Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (75) « Primul ... 73 74 [75]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Admitere la Academia Nationala de Informatii (ANI), intrebari, raspunsuri, teme, probleme, discutii,...
Gehlen
Trimis: 8 Sep 2012, 12:04 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

Boc a facut armata la Securitate, chiar daca n-are inaltime de NBA... biggrin.gif

--------------------
"Succese nemeritate si bani nemunciti! Ca de munca ne-am saturat, da-o-n mortii ma-sii!"
Un bugetar
Mesaj personal
theyonutzu
Trimis: 15 Nov 2012, 08:07 PM

Începător
*

A pus cineva mana pe vre-un subiect pana acum? Sunt foarte curios daca la psihologie nivelul este peste cel de olimpiada
Mesaj personal
theyonutzu
Trimis: 20 Nov 2012, 11:48 PM

Începător
*

am o alunita pe brat de vreo 5 mm in diametru, credeti ca s-ar putea pune ca semn conform standardelor lor?
Mesaj personal
akolin1
Trimis: 10 Jan 2013, 09:24 PM

Utilizator
**

nu mai e nimeni pe aici...am vazut ca acum la academie dupa 3 ani de facultate devii 'absolvent' si nu ofiter de informatii...stie cineva de ce au facut schimbarea asta?

Acest mesaj a fost modificat de către akolin1 la data 10 Jan 2013, 09:24 PM
Mesaj personal
Aly92
Trimis: 11 Jan 2013, 06:55 PM

Utilizator activ

Daca ai citi mai atent, ai observa ca mentioneaza necesitatea urmarii masterului profesional pentru a putea obtine statutul de ofiter de informatii. Probabil ca nu mai e suficienta licenta pentru a profesa. Poti intreba asta la sediul judetean.

"Pentru a dobândi calitatea de ofițer de informații și competențele necesare
exercitării atribuțiilor profesionale este necesară continuarea pregătirii universitare
în cadrul unui program universitar de master profesional dedicat, organizat de
Academia Națională de Informații „Mihai Viteazul”."

--------------------
Don't ever let someone tell you that you can't do something. Not even me. You got a dream, you gotta protect it. When people can't do something themselves, they're gonna tell you that you can't do it. You want something, go get it. Period.
Mesaj personal
akolin1
Trimis: 11 Jan 2013, 11:39 PM

Utilizator
**

OFF : da maestre, am citit chiar foarte atent. cred ca tu esti cel care are o carenta in a capta informatiile in scris. ce ai spus tu este defapt reformularea a ceea postasem eu. in plus, daca voiam informatii de la directia judeteana, fi sigur ca ma duceam la directia judeteana si nu intram pe forum.

ON : este cineva pe aici care a trecut prin sistem ( ANI, SRI ) si poate lasa o parere persoanala asa in trecere ? as ramane recunoscator . biggrin.gif
Mesaj personal
Aly92
Trimis: 12 Jan 2013, 12:26 PM

Utilizator activ

Unu la mana, sunt fata smile.gif.

Doi la mana, sunt informatii pe care le poti obtine strict de la ei, restul sunt presupuneri (de ex, se poate ca informatiile acumulate la licenta sa fie insuficiente pentru meseria de ofiter sau pur si simplu vor sa motiveze viitorul angajat sa se perfectioneze).

Trei la mana, nu cred ca exista vreun actual student sau absolvent al ANI care sa posteze informatii referitoare la sistem, pe internet, pe un site atat de popular. Just sayin'.

--------------------
Don't ever let someone tell you that you can't do something. Not even me. You got a dream, you gotta protect it. When people can't do something themselves, they're gonna tell you that you can't do it. You want something, go get it. Period.
Mesaj personal
akolin1
Trimis: 17 Jan 2013, 08:28 PM

Utilizator
**

QUOTE (Aly92 @ 12 Jan 2013, 01:26 PM)
Unu la mana, sunt fata smile.gif.

Doi la mana, sunt informatii pe care le poti obtine strict de la ei, restul sunt presupuneri (de ex, se poate ca informatiile acumulate la licenta sa fie insuficiente pentru meseria de ofiter sau pur si simplu vor sa motiveze viitorul angajat sa se perfectioneze).

Trei la mana, nu cred ca exista vreun actual student sau absolvent al ANI care sa posteze informatii referitoare la sistem, pe internet, pe un site atat de popular. Just sayin'.

ok,escuse-moi pentru greseala comisa. tongue.gif
Mesaj personal
Gehlen
Trimis: 20 Mar 2013, 06:25 PM

Utilizator avansat

In cadrul Academiei Fortelor Terestre de la Sibiu sunt locuri destinate SRI. Data limită de înscriere a candidaților: 29.03.2013.
http://www.sri.ro/serviciul-roman-de-infor...de-licenta.html

Bafta!

Acest mesaj a fost modificat de către Gehlen la data 20 Mar 2013, 06:26 PM

--------------------
"Succese nemeritate si bani nemunciti! Ca de munca ne-am saturat, da-o-n mortii ma-sii!"
Un bugetar
Mesaj personal
Gehlen
Trimis: 11 Feb 2015, 12:07 PM

Utilizator avansat

Au intrat spionii in sac? sad.gif confused24.gif

--------------------
Un bugetar
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (75) « Primul ... 73 74 [75]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved