Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> microsoftlive@ functioneaza?
doru_indrm
Trimis: 9 Nov 2010, 08:51 AM

Utilizator avansat

Grup: Members

Functioneaza MicrosoftLive sau nu . Am incercat logarea dar da eroare tot timpul.
Mesaj personal
andreeato
Trimis: 28 Nov 2010, 03:40 AM

Începător
*

In momentul de fata contul de Microsoft Live functioneaza.
Mesaj personal
doru_indrm
Trimis: 29 Nov 2010, 07:58 AM

Utilizator avansat

Cand am incercat eu nu functiona,se pare ca acum a devenit operational serviciul smile.gif . Multumesc pentru raspuns !
Mesaj personal
gcoryna
Trimis: 30 Nov 2010, 12:42 PM

Utilizator activ

Buna ziua!

Sunt informatician la o scoala din Constanta. Am incercat sa intru pe adresa http://comunic.edu.ro pentru a afla mai multe detalii despre platforma Microsoft Live@edu, pentru a le putea transmite cadrelor didactice din scoala informatii despre aceasta si utilizarea ei si nu am reusit sa ma conectez. Imi cere nume de utlizator si parola ca sa ma pot conecta... Cum le pot afla?

Mesaj personalPagina web a utilizatorului
cld
Trimis: 6 Dec 2010, 11:15 AM

Utilizator activ

Buna ziua
Numele meu este Calin Claudia si sunt profesor la un liceu din Cta.
Cand au venit listele cu conturile colegilor mei mi s-a spus ca eu ma regasesc pe lista la unitatea scolara unde am functionat anul trecut dsr nu sunt sunt pe liste. Mi s-a spus de la isj ca listele sunt facute cu cadrele didactice din 2008-2009, nuai ca eu in acel an ma aflam in concediu de cresterea copilului si se pare ca nu am un astfel de cont.
Ce trebuie sa fac pentru a putea beneficia si eu de serviciile oferite, respectiv un cont pe platforma microsoftlive?
Multumesc
Mesaj personal
Cristyna Mihai
Trimis: 19 Feb 2011, 02:20 PM

Utilizator avansat

QUOTE (cld @ 6 Dec 2010, 12:15 PM)
Buna ziua
Numele meu este Calin Claudia si sunt profesor la un liceu din Cta.
Cand au venit listele cu conturile colegilor mei mi s-a spus ca eu ma regasesc pe lista la unitatea scolara unde am functionat anul trecut dsr nu sunt sunt pe liste. Mi s-a spus de la isj ca listele sunt facute cu cadrele didactice din 2008-2009, nuai ca eu in acel an ma aflam in concediu de cresterea copilului si se pare ca nu am un astfel de cont.
Ce trebuie sa fac pentru a putea beneficia si eu de serviciile oferite, respectiv un cont pe platforma microsoftlive?
Multumesc

Ar fi trebuit sa aveti cont deoarece datele dvs. existau in baza nationala de date a cadrelor didactice din 2008, chiar daca erati in concediu de crestere copil.

--------------------
user posted image

Mesaj personal
Cristyna Mihai
Trimis: 19 Feb 2011, 02:21 PM

Utilizator avansat

QUOTE (gcoryna @ 30 Nov 2010, 01:42 PM)
Buna ziua!

Sunt informatician la o scoala din Constanta. Am incercat sa intru pe adresa  http://comunic.edu.ro pentru a afla mai multe detalii despre platforma Microsoft Live@edu, pentru a le putea transmite cadrelor didactice din scoala informatii despre aceasta si utilizarea ei si nu am reusit sa ma conectez. Imi cere nume de utlizator si parola ca sa ma pot conecta... Cum le pot afla?

Probabil nu este public.

In hartia pe care ati primit-o de la ISJ cu conturile, nu scria www.outlook.com? Sau home.live.com?
Acolo trebuie facuta logarea. Primul pas este schimbarea parolei si apoi... mai departe.

Acest mesaj a fost modificat de către Cristyna Mihai la data 19 Feb 2011, 02:25 PM

--------------------
user posted image

Mesaj personal
nicoleta12
Trimis: 25 Feb 2011, 02:08 PM

Utilizator avansat

Buna ziua.Ma bag si eu ca musca in lapte.Ce este acest program, la ce foloseste?Ar trebui sa aiba acces toate scolile si toti profesorii din tara?Va multumesc.

--------------------
user posted imageuser posted image user posted image

user posted image
Mesaj personal
Cristyna Mihai
Trimis: 25 Feb 2011, 11:32 PM

Utilizator avansat

http://comunic.edu.ro

Aici aveti mai multe informatii.

--------------------
user posted image

Mesaj personal
Cristyna Mihai
Trimis: 19 Mar 2011, 04:47 PM

Utilizator avansat

QUOTE (nicoleta12 @ 25 Feb 2011, 03:08 PM)
Buna ziua.Ma bag si eu ca musca in lapte.Ce este acest program, la ce foloseste?Ar trebui sa aiba acces toate scolile si toti profesorii din tara?Va multumesc.

Lasati-mi adresa dvs de mail in PM pentru a va da toate detaliile si pt. a va trimite un ghid de activare a conturilor Live@edu pentru cadre didactice.

O zi buna,

--------------------
user posted image

Mesaj personal
profa_maria
Trimis: 21 Mar 2011, 12:31 PM

Utilizator
**

buna
nu stiu cui sa ma adresez sad.gif , dar nici eu nu figurez pe nicio lista, din greseala nu am fost trecuta pe tabel in anul scolar 2008-2009....ce trebuie sa facem cei care nu figuram in acest program, desi ne dorim acest lucru ?

--------------------
...pt.zambet, pt. liniste si pt. lumina !
Mesaj personalYahoo
Cristyna Mihai
Trimis: 21 Mar 2011, 04:17 PM

Utilizator avansat

QUOTE (profa_maria @ 21 Mar 2011, 01:31 PM)
buna
nu stiu cui sa ma adresez sad.gif , dar nici eu nu figurez pe nicio lista, din greseala nu am fost trecuta pe tabel in anul scolar 2008-2009....ce trebuie sa facem cei care nu figuram in acest program, desi ne dorim acest lucru ?

Buna ziua,

trebuie sa luati legatura cu cei care introduc datele in BDN (baza de date nationala a cadrelor didactice), sa o verificati eventual actualizati dupa care sa cereti crearea contului.
Aceste conturi au fost create pe baza BDN existent in anul 2008.

--------------------
user posted image

Mesaj personal
profa_maria
Trimis: 21 Mar 2011, 09:09 PM

Utilizator
**

QUOTE (Cristyna Mihai @ 21 Mar 2011, 05:17 PM)
QUOTE (profa_maria @ 21 Mar 2011, 01:31 PM)
buna
nu stiu cui sa ma adresez sad.gif , dar nici eu nu figurez pe nicio lista, din greseala nu am fost trecuta pe tabel  in anul scolar 2008-2009....ce trebuie sa facem cei care nu figuram in acest program, desi ne dorim acest lucru ?

Buna ziua,

trebuie sa luati legatura cu cei care introduc datele in BDN (baza de date nationala a cadrelor didactice), sa o verificati eventual actualizati dupa care sa cereti crearea contului.
Aceste conturi au fost create pe baza BDN existent in anul 2008.

merci ,Cristyna ....am citit si eu acest lucru, problema e ca suntem cativa lasati pe dinafara:(, la urma urmei nu e o mare problema wink.gif ..speram sa fie ceva mai simplu decat "un drum pana la inspectorat" wink.gif

--------------------
...pt.zambet, pt. liniste si pt. lumina !
Mesaj personalYahoo
Cristyna Mihai
Trimis: 22 Mar 2011, 04:49 PM

Utilizator avansat

Dar actualizarea o faceti de la inspectorat?

Vezi ca s-ar putea sa nu fiti pe din-afara. Poate s-a strecurat vreo greseala si sunteti pe listele altei scoli.

De exemplu, pe lista mea apar multe nume necunoscute....

--------------------
user posted image

Mesaj personal
Catalin Nitica
Trimis: 22 Apr 2011, 09:37 PM

Utilizator
**

Foarte bine, funcționează
Și ce folos?!
În prima pagină acolo unde sunt nenumărate tutoriale inutile
probabil era mai simplu de spus cum se acesează contul
adica codificarea care a venit prin nu-stiu-ce hârtie de la nu-stiu-ce inspectoarate DOAR la UNELE școli!
Încă o adresă de e-mail, încă un spațiu de lucru! Nu erau suficiente wiki-uri ?dar Google Docs că era gratuit ce avea?
Nu înțeleg de ce trebuie sa utilizez serverele Microsoft pentru a fi un bun profesor!
Ok
M-am inregistrat! DIPLOMA cand si cum o primesc ????
Mesaj personalTrimite email
GreenSky
Trimis: 5 Jul 2011, 02:53 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Cristyna Mihai @ 22 Mar 2011, 05:49 PM)

Vezi ca s-ar putea sa nu fiti pe din-afara. Poate s-a strecurat vreo greseala si sunteti pe listele altei scoli.

Mi-ati putea spune, va rog, la ce serviciu de la ISJ sa intreb de acest cont? Pe comunic.edu.ro spunea sa contactam ISJ pentru a vedea care e cel mai apropiat centru de colectare a datelor profesorilor. Insa unde anume? Personal, contabilitate, formare, juridic etc?

--------------------
Ignorance killed the cat, curiosity just got framed.
Mesaj personal
Cristyna Mihai
Trimis: 8 Jul 2011, 02:40 PM

Utilizator avansat

QUOTE (GreenSky @ 5 Jul 2011, 03:53 PM)
QUOTE (Cristyna Mihai @ 22 Mar 2011, 05:49 PM)

Mi-ati putea spune, va rog, la ce serviciu de la ISJ sa intreb de acest cont? Pe comunic.edu.ro spunea sa contactam ISJ pentru a vedea care e cel mai apropiat centru de colectare a datelor profesorilor. Insa unde anume? Personal, contabilitate, formare, juridic etc?

Inspectorul de informatica.

--------------------
user posted image

Mesaj personal
GreenSky
Trimis: 9 Jul 2011, 01:09 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Cristyna Mihai @ 8 Jul 2011, 03:40 PM)
Inspectorul de informatica.

Multumesc. smile.gif

--------------------
Ignorance killed the cat, curiosity just got framed.
Mesaj personal
vi_escu
Trimis: 2 Sep 2011, 03:47 PM

Utilizator avansat

un (alt) mare fâs!
Mesaj personal
yo_ciuaua
Trimis: 9 Sep 2011, 09:34 AM

Începător
*

Mare atentie la portal lul MicrosoftLive@edu.
S-ar putea sa nu va functioneze din cauza browserului!
Din cate stiu merge doar pe Windows Internet Explorer, Firefox si Safari, alte browsere nu sunt compatibile.

Acest mesaj a fost modificat de către yo_ciuaua la data 9 Sep 2011, 09:37 AM

--------------------
gary456
Trimis: 28 Oct 2011, 09:32 AM

La prima intervenție

Microsoft@live is completely good and understandable to everyone, and yes i running microsoft@live user account.

Acest mesaj a fost modificat de către gary456 la data 28 Oct 2011, 09:32 AM
Mesaj personal
Djole
Trimis: 10 Nov 2011, 11:08 AM

Utilizator activ

Se mai ocupa cineva de live@edu? Eu inca nu am primit de la inspectorat lista cu conturile dascalilor din scoala noastra (cei din anul scolar 2010 - 2011). Am vorbit cu cei de la ISJ Timis, se pare ca nimeni nu stie mai nimic, ma trimi de la unul la altul si ma aleg doar cu conversatiile.
Mesaj personalTrimite email
stratulatdobrin
Trimis: 11 Feb 2015, 12:21 PM

La prima intervenție

chiar la ce e buna toata treaba...

--------------------
apartamente de vanzare cluj-napoca persoane fizice din toate zonele cu detalii complete si apartamente 3 camere de vanzare ordonate dupa valoarea ImobRank, si de asemea vanzari de garsoniere cluj-napoca cu datele de contact a proprietarilor cluj-napoca apartamente proprietari Finisaje deosebite pentru toate gusaturile si varstele apartamente de vanzare Ultracentral si in toate zonele unde gasesti de toate tipurile de imobile, si etaje cluj-napoca schimburi apartamente Situat la toate etajele si nivelele cu o singura baie sau mai multe Dresing licitatii cluj-napoca apartamente Apartamente executate de bancii si de execuatori judecatoresti, cu preturi convenabile apartamente inchiriat cluj-napoca Nemobilat si mobilate in centru si langa Stadion garsoniere inchiriat cluj-napoca Mobilat Numar telefon proprietar si mai multe detalii

apartamente cluj-napoca

0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved