Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (2) 1 [2]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Vouchere de vacanță
LIVE.O
Trimis: 26 Jun 2019, 08:56 AM

Utilizator avansat

Grup: Members

QUOTE (4ward @ 25 Jun 2019, 11:00 PM)
QUOTE (1q1q1q @ 24 Jun 2019, 08:07 AM)
Totul depinde de managerul scolii. El comanda voucerele. Deschiderea de credit pt voucere se face simultan la tot județul. Cred ca în toată tara s-a făcut la finalul lunii mai 2019.
Daca în județ sunt colegi care au primit voucerele, e vinovat doar managerul ca nu le-a comandat.

Mulțumesc.Nu știam.Acum pot face legătura cu delăsarea în utilizarea fondurilor pentru invstiții.

La noi, in prima faza ISJ-ul nu a trimis destui bani.
Oricum, zilele acestea voucherele trebuie sa apara.
Mesaj personal
adinuzza
Trimis: 2 Jul 2019, 10:50 PM

Utilizator
**

Bună ziua. Ma întorc în activitate de pe 1 august 2019 după ce am fost în concediu creștere copil. Pot beneficia de vouchere de vacanță? Nu am făcut cererea pentru cei cu contractul de munca suspendat. Mulțumesc
Mesaj personal
ramclaudia
Trimis: 20 Jul 2019, 12:03 PM

Utilizator avansat

QUOTE (1q1q1q @ 14 May 2019, 07:22 PM)
QUOTE (gicutza @ 14 May 2019, 04:14 PM)
Bineinteles ca se pot folosi si pentru a plati o masa la un restaurant....

Nu e "bineinteles".
Legal NU e voie decat/doar cu cazare.
Scrie la metodologie.

Nelegal... e posibil.

La Baile Herculane, Hotel International se poate plati doar masa cu ele, nu e nevoie sa te cazezi.
Mesaj personal
TODOREANU
Trimis: 8 Oct 2019, 09:01 AM

Utilizator activ

In misunea de audit care urmeaza se pune baza pe verificarea modului de acordare a voucherelor de vacanta precum si ,, URMARIREA UTILIZARII VOUCHERELOR"

Stiti ceva despre asta ? cum urmarim utilizarea lor....banuiesc ca nu avem nevoie de documente justificative!
Mesaj personal
1q1q1q
Trimis: 8 Oct 2019, 11:52 AM

Mentor

Ca profesor nu aveti nicio treaba. Daca sunteti contabil, la cele returnate trebuie sa inapoiati cate 5 lei. (Impozitul).

--------------------
Bufnițele nu sunt ceea ce par a fi !!!
Mesaj personalTrimite emailMSN
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (2) 1 [2]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved