Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Bani liceu, rog foarte urgent
PaulaPaul
Trimis: 5 Oct 2014, 09:49 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Din cate stiu eu bursa sociala bani de liceu se scorda elevilor a caror familie are un venit brut mediu in trei luni anterioare datei depunerii cererii de 150/membru de familie. Un liceu din Zalau, pana anul asta a calculat venirul mediu brut pe membru de familie ca medie dintre cele trei luni;acuma, in anul asta s-a respins dosarul pe motiv ca in august s-a depasit venitul de 150/membru.
Concret:
- luna iunie : 0 lei venit pe familie
- luna iulie: 375 lei venit pe familie
- luna august : 900 lei venit pe familie( pt ca sotul lucreaza din 15-20 iulie 2014)

Media: iunie+iulie+august/3/4(am 2 copii).
Culmea ca la un copil liceul pune problema dupa cum v-am prezentat mai sus, in timp ce la cel de-al doilea copil, elev tot la un liceu din Zalau nu a fost niciunfel de problema, dosarul fiind declarat eligibil.

Va rog sa-mi spuneti parerea d-voastra, ce sa fac ?Vi se pare corect ?

ca mi se pare o tampenie.......

Multumesc!!!!!
Mesaj personal
dorinamaftei
Trimis: 6 Oct 2014, 08:07 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Se calculeaza exact cum ati spus. Dosarul trebuie sa fie inregistrat. Daca va respinge unitatea scolara dosarul, depuneti contestatie, iar comisia din Inspectoratul Scolar Judetean va solutiona favorabil contestatia.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved