Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Cumparare calculator/laptop
bodrugolga294
Trimis: 20 Sep 2018, 06:45 PM

Începător
*

Grup: Members

Buna seara,

Am primit bonul valoric ieri, 19.09.2018 (care nu corespunde nicidecum perioadei din calendarul de pe site: 24 iunie - 30 iulie), comunicandumi-se ca trebuie sa achizitionez neaparat calculatorul pana astazi, 20.09.2018, deci am avut la dispozitie doar 1 zi, desi legea prevede ca beneficiarul trebuie sa cumpere calculatorul in maxim 30 de zile de la preluarea voucherului. Mai mult de atat, un angajat de la Altex Unirea din Bucuresti mi-a zis ca au primit ieri un e-mail sa blocheze achizitiile in baza bonurilor valorice, pentru ca au fost anumite intarzieri, si sa le redeschida atunci cand vor primi o notificare. Managerii / operatorii comerciali din celelalte magazine din Bucuresti (Altex, Flanco si Media Galaxy) cu care am discutat au zis ca nu au primit nicio notificare legata de acest program, asadar nu imi pot primi voucherul.

Ce pot face in acest caz? Daca tot s-a decalat calendarul aferent programului, ar trebui sa fie prelungita si perioada de achizitie, dar initial sa fie rezolvata problema cu agentii comerciali, intrucat in momentul de fata nu pot cumpara laptopul in baza bonului valoric din niciun magazin.
Mesaj personal
irina2018
Trimis: 23 Sep 2018, 05:25 PM

Utilizator
**

unsure.gif unsure.gif unsure.gif Oare cu totii vom avea aceeasi problema? nu este normal asa ceva....plus ca agentii au timp pana la 30 octombrie sa isi primeasca banii pe bonuri .....ar trebui sa se gaseasca o solutie ...nu s-a intarziat din cauza noastra ...ministerul ar trebui sa ia atitudine nu noi ......si nu vad de ce urgenta sa achizitionam intr-o singura zi calculatorul....eu am sa ridic bonul maine 24.09.2018....am sa revin cu noutati si de la noi .....
Mesaj personal
irina2018
Trimis: 1 Oct 2018, 08:42 AM

Utilizator
**

S-a rezolvat problema ......cu putina insistenta catre agenti ...acestia ,,au primit,, confirmarea prin emaill cu prelungirea perioadei achizitiei de calculatoare. succes tututor
Mesaj personal
Brumaru florin
Trimis: 1 Oct 2018, 10:22 AM

Începător
*

Buna ziua.de la ce firma ai luat?eu am ridicat cuponul joi.sambata am fost la Flanco,Altex și mi-au zis că nu accepta.
Mesaj personal
bodrugolga294
Trimis: 10 Oct 2018, 08:04 PM

Începător
*

Stiu doar de Altex din Magazinul Unirea, Bucuresti.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved