Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (7) « Primul ... 3 4 [5] 6 7  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Concursuri scolare
baltoiu maria
Trimis: 22 Aug 2014, 10:50 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Buna!as dori si eu subiectele de la concursul Impuls perpetuum 2014 Tulcea .
Va multumesc!
Mesaj personal
Sentry
  Trimis: 1 Nov 2014, 09:57 PM

Utilizator avansat

Dragi colegi, elevi și părinți,
În perioada urmatoare se vor depune in vederea avizarii si includerii in Calendarul Activităților Educative Regionale – CAER 2015, documentele necesare pentru derularea Proiectul Interdisciplinar Mozart – Editia nr. 7 (februarie-iunie 2015).

Pentru participarea in cadrul acestui proiect NU SE PERCEPE TAXA DE INSCRIERE, asa cum de altfel s-a derulat acest proiect in fiecare an, incepand cu prima editie din anul 2008.

In acest sens, cei interesati de caesata competitie scolara, sunt rugați să trimită un e-mail pentru a incheia un parteneriat la adresa: proiectmozart@yahoo.com

Editia a VII-a, va avea urmatoarele sectiuni: Creatie literara in limba engleza (cl. V-IX), “Sunet si Culoare” (primar/gimnaziu/liceu – creatie plastica), “Creatorul de povesti” (cl. V-IX – creatie literara in limba romana), “Eseuri” (cl. IV*-X – pt. clasa a IV-a, compuneri), Micul muzician (gimnaziu – recunoastere de timbruri instr.). Nu este obligatorie participarea la toate activitatile.

Unele dintre secțiunile amintite, se vor putea desfășura și în școlile de proveniență.
web: http://www.proiectmozart.wordpress.com

proiectmozart@yahoo.com
Mesaj personal
ofelia_cristina1986
Trimis: 2 Nov 2014, 10:29 PM

Utilizator
**

Concurs + Simpozion în învățământul special și special integrat, organizate de către C.Ș.E.I. „Primăvara” din Reșița în cadrul Proiectului „România e și țara mea”
DETALII
Mesaj personal
ofelia_cristina1986
Trimis: 3 Nov 2014, 06:09 PM

Utilizator
**

QUOTE (ofelia_cristina1986 @ 3 Nov 2014, 12:29 AM)
Concurs + Simpozion în învățământul special și special integrat, organizate de către C.Ș.E.I. „Primăvara” din Reșița în cadrul Proiectului „România e și țara mea”
DETALII

-revin cu linkul ce face trimitere la arhiva completă cu informații privind aceste activități *(regulament concurs + înscriere work-shop-uri simpozion + parteneriat educațional...);
Așteptăm înscrierile dumneavoastră!
Mesaj personal
desdinova
Trimis: 8 Dec 2014, 01:11 AM

Utilizator
**

va rog mult cine ma poate ajuta? !! am nevoie de calendar pentru olimpiada de engleza, Cand trebuie sa fie etapa pe scoala? ca nu stiu!!!!!!! sunt debutanta, Va rog mult , astept raspuns

--------------------
Time flies , make a statement, take a stand!
Mesaj personal
catutza25
Trimis: 16 Jan 2015, 08:51 AM

Utilizator activ

Scoala Gimnaziala nr. 1, orasul Mizil in parteneriat cu Liceul Teoretic „Grigore Tocilescu”, orasul Mizil, Prahova organizeaza PROIECTUL EDUCATIONAL „CREDINTA SI LITERATURA EXPRIMATA PRIN PICTURA” Concurs-expozitie-creatie literara si religioasa: Editia a III-a - 7 Martie 2015

Aveti in atasament afisul concursului, in format PDF, regulamentul, un acord de parteneriat si fisa de inscriere.

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 274 )
Fișier atașat  concurs.rar

--------------------
Omul traieste ce traieste si spre sfarsitul vietii moare.
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiIntegrity Messenger IMICQYahooMSN
pescarus
Trimis: 2 Feb 2015, 07:35 PM

Utilizator avansat

Au aparut calendarele concursurilor finantate, nefinantate si regionale.
Nu apare Concursul de Matematica aplicata Cangurul si nici Concursul Mathematiques sans frontieres.
Deci, sa inteleg ca nu mai putem sa participam la aceste concursuri?

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 485 )
Fișier atașat  Ordin_5002__1_.PDF

--------------------
Mesaj personal
badea1990
Trimis: 4 Feb 2015, 02:56 AM

Utilizator avansat

QUOTE (pescarus @ 2 Feb 2015, 08:35 PM)
Au aparut calendarele concursurilor finantate, nefinantate si regionale.
Nu apare Concursul de Matematica aplicata Cangurul si nici Concursul Mathematiques sans frontieres.
Deci, sa inteleg ca nu mai putem sa participam la aceste concursuri?

Multumesc! sign28.gif

--------------------
,,Banul e mare putere, el deschide toate usile si strica toate legile'' - Ioan Slavici
"Mințile luminate discută idei; mințile mediocre discută evenimente; mințile mici discută oamenii." Eleanor Roosevelt
"Viața fiind o călătorie scurtă, trebuie să încercăm să o facem la clasa întâi" Philippe Noirette
Mesaj personalYahoo
Nectara Mircioaga
Trimis: 4 Feb 2015, 02:13 PM

Mentor

Stimați profesori,

Dumneavoastra aveți darul de a inspira elevii, ceea ce reprezintă secretul studiului științelor – întrebați orice laureat al premiului Nobel în domeniul științei cine a avut cea mai mare influență în decizia sa de a deveni om de știință, și răspunsul va fi, invariabil, profesorul meu de științe!

Întrebarea este: ce anume îl determină pe un profesor de științe să își inspire discipolii?

Misiunea noastră, a celor din cadrul echipei Inspiring Science Education, este de a furniza resurse digitale și oportunități de învățare pentru profesori, menite să promoveze și să transforme educația dintr-un domeniu științific într-o activitate mult mai atractivă și relevantă pentru elevi.

Prin intermediul website-ului Inspiring Science Education, prin activitățile organizate de parteneri, profesorii îi pot călăuzi pe elevi să realizeze propriile descoperiri științifice, să observe și să înțeleagă modul în care se manifestă fenomenele naturale și științifice, să aibă acces la instrumente interactive de ultimă generație și la resurse digitale, chiar din sala de clasă.

Principalele beneficii ale proiectului Inspiring Science Education

1. Acces la instrumente online, interactive si resurse digitale din intreaga lume ce pot fi utilizate pentru predarea în domeniul științelor.

2. Șabloane, scenarii și metodologii pentru a sprijini profesorii și formatorii profesorilor în misiunea lor de a face procesul educațional captivant, distractiv și în același timp relevant pentru elevi.

3. O platformă care poate fi utilizată de elevi și profesori deopotrivă, pentru ca predarea științelor să depășească granițele clasei apropiindu-se de modul de învățare extracurricular.

4. O varietate de instrumente inovative si resurse digitale care oferă oportunități elevilor de a colabora unii cu alții (în și în afara sălilor de clasă) sau cu alte persoane în afara sălilor de clasă.

5. Metode prin care elevii înșiși pot fi implicați în activități de cercetare științifică.

6. O rețea suport pentru profesori.

Inspiring Science Education are ca scop furnizarea instrumentelor prin intermediul cărora educația în domeniul stiințific să devină captivantă și distractivă, dar mai presus de toate să îi inspire pe elevii de astăzi, cetățenii lumii de mâine. Implică-te alături de noi, ca să îi ajutăm să construiască o lume mai bună pentru toată lumea.

Vă propunem un concurs național de lecții Inspiring Science Education! El are ca scop promovarea și aprecierea celor mai reușite lecții de Științe pentru a motiva și a susține învățarea prin utilizarea unor instrumente digitale (e-tools) găzduite în portalul Inspiring Science Education.

Cine poate participa?

La acest concurs pot participa profesori de științe și învățători din școlile și liceele din România care au proiectat și desfășurat lecții utilizând e-tools recomandate la http://portal.opendiscoveryspace.eu/repository-tool

Pentru înscrierea în concurs participanții vor completa online proiectul lecției alese potrivit indicațiilor din Procedura de încărcare a lectiei ( Anexa), precum și materialele ( foto, video, link-uri, etc) înregistrate în timpul desfășurării lecției. De asemenea, pentru a putea incarca lectia, trebuie mai intai sa deveniti membru al comunitatii “Comunitatea profesorilor de stiinte” aflata la adresa http://portal.opendiscoveryspace.eu/commun...-stiinte-723629

Termen limită pentru înscriere

Termenul final pentru înscrierea proiectelor în concurs este 24 FEBRUARIE 2015, ora 24:00.

Criterii de evaluare

Evaluarea proiectelor va fi realizata de un juriu format din specialiști în domeniile vizate, având în vedere următoarele criterii:

Originalitatea și creativitatea cu care s-a proiectat lecția ( 60 puncte)
Modul de prezentare a materialelor care ilustrează desfășurarea lecției ( 40 puncte)

Premii

3 tablete Intel

Autorii primele trei proiecte clasate în ordinea descrescătoare a punctajului acordat de către juriu vor primi câte o tableta de la co-partenerul INTEL.

Lista câștigătorilor urmează să fie publicată în cadrul portalul ISE.

Dispoziții finale

Toți participanții la Concursul Național Inspiring Science Education vor primi Certificat de participare.

Autorii celor mai bune 25 de Lecții Inspriring Science Education vor participa la următorul Workshop Practice Reflection intitulat “Explorând Universul”.

Va rugam sa ne contactati in cazul in care aveti nevoie de mai multe informatii.

Va dorim mult succes !

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 251 )
Fișier atașat  Regulament_Concurs_ISE.pdf
Mesaj personal
razu
Trimis: 13 Mar 2015, 07:31 PM

Utilizator activ

Stimați colegi,
vă rugăm să promovați în rândul elevilor posibilitatea de a participa la
Concursul național epistolar Homo ludens, ediția a III-a, înscris în CAEN, pozitia 29, domeniul A3, (fără taxă) pana pe 30 martie 2015.
Se vor înscrie lucrările elevilor din ciclul primar, gimnazial, liceal în limbile română, engleză, franceză si germană, care abordează tema jocului
Așteptăm orice sugestie, nelămurire pe adresa electronică anamariazaloaga@yahoo.com.
Coordonator concurs,
Prof. Ana-Maria Zăloagă, cu cele mai bune gânduri.

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 312 )
Fișier atașat  Concurs_epistolar_1__1_.pdf
Mesaj personal
IPM77
Trimis: 13 Mar 2015, 10:28 PM

Utilizator avansat

QUOTE (razu @ 13 Mar 2015, 08:31 PM)
Stimați colegi,
vă rugăm să promovați în rândul elevilor posibilitatea de a participa la
Concursul național epistolar Homo ludens, ediția a III-a, înscris în CAEN, pozitia 29, domeniul A3, (fără taxă) pana pe 30 martie 2015.
Se vor înscrie lucrările elevilor din ciclul primar, gimnazial, liceal în limbile română, engleză, franceză si germană, care abordează tema jocului
Așteptăm orice sugestie, nelămurire pe adresa electronică anamariazaloaga@yahoo.com.
Coordonator concurs,
Prof. Ana-Maria Zăloagă, cu cele mai bune gânduri.

Fișa de concurs de unde o putem lua?
Mesaj personal
John270566
Trimis: 6 Apr 2015, 08:46 PM

Mentor

user posted image

--------------------

user posted image user posted image
user posted image
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiIntegrity Messenger IM
John270566
Trimis: 24 May 2015, 09:30 PM

Mentor

In acest an, Concursul de matematica "Leon Birnbaum" s-a desfasurat pe calculator. Subiectele sunt aici:
https://concursbirnbaum.wordpress.com/2015/05/22/subiecte-2/

--------------------

user posted image
c_anamaria
Trimis: 26 May 2015, 09:35 AM

Utilizator activ

Buna, mai sunt concursuri scolare in perioada urmatoare ? As dori sa postati aici link sau detalii despre acestea. Ma gandesc ca este sfarsitul anului scolar, dar cine stie ...Va multumesc. sign28.gif
Mesaj personalTrimite email
gsavlaicu
Trimis: 13 Oct 2015, 01:59 PM

Utilizator
**

Stimați colegi, dragi elevi,

Liceul Tehnologic “Aurel Vlaicu” din Cluj-Napoca vă invită să participați la concursul organizat în cadrul proiectului educativ regional “România între realitate și ficțiune” care se află, în acest an, la a V-a ediție.

Cei interesați sunt rugați să trimită un e-mail pentru a incheia un parteneriat, până la data de 19 octombrie 2015 pe adresa proiectului: proiectromania2015@yahoo.com

Atașăm arhiva cu regulamentul concursului, fișa de înscriere și acordul de parteneriat. Pentru orice nelămurire sau mai multe detalii, vă rugăm să ne scrieți.

Mulțumim!

Acest mesaj a fost modificat de către gsavlaicu la data 13 Oct 2015, 01:59 PM

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 199 )
Fișier atașat  acord__regulament__fisa_inscriere.rar
gsavlaicu
Trimis: 18 Oct 2015, 06:35 AM

Utilizator
**

QUOTE (gsavlaicu @ 13 Oct 2015, 03:59 PM)

PRECIZARE IMPORTANTA:

Adresa de e-mail a proiectului "Romania intre realitate si fictiune" este:

proiectromania2015@yahoo.ro (nu .com)

Va multumim!

Stimați colegi, dragi elevi,

Liceul Tehnologic “Aurel Vlaicu” din Cluj-Napoca vă invită să participați la concursul organizat în cadrul proiectului educativ regional “România între realitate și ficțiune” care se află, în acest an, la a V-a ediție.

Cei interesați sunt rugați să trimită un e-mail pentru a incheia un parteneriat, până la data de 19 octombrie 2015 pe adresa proiectului: proiectromania2015@yahoo.ro (nu .com)

Atașăm arhiva cu regulamentul concursului, fișa de înscriere și acordul de parteneriat. Pentru orice nelămurire sau mai multe detalii, vă rugăm să ne scrieți.

Mulțumim!

[B]

Acest mesaj a fost modificat de către gsavlaicu la data 18 Oct 2015, 06:50 AM

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 133 )
Fișier atașat  acord__regulament__fisa_inscriere.rar
ofelia_cristina1986
  Trimis: 19 Oct 2015, 09:33 PM

Utilizator
**

Centrul Școlar de Educație Incluzivă „Primăvara” Reșița anunță organizarea Concursului „1 DECEMBRIE - Ziua Națională a României”, desășurat în cadrul proiectului „România e și țara mea!”

SECȚIUNI:

· I – pictură, desen;
· II – colaj
· III – machetă

Regulamentul, Fișa de înscriere, parteneriatul și alte detalii le găsiți în atașament!

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 354 )
Fișier atașat  regulament_concurs_CSEI_Primavara__fisa_insriere___parteneriat_.doc
Mesaj personal
ofelia_cristina1986
Trimis: 12 Nov 2015, 12:22 AM

Utilizator
**

QUOTE (ofelia_cristina1986 @ 19 Oct 2015, 10:33 PM)
Centrul Școlar de Educație Incluzivă „Primăvara” Reșița anunță organizarea Concursului „1 DECEMBRIE - Ziua Națională a României”, desășurat în cadrul proiectului „România e și țara mea!”

SECȚIUNI:

· I – pictură, desen;
· II – colaj
· III – machetă

Regulamentul, Fișa de înscriere, parteneriatul și alte detalii le găsiți în atașament!

A apărut și regulamentul pentru participarea la Simpozionul organizat anul acesta.
Regulamentul poate fi consultat pe didactic.ro sau în fișierul anexat.

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 178 )
Fișier atașat  regulament_fisa_inscriere_simpozion__invatamant_special_.doc
Mesaj personal
John270566
Trimis: 10 Apr 2016, 09:47 AM

Mentor

user posted image

--------------------

user posted image
mitos
Trimis: 11 Apr 2016, 09:30 PM

Utilizator activ

FESTIVAL INTERNATIONAL DE TEATRU SI MASTI
„VIATA BATE TEATRUL” -EDIȚIA A II-A-
ORGANIZATOR:
ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ, ORAȘUL VĂLENII DE MUNTE,
STRADA BERCENI, NR 42 A, COD POȘTAL 106400, JUD.PRAHOVA, ROMÂNIA

Fișier atașat ( Număr de descărcări: 243 )
Fișier atașat  FESTIVAL_TEATRU_ED_A_II_A.docx

--------------------
Cea mai grea lupta este cea cu tine insuti . Daca o castigi pe aceasta ,restul sunt cu siguranta victorii...
Mesaj personal
seitin
Trimis: 25 Apr 2016, 09:36 AM

Utilizator activ

Concursul interjudetean de reviste scolare "Tinerete si Jurnalism"

editia VI 2016 - online

Perioada inscriere: 25 aprilie - 22 mai 2016
DOAR PRIN FORMULARUL DE INSCRIERE ONLINE

user posted image

Prima ediție a concursului nostru a fost județeană și s-a desfășurat în iunie 2009, următoarele ediții au fost interjudețene, iar acum vă anunțăm că am crescut și avem deschidere internațională:

La aceasta editie (VI) suntem Inscrisi in CALENDARUL Activitatilor educative regionale si intrajudetene 2016 la pozitia 105
La a cincea editie am fost Inscrisi in CALENDARUL Activitatilor educative nationale 2015 la A3. Domeniul cultural artisitic: Literatura pe pozitia 31
La a patra editie am fost inscrisi in CALENDARUL Activitatilor educative regionale si intrajudetene 2014 (fara finantare MEN) la pozitia 69.
La a treia editie am fost inscrisi in CALENDARUL Activitatilor educative regionale si intrajudetene 2013 la pozitia 67.
La a doua editie am fost inscrisi in CALENDARUL Activitatilor educative regionale si intrajudetene 2010 la pozitia 16.

Argument
Dincolo de puterea cuvintului orice revistă reprezintă o formă de manifestare artistică. Privită, la inceput, ca o joacă, revista școlară devine o expresie a tinereții și fanteziei. in paginile ei se adună tot ce inseamnă muncă școlară, efort intelectual și imaginație creatoare. Scopul concursului "Tinerețe și jurnalism" este acela de a ii aduce in prim plan pe cei pentru care scrisul reprezintă o a doua natură.

Obiectivele concursului
  • cunoașterea și popularizarea la nivel județean (și chiar național) a revistelor școlare
  • realizarea unei noi modalități de interacțiune la nivel social
  • educarea elevilor in spiritul inițiativei jurnalistice și cultivarea respectului pentru cuvantul scris
  • Dezvoltarea spiritului de inițiativă la nivelul elevilor și cadrelor didactice;
    exprimarea corectă și expresivă in limba romană
  • Asumarea de responsabilități în organizarea unor activități extrașcolare

Componența comisiei de organizare:
organizatori: prof. Dan Matica, profesor Școala Gimnazială „Ștefan Bozian” Șeitin

prof. Sergiu Preda, director Școala Gimnazială „Ștefan Bozian” Șeitin
prof. Dan Dănilă, director Școala Gimnazială „Dr. I. Danicico” Semlac

colaboratori: prof. Mariana Tocaciu, Inspector școlar pentru Management instituțional și Educație permanentă la Inspectoratul Școlar Judetean Arad
prof. Andreia Maxim, inspector școlar limba și literatura română la Inspectoratul Școlar Judetean Arad

prof. Adina Plev, director Casa Corpului Didactic "Alexandru Gavra" Arad
Iuliana Gaita, bibliotecar Casa Corpului Didactic "Alexandru Gavra" Arad

Lucia Bibart, biblotecar sef Serviciul Marketing, Imagine și Animație Cultură la Biblioteca Judeteana "A.D. Xenopol" Arad

Viorel Dolha, presedintele Asociației Generale a Învățătorilor din România

prof. Diana Ban , limba și literatura română la Școala Gimnazială „Dr. I. Danicico” Semlac
prof. Ramona Ticlos , limba și literatura română la Școala Gimnazială „Dr. I. Danicico” Semlac

prof. Loredana Roman , limba și literatura română la Școala Gimnazială „Ștefan Bozian” Șeitin
prof. Rodica Miclea , limba și literatura română la Școala Gimnazială „Ștefan Bozian” Șeitin

Secțiuni:

Secțiuni:
Categoria PRINT
școală primară: reviste școlare realizate de elevii claselor "zero" si I-IV
școală gimnazială: reviste școlare realizate de elevii claselor V-VIII
liceu: reviste școlare realizate de elevii claselor IX-XII

Categoria ELECTRONIC: cam tot ce se poate numi e-revista
școală primară: reviste școlare realizate de elevii claselor "zero" si I-IV
școală gimnazială: reviste școlare realizate de elevii claselor V-VIII
liceu: reviste școlare realizate de elevii claselor IX-XII

Categoria ALTCEVA: cam tot ce nu intra mai sus (sa fie de folos elevilor si cadrelor didactice)
revista scolara de specialitate (nu sunt facute de elevi, dar sunt in folosul lor) : reviste metodologice, pedagogice, reviste de specialitate
blog, site, aplicatie: pentru promovarea activitatilor elevilor
altceva (cam tot ce nu intra mai sus)

Regulament de participare:

Notă: Aceasta editie se desfasoara exclusiv online.

Concursul se adresează elevilor din clasele primare, gimnaziale și liceale precum și cadrelor didactice care ii indrumă in realizarea revistelor școlare.

Participanții la concurs vor expedia (pentru a creea baza de date a concurentilor-vezi editiile anterioare), in perioada 1 mai 2014-25 mai 2014- data postei electronice pe adresa de email: scoala.seitin@gmail.com:
  • ultimul număr al revistei școlare doar in format electronic (.pdf, .doc, .docx);
  • acord de parteneriat (descarcat de pe site, semnat, ștampilat și scanat);
  • o fotografie a copertei fata (.jpg, .png - 400px/600px - max 2Mb),

!! Alături de cele trei cerințe se va trimite și o scurtă descriere a revistei-150 de cuvinte (membrii colectivului de redacție, motivul apariției, aspect legate de conținutul revistei, perspective)-conform formularului de inscriere online.
Notă:Nu se percepe taxă de înscriere la concurs.

In data de 7 iunie 2016 (sau o alta data din iunie) juriul alcatuit din reprezentanti ai scolii si a institutiilor partenere va desemna castigatorii.
Rezultatele vor fi afișate pe site-ul școlii: http://www.scoala.seitin.ro și in presă pană la data de 22 iunie 2016, iar premiile și diplomele de participare vor fi DESCARCATE DE PE SITE, sau trimise prin posta cu confirmare de primire. Se vor acorda premii pentru ocupanții primelor 3 locuri ale fiecărei secțiuni și diplome de participare tuturor coordonatorilor de revistă.

Criterii de jurizare:
  • gradul de complexitate a revistelor: cultivarea parteneriatului școlar,
  • abordarea tradițiilor zonei din care provin, mesajul intercultural al acestora;
  • limbajul adecvat vârstei, dar situat în limitele obligatorii ale clarității, decenței, corectitudinii gramaticale și exigenței stilistice, care atrag pe cititor și-l determină să găsească în revistă nu numai o sursă de amuzament, dar și de informare și formare a sufletului și a caracterului;
  • dimensiunea europeană a conținutului revistelor și mesajul intercultural al acestora;
  • nivelul de implicare al elevilor;
  • estetica și ingeniozitatea prezentării grafice
  • numar ISSN
Notă:Revistele trebuie să fie realizate de elevi, sub îndrumarea profesorilor.

Mediatizarea concursului
site-ul scolii, articole in presa locală, site-uri de specialitate.

Programul concursului
lucrările vor fi trimise pană in data de 22 mai 2016 pe adresa de email scoala.seitin@gmail.com

Adresa scolii

Școala Generală Șeitin,
str. Revoluției, nr. 52, cod postal 317315,
localitatea Șeitin, județul Arad,

Persoane de contact:
prof. Dan Matica, scoala.seitin@gmail.com
Școala Gimnazială Șeitin, scoalaseitin@yahoo.com, tel: 0257 415106, fax: 0257 415106[SIZE=7]

--------------------
Tinerete si Jurnalism Concurs interjudetean de reviste scolare-editia VI (si online) 2016
Calatorie in Lumea Cunoasterii Proiect cu grant PIR 2008
Ion Agarbiceanu si Ion Slavici-doi scriitori ardeleni parteneriat interjuetean cultural artistic
Mesaj personalPagina web a utilizatoruluiYahoo
John270566
Trimis: 11 May 2016, 10:40 PM

Mentor

user posted image

Acest mesaj a fost modificat de către John270566 la data 11 May 2016, 10:41 PM

--------------------

user posted image
prof257
Trimis: 11 Jun 2016, 08:07 AM

Utilizator avansat

QUOTE (John270566 @ 10 Apr 2016, 10:47 AM)
user posted image

Concurs online? Alta tampenie pentru a se face unii ca au activitati...Ridicol!

Acest mesaj a fost modificat de către prof257 la data 11 Jun 2016, 08:09 AM
Mesaj personal
John270566
Trimis: 11 Jun 2016, 01:55 PM

Mentor

QUOTE (John270566 @ 11 May 2016, 10:40 PM)
user posted image

--------------------

user posted image
prof257
Trimis: 16 Jun 2016, 08:15 PM

Utilizator avansat

Uite aici concurs serios(de fapt cei peste 300 de participanti spun totul).
Concursul judetean de matematica MATHGAL:
http://mathgal.yolasite.com/subiecte-%C5%9Fi-bareme.php
Concurs fara taxa, cu bani din sponsorizari cautate si obtinute.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (7) « Primul ... 3 4 [5] 6 7  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved