Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Elev serie anterioara - admitere 2017
uthala
Trimis: 12 May 2017, 02:38 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

Buna ziua,
Pentru un elev din seria 2016, admis la liceu in clasa a IX, care doreste sa participe la admiterea la liceul militar in acest an, trebuie declaratie prin care renunta la actualul loc pe care il ocupa?
Ce se intampla daca renunta la locul ocupat si nu este admis nici la liceul militar (avand in vedere ca va promova clasa a IX-a in invatamantul de masa)?
Va rog daca puteti sa imi precizati baza legala, in eventualitatea ca trebuie sa renunte la loc.
Daca nu trebuie sa renunte la loc, aplicatia de admitere il va accepta in baza de date, desi el este instris in clasa a IX-a?
Va multumesc!
Mesaj personal
Tudor Grama
Trimis: 17 May 2017, 08:30 AM

Inginer Suport Tehnic

Grup: Admin

QUOTE (uthala @ 12 May 2017, 03:38 PM)
Buna ziua,
Pentru un elev din seria 2016, admis la liceu in clasa a IX, care doreste sa participe la admiterea la liceul militar in acest an, trebuie declaratie prin care renunta la actualul loc pe care il ocupa?
Ce se intampla daca renunta la locul ocupat si nu este admis nici la liceul militar (avand in vedere ca va promova clasa a IX-a in invatamantul de masa)?
Va rog daca puteti sa imi precizati baza legala, in eventualitatea ca trebuie sa renunte la loc.
Daca nu trebuie sa renunte la loc, aplicatia de admitere il va accepta in baza de date, desi el este instris in clasa a IX-a?
Va multumesc!

Bună ziua,

Vă rog să vă adresați responsabililor IȘJ sau MEN.

Numai bine,

--------------------
Grama Tudor Cezar
SIVECO Romania
Am lansat Wand.education! detalii aici
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
verona
Trimis: 23 May 2017, 05:01 PM

Utilizator avansat

Grup: Moderatori

QUOTE (uthala @ 12 May 2017, 02:38 PM)
Buna ziua,
Va multumesc!

am o intrebare pt dvs.

ce nevoie are respectivul sa fie pe lista aplicatiei de admitere?

Liceul militar nu este pe lista aplicatiei, inteleg ca e tratat ca un vocational - examen direct si aleluia.
Asta pt absolventul la zi, adica absolvent 2017 al gimnaziului.

Elevul de care vorbiti a participat anul trecut la repartitie, a fost admis la un liceu si termina clasa a IX-a.
Doreste el sa repete clasa a IX-a? ca practic asta se va intampla.
Mesaj personal
uthala
Trimis: 8 Jun 2017, 11:22 AM

Utilizator avansat

Grup: Members

QUOTE (verona @ 23 May 2017, 06:01 PM)
QUOTE (uthala @ 12 May 2017, 02:38 PM)
Buna ziua,
Va multumesc!

am o intrebare pt dvs.

ce nevoie are respectivul sa fie pe lista aplicatiei de admitere?

Liceul militar nu este pe lista aplicatiei, inteleg ca e tratat ca un vocational - examen direct si aleluia.
Asta pt absolventul la zi, adica absolvent 2017 al gimnaziului.

Elevul de care vorbiti a participat anul trecut la repartitie, a fost admis la un liceu si termina clasa a IX-a.
Doreste el sa repete clasa a IX-a? ca practic asta se va intampla.

Da, elevul este dispus sa repete clasa a IX-a la liceul militar. Daca nu intra nici anul acesta, vrea sa isi continue studiile in clasa a X-a, acolo unde este inscris momentan.
Mesaj personal
verona
Trimis: 12 Jun 2017, 08:56 AM

Utilizator avansat

Grup: Moderatori

pai nu are nicio treaba cu aplicatia de repartitie computerizata.

daca ia (sau a luat, ca perioada probelor a trecut) examenul direct la liceul militar, discuta cu cei de la liceul respectiv, cu cei de la ISJ sau MEN (care or sa ramana interzisi, ca nu au prevazuta situatia pe undeva, glumesc!), dar nefiind nicaieri interzisa situatia in mod explicit... poate sa reuseasca...
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved