Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Admitere Informatica fara bac la informatica
Ivs
Trimis: 23 Sep 2014, 05:48 PM

Începător
*

Grup: Members

Invat la stiinte sociale si de ceva timp am decis sa invat programare pe cont propriu, separat. Ma pot tine de treaba si am motivatie, problema mea este insa ca pana acum toate facultatile de informatica pe care le-am cautat cer bacul la informatica pe care nu il voi putea da, dat fiind faptul ca sunt la uman.

Intrebarea mea este: exista vreo facultate de informatica la care ma pot inscrie fara bacul la info? Sau exista vreo alta facultate unde pot primi calificare ca programatoare? Pentru ca sunt in clasa a 11-a si nu as face fata la fizica si matematica daca m-as muta.

Multumesc anticipat.
Mesaj personal
GhitaB
Trimis: 24 Sep 2014, 06:29 AM

Utilizator avansat

De matematică nu scapi nici la informatică. Dacă nu faci față acum, nu va fi mai ușor după admitere.

S-ar putea să fie o variantă să studiezi la Universitatea din Oradea. Frate-meu zice că la admitere s-a luat în considerare media Bacalaureatului.

--------------------
GhitaB - keep calm and conquer the world
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
MihaelaSid
Trimis: 6 Oct 2014, 03:41 PM

Utilizator avansat

Ghita B,

Am vrut sa-ti trimit un MP dar imi spune ca ai casuta plina.
Vroiam sa-ti cer sfatul cu privire la a face facultatea de inf (programare) in tara sau afara (si unde), ptc am inteles ca ai terminat ceva de profil. Fiul meu e a X-a la mate-info intensiv informatica.

Multumesc anticipat!
Mesaj personal
andreeadouda
Trimis: 7 Jan 2015, 01:18 PM

Utilizator
**

Si eu sunt cam in aceeasi situatie, dar la stiintele naturii. Am cam 10% habar din ce se da la admitere, dar tot nu este de ajuns. Uita-te pe site-urile facultatilor pentru ca din ce am vazut fac pregatiri gratis pentru admitere.

--------------------
Ai nevoie de servicii pentru creare site-ului tau?
andreeadouda
Trimis: 11 Sep 2018, 04:10 PM

Utilizator
**

La informatica economica (Cluj), unde sunt eu, se intra pe baza mediei de la bac, nu conteaza din ce ai dat.

--------------------
Ai nevoie de servicii pentru creare site-ului tau?
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved