Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Jurnale de vacanta - Matematica si Stiinte
gogolos2013
Trimis: 2 Jun 2017, 10:12 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

JURNALUL MEU ȘCOLAR PENTRU VACANȚĂ. MATEMATICĂ ȘI ȘTIINȚE. CLASA A V-A

Dragi părinți, profesori și elevi,

A fost confirmat științific: pe timpul vacanței de vară, copiii pot uita chiar mai mult de 30 % din cunoștințele acumulate în timpul școlii. O oră la câteva zile de pregătire suplimentară în vacanță, sub forma jocului, nu contravine prevederilor Ministerului Educației!

Jurnalul meu școlar pentru vacanță – Matematică și științe. Clasa a V-a este aliatul perfect care asigură, prin exercițiile și activitățile creative propuse, un dozaj echilibrat între învățare și recreere, astfel încât elevii să înceapă clasa următoare plini de încredere în propriile forțe.

În deplin acord cu programa școlară în vigoare, acest Jurnal este, totodată, un instrument de autocunoaștere care îi provoacă pe elevi să-și depășească limitele imaginației și creativității. În plus, răspunzând provocărilor pe care le vor găsi la finalul fiecărei teme, ei se pot înscrie în cursa pentru câștigarea unei tablete superinteligente.

http://www.edituraparalela45.ro/carte/jurn...te-clasa-a-v-a/

JURNALUL MEU ȘCOLAR PENTRU VACANȚĂ. MATEMATICĂ ȘI ȘTIINȚE. CLASA A VI-A

A fost confirmat științific: pe timpul vacanței de vară, copiii pot uita chiar mai mult de 30 % din cunoștințele acumulate în timpul școlii. O oră la câteva zile de pregătire suplimentară în vacanță, sub forma jocului, nu contravine prevederilor Ministerului Educației!

Jurnalul meu școlar pentru vacanță – Matematică și științe. Clasa a VI-a este aliatul perfect care asigură, prin exercițiile și activitățile creative propuse, un dozaj echilibrat între învățare și recreere, astfel încât elevii să înceapă clasa următoare plini de încredere în propriile forțe.

În deplin acord cu programa școlară în vigoare, acest Jurnal este, totodată, un instrument de autocunoaștere care îi provoacă pe elevi să-și depășească limitele imaginației și creativității. În plus, răspunzând provocărilor pe care le vor găsi la finalul fiecărei teme, ei se pot înscrie în cursa pentru câștigarea unei tablete superinteligente.

http://www.edituraparalela45.ro/carte/jurn...e-clasa-a-vi-a/

JURNALUL MEU ȘCOLAR PENTRU VACANȚĂ. MATEMATICĂ ȘI ȘTIINȚE. CLASA A VII-A

Jurnalul meu școlar pentru vacanță – Matematică și științe. Clasa a VII-a este aliatul perfect care asigură, prin exercițiile și activitățile creative propuse, un dozaj echilibrat între învățare și recreere, astfel încât elevii să înceapă clasa următoare plini de încredere în propriile forțe.

http://www.edituraparalela45.ro/carte/jurn...-clasa-a-vii-a/
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved