Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Probele de aptitudini, Sustinerea probelor de aptitudini in alta perioada fata de evaluarea cunostintelor la limbi moderne si materne
Ariana-Ada
Trimis: 2 Nov 2016, 01:32 PM

La prima intervenție

Grup: Members

Am observat in anii precedenti ca probele de aptitudini se desfasoara in aceleasi zile cu cele de evaluare a cunostintelor la limbi moderne/materne.
S-ar putea cumva schimba acest lucru? Un copil nu poate fi prezent in acelasi timp in doua locuri. Si daca, sa zicem , situatia pentru limbile moderne s-ar putea rezolva prin sustinerea examenelor si obtiberea de certificate de tip Cambridge, Delf, etc, pentru limba materna nu exista solutii. In 2016 in aceesi zi au fost sustinute probele de aptitudini sportive la Colegiul Racovita si examnul de limba materna la Colegiul Goethe. Sunt copii interesati de ambele variante si nu mi se pare corecta limitarea optiunii din cauza suprapunerii examenelor. Cui si unde ar trebui sa ma adresez?

Multumesc.
Mesaj personal
Tudor Grama
Trimis: 17 May 2017, 08:31 AM

Inginer Suport Tehnic

Grup: Admin

QUOTE (Ariana-Ada @ 2 Nov 2016, 02:32 PM)
Am observat in anii precedenti ca probele de aptitudini se desfasoara in aceleasi zile cu cele de evaluare a cunostintelor la limbi moderne/materne.
S-ar putea cumva schimba acest lucru? Un copil nu poate fi prezent in acelasi timp in doua locuri. Si daca, sa zicem , situatia pentru limbile moderne s-ar putea rezolva prin sustinerea examenelor si obtiberea de certificate de tip Cambridge, Delf, etc, pentru limba materna nu exista solutii. In 2016 in aceesi zi au fost sustinute probele de aptitudini sportive la Colegiul Racovita si examnul de limba materna la Colegiul Goethe. Sunt copii interesati de ambele variante si nu mi se pare corecta limitarea optiunii din cauza suprapunerii examenelor. Cui si unde ar trebui sa ma adresez?

Multumesc.

Bună ziua,

Vă rog să vă adresați responsabililor IȘJ sau MEN.

Numai bine,

--------------------
Grama Tudor Cezar
SIVECO Romania
Am lansat Wand.education! detalii aici
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved