Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (75) [1] 2 3 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Admitere la Academia Nationala de Informatii (ANI), intrebari, raspunsuri, teme, probleme, discutii,...
yoi
  Trimis: 27 Nov 2005, 11:16 PM

Utilizator
**

Grup: Members

orice obiectie e binevenita.. fie ea zvon sau veridica. ce sanse as avea sa intru avand in vedere ca sunt 20 de locuri. e o facultate accesibila ? cunoasteti aspiranti/absolventi?
mersi.

Acest mesaj a fost modificat de către Székely Levente la data 17 Feb 2007, 06:19 PM
Mesaj personal
Balthasar
Trimis: 27 Nov 2005, 11:48 PM

Utilizator avansat

Daca esti licentiat poti da master-ul la ei.
Concurenta era si este acerba.Nu te astepta sa te duci acolo cu dejtu-n gura si sa intri pentru ca asa cum vii tot asa te intorci.
Personal recomand sa ai tangente cu domeniul respectiv,academiile in general nu sunt pentru cei care s-au trezit dimineata zicandu-si "hai sa ma duc si eu,ce-o vrea dumnezeu".Daca da naiba sa nu iti placa e nasol sa iesi din sistem, 10 ani de zile esti al statului,fie ca iti convine sau nu.

Edit: am vazut ca in profil esti la liceu.In cazul asta ia-ti gandul de la ANI.
Daca nu stiai, s-a schimbat metodologia de admitere, in momentul de fata cerandu-se licentiati si nu absolventi de liceu.Sad but true.
Astept feed-back daca vrei sa continuam dialogul.

Acest mesaj a fost modificat de către Balthasar la data 27 Nov 2005, 11:50 PM
Mesaj personal
yoi
Trimis: 28 Nov 2005, 03:49 PM

Utilizator
**

foarte bine. sunt lamurit acum. o parte din mine cred ca e facuta pentru ANI, desi cred ca nu e destul. mersi
Mesaj personal
Balthasar
Trimis: 28 Nov 2005, 04:01 PM

Utilizator avansat

Asta e,nici eu nu am primit vestea cu prea mult entuziasm dar sunt si alte metode.
Nu esti la facultate nu?
Mesaj personal
yoi
Trimis: 28 Nov 2005, 04:06 PM

Utilizator
**

sad.gif dar atunci ce sanse as avea ...... sa intru la academia la A.I.CUZA ........ sau la Campina la subofiteri si sa fac apoi A.N.I-ul.....??? asha as avea sanse mai mari???
Mesaj personal
Balthasar
Trimis: 28 Nov 2005, 04:10 PM

Utilizator avansat

La Academia de Politie depinde de arma la care optezi desi este cam tarzior sa te decizi acum dar ma rog.Trebuie sa tragi tare pentru ca sunt destui pe loc.
La subofiteri e mai lejer nu pentru ca nu se duc prea multi ci pentru ca subiectele nici nu se compara cu cele de la Academie,asta e clar.
Ar exista doua variante. Prima sa faci o facultate care sa iti placa si apoi sa faci masterul dar exista riscul sa se schimbe metodologia aia si sa ramai cu buza umflata desi nu cred ca e cazul.
A doua ar fi sa faci o academie si macar poti sa incerci o incadrare directa cand o termini sau eventual un master.
Personal asa am gandit dar tu stii ce e mai bine pt tine.
Mesaj personal
Balthasar
Trimis: 28 Nov 2005, 04:31 PM

Utilizator avansat

Ideea e in felul urmator.Eu acum 2 ani de zile ma hotarasem sa intru la ANI pentru ca imi placea profilul si materiile de examen nu imi erau straine.Anul trecut cand s-a schimbat metodologia de admitere am ramas putin cu buza umflata dar am cautat alternative.Decat sa fac o facultate civila m-am hotarat sa dau la Politie urmand ca pe urma ori sa fac masterul in cauza ori sa ma transfer, eu vrand sa dau la Jandarmi, ca e structura militara si presupun ca e mai putina bataie de cap ca sa trec de la o structura la alta.Daca vrei sa mai discutam,ca vad ca avem un tel oarecum comun,da-mi o adresa de mail sau de mess si vorbim acolo.
Numai bine.
Mesaj personal
yoi
Trimis: 30 Nov 2005, 08:48 PM

Utilizator
**

da uite o adresa de a mea de mail [***] si iti dau acolo id-u de yahoo sau mai vdm noi cum facem......... oricum ms..... si eu anu asta sunt hotarat sa dau la academie...... si am inceput pregatirile din septembrie......... dar mai vbim acolo

[Nota moderatorului: vă rog să nu mai postați informații personale în forumul public. Puteți transmite astfel de informații prin mesaje personale.]
Mesaj personal
gyulya666
Trimis: 23 Sep 2006, 06:54 PM

Începător
*

ma intereseaza mult si pe mine admiterea la Academia Nationala de Informatii..ma poate ajuta si pe mine cineva cu mai multe detalii despre asta?astept raspunsuri pe adresa [***]
multumesc!

[Nota moderatorului: vă rog să nu mai postați informații personale în forumul public. Puteți transmite astfel de informații prin mesaje personale.]
Mesaj personal
dydiy
Trimis: 12 Oct 2006, 08:28 PM

La prima intervenție

Cine poate sa mi spuna daca si fetele pot da admiterea la Academia Nationala de informatii?
Mesaj personal
Balthasar
Trimis: 13 Oct 2006, 06:38 AM

Utilizator avansat

Da, in conditiile in care sunt licentiate. Sunt acceptate mai toate facultatile civile.

Pentru ultima oara o spun, cei care sunt la liceu NU au cum sa sustina concursul de admitere in ANI. Cine nu ma crede, poate sa sune la secretariat si sa se lamureasca.
Mesaj personal
aztec_sparrow
Trimis: 5 Jan 2007, 11:47 PM

Utilizator
**

QUOTE (dydiy @ 12 Oct 2006, 09:28 PM)
Cine poate sa mi spuna daca si fetele pot da admiterea la Academia Nationala de informatii?

se da admitere la ANI.sunt 5 locuri pt fete atat la psihologie, cat si la relatii.examenul e insa pe muchie de cutit.ai grija cool20.gif
Mesaj personal
stilli
Trimis: 14 Jan 2007, 01:17 PM

Utilizator avansat

am auzit ca s-au facut 5 locuri anul asta pt fete...fericire pe capul meu..care imi da si mie siteul lor oficial pls pls ???

--------------------
toate trec asa se spune, dar nimic nu trece fara sa lase urme :(
Mesaj personal
Balthasar
Trimis: 14 Jan 2007, 01:36 PM

Utilizator avansat

Mesaj personal
paradoxxx
Trimis: 14 Jan 2007, 05:49 PM

Utilizator activ

Salutare.Am vazut pe diferite forumuri discutii despre acest subiect cum ca s-ar intra cu pile, copii de colonei, generali etc.Nu stiu cat sunt de adevarate(trebuie sa ne gandim si la cealalta varianta), dar un lucru e sigur, trebuie sa ai cunostinte aprofundate ca sa promovezi examenele, ma refer la examenele pentru masterat.E foarte greu, dar nu imposibil asa ca hai sa ne punem cu "burta pe carte" daca vrem la ANI. Respect.

--------------------
Loved by few, hated by many but respected by all.
Mesaj personalYahoo
Panther
Trimis: 17 Jan 2007, 01:09 AM

Utilizator
**

Nu stiti cumva unde pot gasi subiectele din anii anteriori la probele de limba romana si psihologie pt admiterea la ANI? La aceste probe se da lucrare scrisa, dar oare la romana se da literatura sau gramatica la fel ca la academia de politie, ca pe siteul lor spune ca e aceeasi programa ca si la bacalaureat si nu apare nimic concludent in privinta aceasta.... dry.gif
Mesaj personal
Balthasar
Trimis: 17 Jan 2007, 07:57 AM

Utilizator avansat

Subiecte nu ai cum sa gasesti. De cativa ani nu s-au mai scos locuri pentru licenta, iar cele din 2002-2003 sunt deja vechi.
Mesaj personal
paradoxxx
Trimis: 17 Jan 2007, 01:32 PM

Utilizator activ

Panther, subiectele nu le poti gasi, subscriu la ce a spus Balthasar, dar poti lua mai multe informatii despre examen, probele de admitere etc. la sediul SRI din judetul tau.

--------------------
Mesaj personalYahoo
shokei
Trimis: 25 Jan 2007, 12:28 PM

Utilizator
**

Stie careva cati canditati au fost anul trecut la ANI-masterat??
Mesaj personal
shokei
Trimis: 25 Jan 2007, 12:33 PM

Utilizator
**

As dori mai multe informatii cu privire la ANI-masterrat..biggrin.gif..ma puteti ajuta?
Mesaj personal
paradoxxx
Trimis: 25 Jan 2007, 12:47 PM

Utilizator activ

Shokei, pentru mai multe informatii despre ANI poti accesa site-ul www.sri.ro, intri in submeniul Academia Nationala de Informatii, Admitere si acolo gasesti toate datele.Despre candidati nu pot sa-ti raspund, acest lucru cred ca este confidential, dar in mort cert este o concurenta acerba.

--------------------
Mesaj personalYahoo
shokei
Trimis: 25 Jan 2007, 01:55 PM

Utilizator
**

Am accesat site-ul SRI dar informatiile de acolo sunt mult prea generale.
Exista careva care a dat pe acolo ???....ne poate spune cum e??
Ma gandesc sa-mi incerc norocul anul acesta.
Mesaj personal
shokei
Trimis: 26 Jan 2007, 05:24 PM

Utilizator
**

Daca doreste cineva sa discutam mai mult pe acest domeniu as propune messenger-ul..wink.gif
Mesaj personal
EuF
Trimis: 28 Jan 2007, 12:38 PM

Utilizator avansat

QUOTE (shokei @ 26 Jan 2007, 06:24 PM)
Daca doreste cineva sa discutam mai mult pe acest domeniu as propune messenger-ul..wink.gif

corect wink.gif

--------------------
Is simplicity best
Or simply the easiest
Mesaj personal
buggs
Trimis: 2 Feb 2007, 02:38 PM

Utilizator
**

sal! cine stie cati au intrat pe bune anul trecut, in procente? am eu subiectele care s-au dat anul trecut - 2006 si in 2005 la cultura generala si la limbi straine:engleza si franceza. vorbim pe forum dc le vrea cineva. eu nu mai dau la SRI
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (75) [1] 2 3 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved