Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (5) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Nimeni nu suporta regulile, dar..., Respectati regulile forumului!
ligiaaaaaaaaa
Trimis: 14 May 2007, 05:29 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Ai dreptate si nimeni nu contesta asta. Sa stii k acea cumintenie de care vb u are foarte mare importanta desi unii cred k a fii cuminte inseamna a fi prost . Cand esti cuminte esti vazut altfel, creezi o impresie buna si mai ales in randul profesorilor, dar asta nu inseamna ca daca esti cuminte esti si bun biggrin.gif La scoala poti fii cuminte si acasa un drac impielitat biggrin.gif evilgrin05.gif

--------------------
"when you rise up, your friends know who you are
when you fall down, you know who your friends are "
Mesaj personal
dark_shadow
Trimis: 14 May 2007, 06:25 PM

Utilizator
**

Iti dau dreptate... dar totusi si prost si nebun?...... mai bine una .. decat amandoua, ca sunt multi care pot "detine" amandoua caracteristicile.

--------------------
Mesaj personal
ligiaaaaaaaaa
Trimis: 18 May 2007, 05:50 PM

Utilizator
**

Dar nu am zis "nebun" confused06.gif ci bun. Iar daca te referi la expresia "drac impielitat" nu inseamna neaparat nebun ci rau, obraznic sau needucat. smile.gif wink.gif

--------------------
"when you rise up, your friends know who you are
when you fall down, you know who your friends are "
Mesaj personal
ciypriyan
Trimis: 28 May 2007, 09:59 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Sorin Vasilescu @ 3 Nov 2004, 12:22 AM)
Nimeni nu suporta regulile. Unii spun chiar ca ele sunt facute ca sa fie incalcate. Va rog totusi sa va luptati cu aceste voci interioare si sa va pastrati o atitudine decenta, un limbaj adecvat si un grad minim de respect pentru toti cei din jur.
Multumesc.

confused05.gif

Acest mesaj a fost modificat de către ciypriyan la data 28 May 2007, 10:01 PM

--------------------
Volvo Truck Fan
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
mari62
Trimis: 12 Jun 2007, 06:58 PM

Utilizator
**

haideti sa avem si PERSONALITATE
Mesaj personal
LordSheva14
Trimis: 12 Jun 2007, 07:19 PM

Utilizator avansat

[xxx]

[Nota moderatorului: atenție la limbajul utilizat]

Acest mesaj a fost modificat de către Lucian Oprea la data 1 Aug 2007, 02:05 PM

--------------------
Nasol sentimentiu sa fi primu sub linie. Pana la urma s-a dovedit a fi un lucru bun ;)
Locul 1...concursul "Dan Barbilian"-Arges sectiunea informatica ;)
Felicitari, vei fi unul din incultii care vorbeste elevat.
by std
user posted image
user posted image

I've got a devil in me....
user posted image
Mesaj personal
july_vfxcore
  Trimis: 18 Jun 2007, 08:16 PM

Utilizator
**

hoooo....la reguli biggrin.gif era s m exmatriculeze din cauza absentzelor biggrin.gif:D by the way is sk8er l noi nu e nici o problema cu parul...avem o groaza d boys in liceu cu parul lung biggrin.gif...super tare...directoarea ta e idioata mad.gif Apropo eu sunt l lazar biggrin.gif Sibiu...
Mesaj personal
alexandra_bt
Trimis: 30 Jun 2007, 05:42 PM

Utilizator activ

aici nu cred ca te exmatriculeaza nimeni dp forum daca o sa absentezi mai mult tongue.gif dar speram totusi sa nu absentezi... sa ne plictisim cu totii smile.gif)

--------------------
Remember yesterday, think about tomorrow... but you have to live TODAY!
Mesaj personalTrimite email
lore_bad_kitty
Trimis: 30 Jul 2007, 01:37 AM

Utilizator avansat

La mine la scoala la 10 abs ai un punct scazut pa purtare
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
lore_bad_kitty
Trimis: 30 Jul 2007, 01:38 AM

Utilizator avansat

la purtatre scz *
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
groasu
Trimis: 18 Aug 2007, 06:49 PM

Utilizator activ

Regulile trebuie sa fie cat mai explicite, scurte si la obiect. In caz de incalcare sa existe niste sanctiuni graduale si motivate.

Asa mi se pare ca ar fi logic si corect.

--------------------
Senior, Tudor Vianu
--------------------
Sunt revoltat de modul in care se intelege sa se faca ordine pe acest forum. A se vedea protestul meu de aici.
Dr. Hanna
Trimis: 19 Aug 2007, 09:00 PM

Utilizator
**

Eu sunt de parere ca unele reguli sunt facute sa fie incalcate. Insa daca tot vorbim de reguli atunci ca ssa fie foarte bine intelese ele trebuie sa fie cat mai explicite si la obiect.

--------------------
Mesaj personal
Ponchita
Trimis: 19 Aug 2007, 11:22 PM

Utilizator avansat

nu inteleg care e faza ca daca am semantura mare trebuie sa scriu mesaje lungi am primit pm in care mi s-a zis sa imi reduc semnatura(desi e permis 50 000 de caractere) pentru ca cica atrage atentia de la continutul posturilor mele...poi pe cine intereseaza de exemplu versurile de la piesa X citeste versurile si mesajul ca doar de aia e topicu sa-l intereseze subiectul respectiv. Mi se pare cea mai absurda idee daca e asa atunci bagati restrictie 250 de caractere si punct nu veniti si ziceti auzi bre ti-e prea mare semantura pentru cat scrii tu intr-un post. Ca sa am o semnatura mare(versurile unor cantece) trebuie sa scriu mesaje kilometrice? De ce nu bagati restrictie la caractere ca doar se poate bagati 500 250 de caractere sa se opreasca lumea. Daca pe mine ma reprezinta acea semnatura de ce sa nu o port? E cea mai absurda idee posibila si nu sunt de acord. Atunci ar trebui sa modificati la destui...wink.gif Kredeti-ma ca stau pe forumuri cu mai mare nebunie ca aici si nu am auzit de asa ceva wink.gif Cel mai absurd argument adus de un moderator. Trebuia sa zici ai prea multe versuri pare mare semnatura, nu sa zici auzi bre pe verticala ocupa mai mult loc decat posturile tale as vrea sa va vad pe forumuri u nde se folosesc bannere wink.gif dar de sunteti edu.ro si trebuie sa fiti mai cu mot wink.gif

as vrea un argument corect...

Acest mesaj a fost modificat de către Ponchita la data 19 Aug 2007, 11:31 PM

--------------------
Student Babes Bolyai University, Cluj Napoca,
Faculty of Economics and Business Administration, Master's degree in International Business Administration and Communication

AIESECer
Ponchita
Trimis: 20 Aug 2007, 12:22 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Ponchita @ 20 Aug 2007, 12:22 AM)
nu inteleg care e faza ca daca am semantura mare trebuie sa scriu mesaje lungi am primit pm in care mi s-a zis sa imi reduc semnatura(desi e permis 50 000 de caractere) pentru ca cica atrage atentia de la continutul posturilor mele...poi pe cine intereseaza de exemplu versurile de la piesa X citeste versurile si mesajul ca doar de aia e topicu sa-l intereseze subiectul respectiv. Mi se pare cea mai absurda idee daca e asa atunci bagati restrictie 250 de caractere si punct nu veniti si ziceti auzi bre ti-e prea mare semantura pentru cat scrii tu intr-un post. Ca sa am o semnatura mare(versurile unor cantece) trebuie sa scriu mesaje kilometrice? De ce nu bagati restrictie la caractere ca doar se poate bagati 500 250 de caractere sa se opreasca lumea. Daca pe mine ma reprezinta acea semnatura de ce sa nu o port? E cea mai absurda idee posibila si nu sunt de acord. Atunci ar trebui sa modificati la destui...wink.gif Kredeti-ma ca stau pe forumuri cu mai mare nebunie ca aici si nu am auzit de asa ceva wink.gif Cel mai absurd argument adus de un moderator. Trebuia sa zici ai prea multe versuri pare mare semnatura, nu sa zici auzi bre pe verticala ocupa mai mult loc decat posturile tale as vrea sa va vad pe forumuri u nde se folosesc bannere wink.gif dar de sunteti edu.ro si trebuie sa fiti mai cu mot wink.gif

as vrea un argument corect...

gata mi-a fost explicat rolleyes.gif

--------------------
Student Babes Bolyai University, Cluj Napoca,
Faculty of Economics and Business Administration, Master's degree in International Business Administration and Communication

AIESECer
pishica_mik
Trimis: 20 Aug 2007, 08:06 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Dr. Hanna @ 19 Aug 2007, 10:00 PM)
Eu sunt de parere ca unele reguli sunt facute sa fie incalcate. Insa daca tot vorbim de reguli atunci ca ssa fie foarte bine intelese ele trebuie sa fie cat mai explicite si la obiect.

corect... unele sunt cu dublu inteles sau pur si simplu nerespectate sau nerespectabile wink.gif

--------------------
Dragostea este comoara sufletului, literatura este a minții.
Voi toți râdeți de mine că sunt diferită, eu râd de voi că sunteți toți la fel...
Absolventă a C.N. "Mircea cel Bătrân" Râmnicu Vâlcea, Studentă la Facultatea de Medicină Veterinară, USAMV Cluj Napoca.
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiMSN
madalina.fomin
Trimis: 22 Sep 2007, 09:15 AM

La prima intervenție

dragii mei,
exista un principiu numit 'principiul entropiei" care spune ca toate sistemele tind spre o stare de dezordine maxima.Asadar,daca nu ar exista regulile ar apare ANARHIA.In alta ordine de idei,inclusiv conventiile sociale sint un set de reguli si norme create tocmai pentru a nu-i face sa sufere pe cei din jur
Mesaj personal
dusile
Trimis: 23 Oct 2007, 11:37 AM

Utilizator avansat

Ministerul Educației, Cercetării și Tineretului lansează mâine în dezbatere publică pachetul de legi ale educației. Lansarea va avea loc în Aula Carol I a Bibliotecii Centrale Universitare București, începând cu ora 10.00. Pe cele trei proiecte - Legea învățământului școlar, cea a învățământului superior și Statutul Personalului, toate persoanele interesate vor putea aduce obiecții la textul lor timp de 30 de zile. sign28.gif
Mesaj personal
L3GiON
Trimis: 6 Dec 2007, 09:08 PM

Utilizator
**

Nici o regula nu a fost facuta pentru a fi incalcata , dar mai mult de 50% din reguli sunt prea ciudate daca ma intelegeti si sunt insuportabile si inconvenabile, de aceea am ajuns la parerea ca " Regulile sunt pentru a fi incalcate "
Mesaj personal
xciufulici
Trimis: 18 Dec 2007, 08:46 PM

Utilizator
**

QUOTE (complicat @ 8 May 2007, 08:57 PM)
QUOTE (nasti15 @ 4 Oct 2006, 04:18 PM)
Regulile sunt facute petntru a le incalca biggrin.gif nu am dreopate:) smile.gif  happy30.gif  sign28.gif  happy.gif  character18.gif

nu ai dreptate !! regulile sunt facute pt. a fi respectate nu pt. a-ti bate tu joc de ele rolleyes.gif rolleyes.gif

bine spus,dar deja cred ca ati incalcat niste reguli..de exemplu off-topic si ati sarit la un om care si-a spus parerea laugh.gif .
am observat ceva..unele subiecte de pe forum sunt epuizate si altele sunt identice si in ele se discuta despre acelasi subiect wink.gif
ma rog..am vazut si reguli mai grele decat astea dry.gif
JuiceBoy
Trimis: 10 Jan 2008, 08:37 AM

Utilizator
**

Scuzati de dublu-post, vad ca incarca mai greu forumul pentru mine. Rog un moderator sa stearga acest post.

Acest mesaj a fost modificat de către JuiceBoy la data 10 Jan 2008, 08:41 AM
Mesaj personal
JuiceBoy
Trimis: 10 Jan 2008, 08:38 AM

Utilizator
**

Okay, deci, cu regulile sunt total deacord, dar ceea ce ma scoate din sarite e partea cu absentele, eu stau intr-o zona mai departata de liceu, si sincer uneori mai pierd atobusul, mai chiulesc si eu, si mi se pare anormal ca la 40 de absente sa fie exmatriculat un elev. De ce ? Pai uitati-va, Ministerul Invatamantului din cate stiu eu, a aprobat ca orice elev care lucreaza, sa fie motivat la absentare, deci in timp ce colegii mei isi fac sute de sute de absente si abea au 2 note, eu lipsesc la cca 60 de ore maxim per semestru si sunt exmatriculat, chiar daca am note bune si chiar daca is baiat bun si nu fac galagie in ora. Partea cu absentele mie cel putin mi se pare foarte aiurea.
Mesaj personal
Mercedes07
Trimis: 14 Jan 2008, 08:44 PM

Utilizator
**

regulile sunt si ele bune la ceva ,dar nu multe si absurde ca cele din scolile romanesti confused05.gif confused05.gif confused05.gif
Mesaj personal
danyella_costyna89
Trimis: 21 Jan 2008, 02:59 PM

Utilizator activ

regulile intr-adevar sunt facute pt cei care le respecta! dar chestia ca daca esti cuminte ai note mari nu e deloc adevarata. ce e drept nu se leaga profesorii atat de des de tine dar la noi in liceu exista alte reguli:daca ai NUME ai cele mai mari medii.stiti voi la ce ma refer! love30.gif
Mesaj personal
roxana_sv
Trimis: 27 May 2008, 07:37 PM

Utilizator
**

Să fim totuși realiști...eu sunt în clasa a opta(mai am puțin și intru într-a noua laugh.gif ) si am fost deseori certată ba că merg nu știu cum la școală, ba că am prea 'multe cornițe' etc. dry.gif . sincer, am auzit vorbindu-se (nu mai știu pe unde) că profii sunt deranjați și de faptul că unii elevi vin mai eleganți ca ei. [***] lopri.GIF . eu sunt pe principiul că nu contează cu ce ești îmbrăcat atâta timp cât ești în limita decenței (prin decență nu înțeleg părul prins la spate cu două fundițe albe, ciorăpei de mohair groși si cămăsuța încheiată la primul nasture) și că cel mai important este ce ai în cap. sincer, după mine (și nu numai) majoritatea profesorilor au ideile lor fixe pe care nu le poți schimba. încerc totuși să mă pun în locul lor. oricum nu aș reacționa asa. eu am un coleg in clasa căruia i s a pus notă mica (2) din cauză că avea suvițe. cred că, atâta timp cât părinții îl lasă nu e nicio problemă. ce aș fi făcut eu să fi fost în locul lui...deja cred că am scris, si am tot scris prea mult. mai las și pe alții să o facă. cei care nu sunt de acord cu mine pot da un replay să îmi spună și mie părerea lor. nu spun ca doar eu am dreptate, e doar părerea mea smile.gif
Mesaj personal
roxana_sv
Trimis: 27 May 2008, 07:44 PM

Utilizator
**

și incă ceva, regulile sunt pentru a fi respectate, contrar spuselor unui utilizator înaintea mea rolleyes.gif
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (5) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved