Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Modulul psihopedagogic
Budnaeda
Trimis: 14 Sep 2018, 04:53 PM

Începător
*

Grup: Members

Bună ziua,

Sunt noua pe acest site, incerc sa ma familiarizez, asa ca va rog sa ma scuzați in cazul în care a mai fost abordata tema,însă am nevoie de ajutor.
Am terminat facultatea de administrație publică și în prezent sunt în ultimul an de master. Masterul este unul economic (consultanta în afaceri).
Vreau sa ma înscriu la modul psihopedagogic, însă am o nelămurire cu privire la materiile pe care as putea sa le predau, nu as vrea sa fac acest modul degeaba, de aceea rog pe cineva care chiar știe sa ma lamureasca. Dacă m-ar putea ajuta cineva sa știu exact ce materii as putea preda la gimnaziu și liceu,as rămâne recunoscătoare. Am studiat mai multe materii : contabilitate în administrația publica,sociologie, microeconomie, macro, etica, comunicare,etc. As putea măcar sa predau în cadrul unui liceu economic și dacă da, ce materii?

Va multumesc pentru atenția acordata!
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 14 Sep 2018, 07:24 PM

Utilizator activ

exista un centralizator si cauti acolo in functie de specializare licenta si master.
la gimnaziu poti preda cultura civica-educatie sociala si sa ai modul nivel I
la liceu trebuie si modul II si poti economie&educatie antreprenoriala la toate liceele si disciplina de incadrare Economic, administrativ, posta se cheama pt liceele cu profil economic care inseamna module (materii de specialitate) din domeniul finante-contabilitate.
Mesaj personal
Budnaeda
Trimis: 15 Sep 2018, 11:30 AM

Începător
*

Va mulțumesc pentru răspuns!
Mesaj personal
4ward
Trimis: 16 Sep 2018, 10:19 AM

Utilizator avansat

Găsiți aici tot ce vă trebuie.

--------------------
'A man can be destroyed but not defeated.'-Ernest Hemingway
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved