti. In principiu, eu cred ca vei fi incadrat de la 1 septembrie.
Mesaj personal
Ditian
Trimis: 15 Sep 2018, 07:35 AM

Utilizator avansat

E mai greu cu revisalul nu se poate deschide contractul retroactiv, ci de astazi pentru a fi valabil de maine.
Mesaj personal
Roxana B
Trimis: 15 Sep 2018, 09:40 AM

Utilizator activ

Nu stiu cum e cu revisalul exact, dar anii trecuti se lua post in 7, 8 septembrie si iti faceau contract din 1 septembrie. (adica sedintele care anul acesta au fost intre 20-24 august, cei care aveau concurs de titularizare, dar nu se titularizau, sau cu note de titularizare din alti ani). Stiu asta. Se intrebe, sa vada.

Acest mesaj a fost modificat de către Roxana B la data 15 Sep 2018, 09:51 AM
Mesaj personal
Ditian
Trimis: 15 Sep 2018, 08:26 PM

Utilizator avansat

Asta a fost in trecut. Acum nu se mai poate.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved