Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Gradul 2 engleza - Suceava
Anasa
Trimis: 5 May 2017, 07:42 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Buna seara! Mai este cineva care sustine anul acesta examenul de grad 2 la Suceava? Daca da, aveti ceva informatii? Pe site-ul lor nu apare nimic. smile.gif
Mesaj personal
Remalia
Trimis: 16 May 2017, 10:08 AM

Utilizator
**

Buna ziua! Eu voi sustine gradul 2 la Suceava. In fiecare zi accesez site-ul universitatii, dar vad ca nu se posteaza nimic.
Mesaj personal
Anasa
Trimis: 18 Jun 2017, 09:24 AM

Utilizator
**

Examenul se va sustine in ultima saptamana din luna august. Pregatirea la limba engleza va fi in saptamana 3 - 7 iulie (nu s-a stabilit inca ziua). Iar pentru pregatirea la pedagogie nu s-a stabilit inca perioada.
Mesaj personal
Remalia
Trimis: 19 Jun 2017, 02:07 PM

Utilizator
**

Stiti in ce perioada are loc inscrierea pentru aceste cursuri de pregatire? Se face la secretariatul FLSC sau cel de la DPPD?
Mesaj personal
LoredanaIrimiciuc
Trimis: 19 Jun 2017, 03:57 PM

Începător
*

Azi am fost la Secretariat (USV) si am întrebat de cursuri. S-a stabilit un curs pt lb engl pt 28 Iunie ora 12. Taxa e 200. Trebuie de urmărit site-ul. + pt psihopedagogie se org un alt curs pe la începutul lui Iulie. Taxa e 150.

Acest mesaj a fost modificat de către LoredanaIrimiciuc la data 19 Jun 2017, 04:04 PM
Mesaj personal
Anasa
  Trimis: 19 Jun 2017, 06:09 PM

Utilizator
**

Eu cand am sunat la universitate, doamna respectiva mi-a spus ca pregatirea la engleza va fi in saptamana 3 - 7 iulie, si ca va costa 250 lei. Acum s-au razgandit si asupra perioadei, si asupra costurilor???
Mesaj personal
Anasa
Trimis: 20 Jun 2017, 05:29 PM

Utilizator
**

QUOTE (Remalia @ 19 Jun 2017, 03:07 PM)
Stiti in ce perioada are loc inscrierea pentru aceste cursuri de pregatire? Se face la secretariatul FLSC sau cel de la DPPD?

am sunat eu azi! putem sa platim in ziua cursului! nu e nevoie sa ne inscriem inainte!
Mesaj personal
LoredanaIrimiciuc
Trimis: 21 Jun 2017, 05:51 PM

Începător
*

Au intervenit ceva modificări? Pe site văd ca încă nu s-a postat nicio informație...Mulțumesc!
Mesaj personal
Anasa
Trimis: 21 Jun 2017, 07:20 PM

Utilizator
**

QUOTE (LoredanaIrimiciuc @ 21 Jun 2017, 06:51 PM)
Au intervenit ceva modificări? Pe site văd ca încă nu s-a postat nicio informație...Mulțumesc!

Nu. A ramas stabilit asa cum stiai si tu! smile.gif
Mesaj personal
Irina Madalina
Trimis: 5 Jul 2017, 04:58 PM

La prima intervenție

Bună seara..sunt si eu înscrisă la examenul de gradul II la limba engleză si am o mare rugăminte: îmi puteți spune va rog ce s-a discutat în cadrul cursului de pregătire la limba engleză? Am sunat la secretariatul facultății pe 16 sa aflu cind se tin cururile si mi s-a spus sa revin la începutul lunii iulie cu un telefon.Am sunat luni 3 iulie si am aflat cu stupoare ca mult așteptatul curs s-a tinut pe 28 sad.gif(((..V-as fi foarte recunoscătoare dacă mi-ati putea spune ce ati aflat.dacă s-au scos anumiti autori sau alte informații prețioase..Va mulțumesc smile.gif
Mesaj personal
Hope30
Trimis: 9 May 2018, 05:32 PM

Utilizator
**

Buna seara, care este programa de examen pentru obtinerea gradului didactic II,limba engleza?
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved