Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (8) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Probleme legate de transferuri
maxim22
Trimis: 22 Sep 2009, 01:17 PM

Utilizator activ

Grup: Members

In situatia asta ma aflu si eu smile.gif. Sunt la SAM la liceul CFR si SPER sa reusesc sa ma transfer la Train Vuia la mate-info sau stinte ale naturii. Tot in cls a 10a sunt. Nu stiu ce trebuie sa faci exact. S-a dus mama si a vorbit cu directorul adjuct de la liceul unde doresc sa ma transfer si a zis sa ma duc in decembrie sa trec niste diferente (care se trec 100%) si atat.

EDIT: Nu trebuie sa iti faci griji. Mai mult ca sigur vei reusi sa faci fata. Faci parte din generatia mea, unde criteriile de admitere au fost foarte severe (ala care a avut noroc sa copieze mai mult la teze, ala a reusit sa ajunga la liceu) smile.gif)

Acest mesaj a fost modificat de către maxim22 la data 22 Sep 2009, 01:23 PM
Mesaj personal
Ghiocica'
Trimis: 22 Sep 2009, 01:26 PM

Utilizator avansat

Veti da bac la M1 ohmy.gif Stiti ce inseamna asta, nu? plus chimie/fizica/biologie sau info.

Oricum, mult succes, Baieti smile.gif

--------------------
lalalalalala
Mesaj personalYahoo
maxim22
Trimis: 22 Sep 2009, 01:30 PM

Utilizator activ

QUOTE (Ghiocica' @ 22 Sep 2009, 03:26 PM)
Veti da bac la M1 ohmy.gif Stiti ce inseamna asta, nu? plus chimie/fizica/biologie sau info.

Oricum, mult succes, Baieti smile.gif

Si ce? Taranii care au intrat acum in cls 9 liceu cu 4,31 ce o sa faca?
Mesaj personal
Ghiocica'
Trimis: 22 Sep 2009, 01:33 PM

Utilizator avansat

Eu zic ca mai bine va alegeti un profil unde sa va placa, unde sa va descurcati ( si la bac smile.gif) ... tongue.gif

Parerea mea smile.gif

--------------------
lalalalalala
Mesaj personalYahoo
maxim22
Trimis: 22 Sep 2009, 01:43 PM

Utilizator activ

QUOTE (Ghiocica' @ 22 Sep 2009, 03:33 PM)
Eu zic ca mai bine va alegeti un profil unde sa va placa, unde sa va descurcati ( si la bac smile.gif) ... tongue.gif

Parerea mea smile.gif

Ne descurcam noi.
Mesaj personal
heavenly1
Trimis: 22 Sep 2009, 05:27 PM

Utilizator
**

prima data vroiam sa ma duc la economic dar nu mai era loc dupa am incercat uman nici acolo nu mai era loc am ramas cu mate info oricum am intrat la sam dintr-o prostie..si acuma astept sa aflu ce trebuie sa fac directoarea de la noi e nebuna rau nu vrea sa ma transfere adica tot zice ca nu ca nu ca nu as vrea sa te transferi si etc si asa face la toti elevii unu elev sa rugat de ea 7 luni sa il transfere pana cand a aflat de chestia cu certificatu de nastere aici la sam nu e de mine in primu rand colegii sunt niste tarani numai tipa urla ma tin in manele eu nu le suport mam saturat am cele mai mare note din clasa mi-a iesit media 9.86 in a 9a si toti profesorii mi-au zis dc nu ma transfer eu incerc dar nu prea stiu bn ce am de facut si cum sa fac sa scap de directoare confused24.gif

si btw cum arata cererea daca are cineva un model fighting25.gif

Acest mesaj a fost modificat de către heavenly1 la data 22 Sep 2009, 05:33 PM
Mesaj personal
maxim22
Trimis: 22 Sep 2009, 08:47 PM

Utilizator activ

QUOTE (heavenly1 @ 22 Sep 2009, 07:27 PM)
prima data vroiam sa ma duc la economic dar nu mai era loc dupa am incercat uman nici acolo nu mai era loc am ramas cu mate info oricum am intrat la sam dintr-o prostie..si acuma astept sa aflu ce trebuie sa fac directoarea de la noi e nebuna rau nu vrea sa ma transfere adica tot zice ca nu ca nu ca nu as vrea sa te transferi si etc si asa face la toti elevii unu elev sa rugat de ea 7 luni sa il transfere pana cand a aflat de chestia cu certificatu de nastere aici la sam nu e de mine in primu rand colegii sunt niste tarani numai tipa urla ma tin in manele eu nu le suport mam saturat am cele mai mare note din clasa mi-a iesit media 9.86 in a 9a si toti profesorii mi-au zis dc nu ma transfer eu incerc dar nu prea stiu bn ce am de facut si cum sa fac sa scap de directoare  confused24.gif

si btw cum arata cererea daca are cineva un model  fighting25.gif

Si eu am incercat sa ma transfer la sfarsitul clasei a 9a , dar nu au vrut sa ma transfere. [***]

PS. Nu te baza pe diriginta. Nici sa nu ii spui. O sa iti puna bete in roate.

Iti spun aia de la sc cu sa faci cererea

[Nota moderatorului: limbaj vulgar]

Acest mesaj a fost modificat de către Elena Gălbenuș la data 24 Sep 2009, 05:51 PM
Mesaj personal
heavenly1
Trimis: 22 Sep 2009, 11:45 PM

Utilizator
**

si eu am incercat la sf clasei a 9a da mi-a tras teapa aia de la secretariat si am stat 3 luni degeaba..acuma nus cand se mai poate am inteles ca atunci cand se termina primu semestru ...si iti zic la sigur ca toti vor bani pe pariu ca daca ii dai acolo niste bani sau un pachet de cafea cv te transfera fara nici o problema? mad.gif

Acest mesaj a fost modificat de către heavenly1 la data 22 Sep 2009, 11:48 PM
Mesaj personal
maxim22
Trimis: 23 Sep 2009, 12:45 PM

Utilizator activ

QUOTE (heavenly1 @ 23 Sep 2009, 01:45 AM)
si eu am incercat la sf clasei a 9a da mi-a tras teapa aia de la secretariat si am stat 3 luni degeaba..acuma nus cand se mai poate am inteles ca atunci cand se termina primu semestru ...si iti zic la sigur ca toti vor bani pe pariu ca daca ii dai acolo niste bani sau un pachet de cafea cv te transfera fara nici o problema? mad.gif

Bah, eu cred ca te transfera.Sa postezi aici daca ai rezolvat ceva.
Mesaj personal
Sabeen
Trimis: 23 Sep 2009, 01:11 PM

Utilizator avansat

Va recomand stiinte. Nu de alta, dar o sa vedeti voi viol la bac. La mate.
And i really mean it.

--------------------
Give a man a fish, and you'll feed him for a day. Give him a religion, and he'll starve to death while praying for a fish.

user posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image

Preludiul unui macelar - Bloggie

Student UMF Targu Mures - Medicina Dentara - anul II

I'm listening to...
Mesaj personalYahoo
Ghiocica'
Trimis: 23 Sep 2009, 01:42 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Sabeen @ 23 Sep 2009, 02:11 PM)
Va recomand stiinte. Nu de alta, dar o sa vedeti voi viol la bac. La mate.
And i really mean it.

Tu nu intelegi ca o sa se descurce? wink.gif La fel ca Taranii care au intrat acum in cls 9 liceu cu 4,31 happy30.gif

--------------------
lalalalalala
Mesaj personalYahoo
Luke Skywalker
Trimis: 24 Sep 2009, 07:29 AM

Utilizator
**

[***]
In legatura cu transferul , nu cred ca poti acuma ..ci in sem. 2 . Nu pot oferii model de cerere unsure.gif .

Anyway duceti-va unde va place , si nu va faceti griji de bac rolleyes.gif , invatati de va sar capacele in 12 , altfel avem nevoie si de oameni sa aduca berea la pat , curete covorul etc. ( intelegeti voi )

Nota moderatorului: E dreptul fiecaruia sa-si exprime parerea. Astfel de atacuri nu sunt permise.

Acest mesaj a fost modificat de către Ghiocica' la data 10 Oct 2009, 06:59 AM

--------------------
Doua lucruri sunt infinite: Universul si prostia.
Mesaj personal
heavenly1
Trimis: 28 Sep 2009, 11:06 PM

Utilizator
**

se mai poate efectua transferu in timpu anului scolar daca am pierdut diferentele in vacanta de vara?ca am citit in REGULAMENTUL
DE ORGANIZARE ȘI FUNCȚIONARE
A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR ca de la sam la zi se pot efectua transferurile numai in vacanta de vara sad.gif se mai poate in timpu anului scolar?ca mi-au zis mai multi ca se poate dar depinde si cum cotizez si unde cotizez unsure.gif si nu prea stiu unde huh.gif secretara?directoare? sad.gif

Acest mesaj a fost modificat de către heavenly1 la data 28 Sep 2009, 11:07 PM
Mesaj personal
maxim22
Trimis: 29 Sep 2009, 01:25 PM

Utilizator activ

QUOTE (heavenly1 @ 29 Sep 2009, 01:06 AM)
se mai poate efectua transferu in timpu anului scolar daca am pierdut diferentele in vacanta de vara?ca am citit in REGULAMENTUL
A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR ca de la sam la zi se pot efectua transferurile numai in vacanta de vara sad.gif se mai poate in timpu anului scolar?ca mi-au zis mai multi ca se poate dar depinde si cum cotizez si unde cotizez  unsure.gif  si nu prea stiu unde  huh.gif  secretara?directoare? sad.gif

REGULAMENTUL DE ORGANIZARE ȘI FUNCȚIONARE A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR ? smile.gif) [***]
Un sfat:

"Cotizeaza" la director, termina liceul, si pleaca din tara.

Nota moderatorului: Atentie la limbaj!

Acest mesaj a fost modificat de către Ghiocica' la data 10 Oct 2009, 09:40 AM
Mesaj personal
heavenly1
Trimis: 8 Oct 2009, 11:53 PM

Utilizator
**

QUOTE (maxim22 @ 29 Sep 2009, 03:25 PM)
QUOTE (heavenly1 @ 29 Sep 2009, 01:06 AM)
A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR ca de la sam la zi se pot efectua transferurile numai in vacanta de vara sad.gif se mai poate in timpu anului scolar?ca mi-au zis mai multi ca se poate dar depinde si cum cotizez si unde cotizez  unsure.gif  si nu prea stiu unde  huh.gif  secretara?directoare? sad.gif

REGULAMENTUL DE ORGANIZARE ȘI FUNCȚIONARE A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR ? smile.gif) [***]
Un sfat:

"Cotizeaza" la director, termina liceul, si pleaca din tara.

[***]Nota moderatorului: Atentie la limbaj!

asta si vreau sa fac...dar totusi inca sunt nedumerit cu transferu confused24.gif pana la urma cum se procedeaza?daca ar fi "sa atrag atentia cu o suma de bani" cam cati sa fie? blink.gif si unde?astept sa se termine primu semestru? huh.gif sign67.gif nu prea imi dau seama inca 100% sign67.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Ghiocica' la data 10 Oct 2009, 06:58 AM
Mesaj personal
Ghiocica'
Trimis: 10 Oct 2009, 06:53 AM

Utilizator avansat

aici este o discutie legata de transferuri si cineva a atasat un document cu citate din regulament legate de transfer.
Aici s-a pus un link smile.gif [vezi, daca vrei gasesti tot ce iti trebuie]

Parerea mea : Nu il asculta pe maxim22.

Adina

Acest mesaj a fost modificat de către Ghiocica' la data 10 Oct 2009, 06:55 AM

--------------------
lalalalalala
Mesaj personalYahoo
Ianthe
Trimis: 10 Oct 2009, 09:37 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Ghiocica' @ 10 Oct 2009, 08:53 AM)

Parerea mea : Nu il asculta pe maxim22.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

--------------------
i'd like mornings better if they started later

am Blog

oricat ai incerca nu poate fi la fel.
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahoo
Florian.B
Trimis: 22 Oct 2009, 07:50 AM

Începător
*

Am si eu cateva intrebari legate de transferull la alt liceu.
Pana cand pot sa ma transfer la alt liceu, de la inceputul anului scolar
Unde ar trebui sa ma duc si ce ar trebui sa fac

La liceul unde vreu sa ma transfer mai sunt locuri libere am media 8.29 si cea mai mica medie a fost 7.50-7.70
Mesaj personal
verona
Trimis: 22 Oct 2009, 01:47 PM

Utilizator avansat

Grup: Moderatori

din cate stiam, transferul se face in vacante, deci in iarna, intre cele 2 semestre... sau in vara!

conditia de medie o indeplinesti, dar daca vrei sa schimbi profilul, va trebui sa dai diferente!
In cazuri speciale se poate si in timpul anului - probleme de sanatate, departarea de casa
si daca vor sa te primeasca la celalat liceu

Acest mesaj a fost modificat de către verona la data 22 Oct 2009, 01:47 PM
Mesaj personal
DDENISA
Trimis: 22 Oct 2009, 03:37 PM

Utilizator avansat

acelasi lucru l-as spune si eu, ca si verona...

prima conditie la un transfer ( indifent ca e de la un liceul, profil la altu ) trebuie sa ai media mai mare decat cea mai mica de la profilul sau clasa unde vrei sa te transferi.

ce tine de perioada de transfer, te poti transfera din semestrul al 2-a cel putin, adica nu se poate mai repede, doar in cazuri speciale.

si`apoi, din cate am auzit si stiu, legal nu te poti transfera, dar practic... ce nu se face in Romania? asta in cazul in care te duci cu o atentie ceva, cum sa mergi cu mana goala ?!?
o alta chestie, intereseaza-te daca te primeste unde vrei pentru ca tu poti pleca de la liceul unde esti, si destul sa zica atunci, cand tu esti pe dinafara, ca nu te ia la liceul unde doresti tu.

daca mai ai intrebi...le poti pune wink.gif

--------------------
Sarbatori Fericite !
Mesaj personal
heavenly1
Trimis: 28 Oct 2009, 10:17 PM

Utilizator
**

am si eu o mica intrebare...daca un elevel de clasa a 10-a de la SAM ramane repetent anu asta mai poate intra la anu tot in clasa a 10?ca am inteles ca cei de clasa a 10 -a de anu asta de la sam daca raman repetenti nu mai pot intra inapoi..e adevarat?
Mesaj personal
Luke Skywalker
Trimis: 29 Oct 2009, 09:57 AM

Utilizator
**

Habar nu am cum sta treaba la SAM , dar sfatul meu ar fi sa incerci sa mai inveti si tu cateva ceva , pentru viitorul tau, ca sa nu se ajunga la situatii de corijenta sau chiar repetentie. . character40.gif

Acest mesaj a fost modificat de către Luke Skywalker la data 29 Oct 2009, 09:57 AM

--------------------
Doua lucruri sunt infinite: Universul si prostia.
Mesaj personal
heavenly1
Trimis: 29 Oct 2009, 08:56 PM

Utilizator
**

nu e vorba de mine tongue.gif,am un coleg care are probleme in familie si nu prea poata sa vina la liceu..si sar putea sa ramana
Mesaj personal
BebelushaRuoz
Trimis: 5 Nov 2009, 02:12 AM

Utilizator
**

biggrin.gif Buna tuturor....Am si eu o intrebare:-s...Stie cineva sigur daca te poti muta din semetrul 2 in alt liceu? Si pe ce baza te poti muta?

Acest mesaj a fost modificat de către Székely Levente la data 5 Nov 2009, 02:39 PM
Mesaj personal
DDENISA
Trimis: 5 Nov 2009, 04:15 PM

Utilizator avansat

se poate.

prima conditie ar fi sa ai media mai mare decat ultima de la profilul liceului unde vrei sa te muti.
teoretic nu se poate, dar practic.. ce nu se face in Romania ? ca doar nu te duci cu mana goala blink.gif

prima data te duci sa vezi daca te primeste, bineinteles, daca indeplinesti conditia cu media, ca altfel poti sa uiti transferul, si daca stii ca te primeste unde vrei sa mergi, te pui pe facut acte si ce mai trebuie p`acolo.

--------------------
Sarbatori Fericite !
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (8) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved