Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Grad didactic II educatie fizica si sport, Forum de ajutor reciproc pentru profesori
alina_cor
  Trimis: 27 Sep 2017, 07:38 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Buna!
In 2016 am deschis un subiect asemanator pentru examenul de definitivat pentru profesorii de educatie fizica si sport, care s-a dovedit a fi de un real ajutor tuturor. Sper sa reusim sa construim impreuna si pentru gradul II un support pentru toti candidatii rolleyes.gif
Eu din cate am citit, am inteles ca dupa depunerea dosarului in luna octombrie, urmeaza o inspectie la clasa care trebuie sa fie evaluate cu minimum calificativul "bine" pentru a putea merge mai departe. Apoi, cred ca in anul scolar 2020-2021 vom mai avea una sau doua inspectii, urmand ca in vara lui 2021 sa avem examenul, despre care insa nu am aflat inca nimic. Pe unele site-uri se vorbea despre proba scrisa si orala, pe altele doar scrisa. Avand in vedere ca in 2017 nu s-a dat examen din psihopedagogie, sa speram ca nu va trebui sa dam la gradul II.
Daca aflati si voi ceva, va rog sa postati, orice informatie este bine venita, poate reusim sa ramanem uniti si sa trecem cu brio si peste acest hop.
Mult success tuturor!
Mesaj personal
alina_cor
Trimis: 27 Sep 2017, 07:48 AM

Utilizator activ

Mesaj personal
costi_52
Trimis: 27 Sep 2017, 08:04 AM

Mentor

QUOTE (alina_cor @ 27 Sep 2017, 08:38 AM)
Buna!
In 2016 am deschis un subiect asemanator pentru examenul de definitivat pentru profesorii de educatie fizica si sport, care s-a dovedit a fi de un real ajutor tuturor. Sper sa reusim sa construim impreuna si pentru gradul II un support pentru toti candidatii rolleyes.gif
Eu din cate am citit, am inteles ca dupa depunerea dosarului in luna octombrie, urmeaza o inspectie la clasa care trebuie sa fie evaluate cu minimum calificativul "bine" pentru a putea merge mai departe. Apoi, cred ca in anul scolar 2020-2021 vom mai avea una sau doua inspectii, urmand ca in vara lui 2021 sa avem examenul, despre care insa nu am aflat inca nimic. Pe unele site-uri se vorbea despre proba scrisa si orala, pe altele doar scrisa. Avand in vedere ca in 2017 nu s-a dat examen din psihopedagogie, sa speram ca nu va trebui sa dam la gradul II.
Daca aflati si voi ceva, va rog sa postati, orice informatie este bine venita, poate reusim sa ramanem uniti si sa trecem cu brio si peste acest hop.
Mult success tuturor!

Dacă ați obținut definitivarea în învățământ cu 10, depuneți dosarul de înscriere în luna octombrie 2018, altfel depuneți dosarul de înscriere în luna octombrie 2019.

--------------------
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved