Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Cursuri
sabinaN
Trimis: 24 Sep 2008, 09:57 AM

La prima intervenție

Grup: Members

As vrea sa deschis un nou topic despre cursurile de autocunoastere si recapatare a increderii in sine.
De mult timp caut un curs care sa ma ajute , pe de o parte sa-mi fixez cu usurinta obiectivele iar pe de alta parte sa le si realizez cat mai rapid .
M-a incitat titlul "Cum sa obtii ceea ce-ti doresti" postat pe Confidence Camp.Iar daca vreo data v-ati propus asa ceva , vi le recomand. Voi stiti cursuri sau tabere de genul acesta? biggrin.gif
Mesaj personal
bitta
Trimis: 16 Oct 2008, 08:50 AM

Utilizator activ

am primit prin ISJ o oferta de cursuri postuniversitare diverse. sunt de management de tot felul, resurse umane, relatii de munca, achizitii publice, calitate,etc, asigurate de o firma din Ploiesti (Module Quality Consulting). stiti ceva despre ele, le-a facut cineva? sunt utile? ca la banii care trebuie dati pt ele, asa ar trebui,...
Mesaj personal
yoshinkan
Trimis: 26 Oct 2008, 02:04 PM

Utilizator
**

Cursurile de Yoshinkan-aikido ma-au ajutat in autocunoastere si cresterea increderii in sine. Este un amestec de sport si filozofie de viata. Vezi detalii la www.yoshinkan-aikido.ro
Mesaj personal
magnifica
  Trimis: 8 Jan 2009, 09:17 PM

Utilizator
**

M/am cam saturat de cate cursuri tot trebuie sa urmam ca sa fim performanti. Mare grija pe ce dati banii ca nu toate cursurile sunt cu credite, nu toate cursurile se iau in calcul , sunt recunoscute si nu toate cursurile sunt chiar de folos..... Cred ca daca din anul scolar viitor vom fi platiti dupa PERFORMANTE sper sa nu inceapa o noua goana dupa puncte si credite. Deja.....sistemul de invatamant a obosit de atata alergat si de tonele de maculatura listata..... confused06.gif
Mesaj personal
almanah
Trimis: 24 Apr 2009, 06:23 AM

Începător
*

QUOTE (magnifica @ 8 Jan 2009, 10:17 PM)
M/am cam saturat de cate cursuri tot trebuie sa urmam ca sa fim performanti. Mare grija pe ce dati banii ca nu toate cursurile sunt cu credite, nu toate cursurile se iau in calcul , sunt recunoscute si nu toate cursurile sunt chiar de folos..... Cred ca daca din anul scolar viitor vom fi platiti dupa PERFORMANTE sper sa nu inceapa o noua goana dupa puncte si credite. Deja.....sistemul de invatamant a obosit de atata alergat si de tonele de maculatura listata..... confused06.gif

De acord cu magnifica sad.gif
Mesaj personal
yoshinkan
Trimis: 19 Jun 2009, 08:36 PM

Utilizator
**

Cursurile - indiferent de ce natura - raspund, de cele mai multe ori, unor cereri reale. Testul utilitatii unui curs trecut atunci cand oamenii platesc pentru a-l urma, ba chiar o fac o lunga perioada de timp. Cine ar da bani pe ceva inutil?
Este foarte buna opinia ca trebuie sa ai mare grija pe ce dai banii. Verifica, deci, organizatorul de curs si vezi ce opinii au cei merg la curs. Participa, daca este posibil, macar la o ora de curs in calitate de observator pentru a te convinge ca este exact ce vrei.
Am recomandat cursurile de Yoshinkan-Aikido ca metoda de autocunoastere si crestere a increderii in sine pentru ca stiu ce inveti acolo. Aceste cursuri nu sunt in programa scolara standard si nu au relevanta in sistemul de invatamant. Ele nu iti aduc puncte sau credite la vreo institutie de invatamant. Au insa utilitatea lor, recunoscuta si confirmata de toti cei care le urmeaza de multi ani.
Este un amestec de sport, stil de trai si filozofie de viata, iar clubul este un loc unde socializezi cu oameni care impartasesc aceleasi valori si isi doresc o viata sanatoasa!
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved