Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Cautare vida
Scriptman
Trimis: 17 Dec 2004, 09:05 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Atunci cand nu este scris nimic in campul de cautare este returnat-a toata lisa de cuvinte si devinitii din baza de date.

Ce se intimpla daca sunt 5,6 sute de cereri o singura data?
La intrebarea asta nu am sa raspund eu

Ati putea sa i-mi spuneti ca este bine asa. Insa as sugera altceva sa se faca un index pe literele alfabetului!

Astept rezolvarea problemei

--------------------
Omul fara religie este ca un peste fara bicicleta!
$decode = base64_decode($string);
$phone = "0788.438.782";
$call = md5($phone);
Mesaj personalYahoo
Catalin.Francu
Trimis: 7 Feb 2005, 09:44 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Multumesc pentru semnalare.

Comportarea in acest caz particular este corecta: am vrut ca aceasta cautare sa intoarca toate definitiile (la fel ca si cea dupa '*'). La inceputurile DEX online, aceasta a avut sens, pentru ca erau multe sectiuni in lucru si voiam sa putem vedea usor ce definitii avem.

Acum, poate nu mai e asa mare nevoie de lista completa. In clipa in care or sa apara utilizatori malitiosi, am sa limitez numarul de rezultate. Problema cea mare e la sortare, pentru ca toate cele 200,000+ definitii trebuie sortate.
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved