Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (5) [1] 2 3 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Nimeni nu suporta regulile, dar..., Respectati regulile forumului!
Sorin Vasilescu
Trimis: 2 Nov 2004, 11:22 PM

Moderator

Grup: Moderatori

Nimeni nu suporta regulile. Unii spun chiar ca ele sunt facute ca sa fie incalcate. Va rog totusi sa va luptati cu aceste voci interioare si sa va pastrati o atitudine decenta, un limbaj adecvat si un grad minim de respect pentru toti cei din jur.
Multumesc.

--------------------
email:sorin.vasilescu@gmail.com
mobil: 0726144965

"Is man one of God's blunders? Or is God one of man's blunders?" (Friedrich Nietzsche)
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahooMSN
irsk8er182
Trimis: 21 Sep 2006, 09:42 PM

Utilizator
**

Grup: Members

ai dreptate insa uneori se exagereaza cu regulile. in cazul meu invat destul de bine, nu imi amintesc sa fi vorbit vreodata nerespectuos cu vreun profesor si respectul este. Insa cu toate acestea am avut mereu probleme cu directiunea. Principala lor problema este parul meu. Am parul un pic peste ureche, si de 3 ani incoace am numai probleme. in urma cu 2 zile am fost pus a ma tund, fara nici un comentariu m-am tuns. Azi, la o ora cu directoarea scolii aceasta mi-a zis sa ma tund. dupa niste discutii mai aprinse mi-a spus sa ma ridic din banca.... si atunci a inceput... "Nu vezi ce blugi ai pe tine! parca este nebun" se referea la blugii mei pe care ii considera largi.... iar colegii mei au ramas uimiti cand m-au vazut in ei... adica era aproape prea stramti... dupa, a inceput sa se lege de adidasii mei "ce gogosari ai, ce e cu sireturile alea de 2 degete latime". De aici deja a devenit o situatea patetica, adica cat d dus trebuie sa fi sa te iei de siretuile NEGRE, deci nici o culoare ciudata, ale unui elev... Mi se pare o porcarie... Prima oara am inteles si nu am comentat, si nu e vorba ca am taiat un pic din varfuri, e vorba de o tunsoare sanatoasa... subiectivismul isi spune si el cuvantul in situatia de fata, insa nu vreau sa intru in subiect... Scopul scolii este sa se ocuped e ceea ce este in capul meu nu ce este pe cap... nu prea are lagatura cu subiectul insa a fost o situatie foarte frustranta si a trebuit sa ma descarc.... sorry.. a, si ca tot v-am povestit atatea, este vorba de Liceul teoretic Dimitrie Bolintineanu si nu il recomand nimanui.... biggrin.gif
Mesaj personal
diana_18
Trimis: 28 Sep 2006, 03:39 PM

Utilizator avansat

oops...nu prea as vrea sa fiu in situatia ta...de ce atunci cand esti elev toata lumea se ia de u?
Mesaj personal
irsk8er182
Trimis: 28 Sep 2006, 04:09 PM

Utilizator
**

nu stiu dar aceste concepte pe care le avea mamaie trebuie sa se schimbe cat mai repede....
Mesaj personal
diana_18
Trimis: 28 Sep 2006, 04:13 PM

Utilizator avansat

poi nu o sa se schimbe prea repede... wink.gif
Mesaj personal
nasti15
Trimis: 4 Oct 2006, 03:18 PM

Utilizator
**

Regulile sunt facute petntru a le incalca biggrin.gif nu am dreopate:) smile.gif happy30.gif sign28.gif happy.gif character18.gif
Mesaj personal
Sorin Vasilescu
Trimis: 4 Oct 2006, 05:51 PM

Moderator

Grup: Moderatori

QUOTE (nasti15 @ 4 Oct 2006, 05:18 PM)
Regulile sunt facute petntru a le incalca biggrin.gif nu am dreopate:) smile.gif happy30.gif sign28.gif happy.gif character18.gif

Nu, nu ai dreopate. Si nici dreptate nu ai.

In plus, acest topic era despre regulile forumului, nu despre reguli in general. Probabil nu am fost destul de clar in titlu...

--------------------
email:sorin.vasilescu@gmail.com
mobil: 0726144965

"Is man one of God's blunders? Or is God one of man's blunders?" (Friedrich Nietzsche)
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahooMSN
nicolae13
Trimis: 29 Oct 2006, 09:26 PM

Utilizator
**

Trebuie sa fi-ti cuminti si sa invatati. Daca sunteti cuminti si invatati veti fii premiati cu note bune. rolleyes.gif
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
krrmen_18
Trimis: 31 Oct 2006, 11:11 AM

Utilizator avansat

QUOTE (nicolae13 @ 29 Oct 2006, 10:26 PM)
Trebuie sa fi-ti cuminti si sa invatati. Daca sunteti cuminti si invatati veti fii premiati cu note bune. rolleyes.gif

Vorbesti de parca ai fi tovarasul Ceausescu... laugh.gif

--------------------
user posted image

O vorba de spirit, oricat de stralucitoare, isi are si ea mormantul. In urechile prostului.
Mesaj personal
Maxim Flavius Nicu
Trimis: 13 Nov 2006, 06:52 PM

Utilizator
**

mi se pare corect sa respecti regulile..dar numai daca toti din jur le respecta...in fine....problema ar fi la profesorii de moda veche... ALOO... TRAIM INTR-O LUME NOUA....gata cu vremurile bunicilor.. THIS IS THE NEW AGE biggrin.gif
Mesaj personal
Paulisan Adrian-Dorin
Trimis: 20 Nov 2006, 06:16 PM

Utilizator
**

Da Flavius ai dreptate stiu la ce te referi ca sunt cu tine in clasa.Sunt de aceiasi parere fighting19.gif food-smiley-004.gif
Mesaj personal
evelin@
Trimis: 17 Dec 2006, 01:17 PM

Utilizator
**

la liceul meu la 20 de absente esti exmatriculat 3 zile dar trebuie sa vii la scoala dar iei absente si asta te duce la aproape 40 de absente si atunci esti exmatriculat definitiv ......mie mi se pare aiurea si nu cred ca asa se procedeaza la toate liceele
Mesaj personal
SERGI7
Trimis: 20 Dec 2006, 06:45 PM

Utilizator
**

NIci mie nu mi se pare corect chestia aia cu 20 de absente....
Nu cred ca este corect sa fii exmatriculat...
Mesaj personal
dark_shadow
Trimis: 20 Jan 2007, 06:50 PM

Utilizator
**

nici eu nu sunt de acord cu asta ... dar din fericire la noi in scoala nu prea se aplica acest lucru biggrin.gif ... oricum e naspa cu acest regulament

--------------------
Mesaj personal
pysoyas2005
Trimis: 11 Feb 2007, 01:43 AM

Utilizator
**

pai de ce sa nu fie corect ? ori faci scola si mergi sa inveti ceva .. ori stai acasa si distreaza-te sa faci orice altceva .

--------------------
"Fa ceea ce vrei , oricum vei regreta ."socrate.
Mesaj personalYahooMSN
mirik
Trimis: 23 Feb 2007, 03:00 PM

Utilizator
**

unde se mai respecta regulile mai ar fii bine daca ar mai exista in lumea asta un pic de disciplina...ce sa spun de un coleg care sparge geamuri rupe banci ,are sute de absente si in final sparge capul unei fete si ramane cu media 10 la purtare...dreptate nu si ce ziceati de reguli??/??////?/? ..regulile sunt doar ptr cei care le respecta...

--------------------
[FONT=Courier][I][SIZE=7][COLOR=red]
Mesaj personal
dark_shadow
Trimis: 23 Feb 2007, 03:22 PM

Utilizator
**

ai dreptate, dar la noi in caz de asha ceva nu se mai iese cu 10 la purtare ... totushi .... asta ar insemna ca profii sunt "orbi"
Mesaj personal
mirik
Trimis: 23 Feb 2007, 04:26 PM

Utilizator
**

orb a fost dirigintele habar nu am d c a facut chestia asta oricum acum e in razboi cu restul cancelariei si toata lumea ii da peste nas

--------------------
Mesaj personal
dark_shadow
Trimis: 23 Feb 2007, 04:35 PM

Utilizator
**

ar trebui sa fie dat afara din invatzamant acel profesor care ii ia apararea unui asemenea copil, dar totushi e bine ca fac macar atat in
cancelarie:D
Mesaj personal
mirik
Trimis: 23 Feb 2007, 04:37 PM

Utilizator
**

de cine sa fie dat afara ....e profesor super bun..si p de alta parte directoare joaca un al doliea rol...in pastrarea mediei intacte ..desi i a fost permisa mutarea intr un alt liceu....hohoo si sa vezi c situatie buna are acolo...pakt ca i lic cam mic si din primul atac il va distruge smile.gif))))total:)))

--------------------
Mesaj personal
ligiaaaaaaaaa
Trimis: 7 May 2007, 08:37 PM

Utilizator
**

Bună. Eu sunt nouă pe aici. Sorin imi place cum gandești și cum iți expui părerea. Bravo! wink.gif

--------------------
"when you rise up, your friends know who you are
when you fall down, you know who your friends are "
Mesaj personal
ligiaaaaaaaaa
Trimis: 7 May 2007, 08:41 PM

Utilizator
**

Încă ceva ... imi poate spune și mie cineva cum să scap de somn? Mi se face foarte repede somn mai ales când mă pun să învăț sad.gif Înafară de cafea mai cunoaște cineva vreo alternativă? biggrin.gif

--------------------
Mesaj personal
complicat
Trimis: 8 May 2007, 07:57 PM

Utilizator activ

QUOTE (nasti15 @ 4 Oct 2006, 04:18 PM)

nu ai dreptate !! regulile sunt facute pt. a fi respectate nu pt. a-ti bate tu joc de ele rolleyes.gif rolleyes.gif

--------------------
DUMNEZEU CU ROABA,NOI CU BULANUL :D
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahoo
ligiaaaaaaaaa
Trimis: 10 May 2007, 08:01 PM

Utilizator
**

Dreptate există numai că noi nu știm să o valorificăm. Degradarea ei inseamnă să permitem distrugerea regulilor de conduită. confused05.gif

--------------------
Mesaj personal
corutza
Trimis: 14 May 2007, 09:32 AM

Începător
*

pt. cel care a zis k trebuie sa fim cuminti ca sa fim premiati cu note bune:ce legatura are??? poti sa fi cuminte si sa nu inveti nimic,si ce crezi k iei numai de 10.I-adevarat k daca esti cuminte,poate si profesorii te trateaza mai cu intelegere,da nu-nseamna ca iei note mari numa pe cumintenie,corect??
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (5) [1] 2 3 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved