Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării



  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> PCO scolarizare la domiciliu
printu
Trimis: 6 Dec 2016, 02:39 PM


Utilizator avansat
****

Grup: Members
Mesaje: 250
Înscris: 16 Nov 11


Buna ziua !
Stie cineva de unde platim sumele necesare pt. PCO cadrelor didactice care scolarizeaza la domiciliu?
Art.30 din Ordinul 5086/2016 spune ca din sume defalcate din unele venituri ale bug. de stat prin bug. locale, deci nu din sume defalcate in TVA ( DIN COSTUL/ELEV) ? Ce parere aveti?
Mesaj personal
Top
printu
Trimis: 7 Dec 2016, 08:50 AM


Utilizator avansat
****

Grup: Members
Mesaje: 250
Înscris: 16 Nov 11


QUOTE (printu @ 6 Dec 2016, 03:39 PM)
Buna ziua !
Stie cineva de unde platim sumele necesare pt. PCO cadrelor didactice care scolarizeaza la domiciliu?
Art.30 din Ordinul 5086/2016 spune ca din sume defalcate din unele venituri ale bug. de stat prin bug. locale, deci nu din sume defalcate in TVA ( DIN COSTUL/ELEV) ? Ce parere aveti?

Reformulez intrebarea. Avem voie sa platim din costul/elev sumele aferente PCO cadrelor didactice care scolarizeaza elevi la domociliu?
Va rog un punct de vedere .
Mesaj personal
Top
lucy.ana
Trimis: 13 Sep 2017, 08:12 AM


Utilizator avansat
****

Grup: Members
Mesaje: 536
Înscris: 5 Oct 12


QUOTE (printu @ 7 Dec 2016, 09:50 AM)
QUOTE (printu @ 6 Dec 2016, 03:39 PM)
Buna ziua !
Stie cineva de unde platim sumele necesare pt. PCO cadrelor didactice care scolarizeaza la domiciliu?
Art.30 din Ordinul 5086/2016 spune ca din sume defalcate din unele venituri  ale bug. de stat prin bug. locale, deci nu din sume defalcate in TVA ( DIN COSTUL/ELEV) ? Ce parere aveti?

Reformulez intrebarea. Avem voie sa platim din costul/elev sumele aferente PCO cadrelor didactice care scolarizeaza elevi la domociliu?
Va rog un punct de vedere .

Exact!
De unde facem plata?
Mesaj personal
Top
rizescu
Trimis: 14 Sep 2017, 07:54 AM


Utilizator avansat
****

Grup: Members
Mesaje: 787
Înscris: 15 Jan 08


am avut si noi un caz anul trecut si s-a platit normal, la salariu, prin Edusal. Am avut aprobarea ISJ si am marit norma cadrelor didactice de la clasa respectiva cu orele efectuate.
nu am avut alta sursa de finantare.
poate s-o fi schimbat ceva intre timp, dar mi se pare normal sa fie tot din salarii, din acelasi buget, aceleasi articole bugetare.
Mesaj personal
Top
mara_mara_13@yahoo.com
Trimis: 14 Sep 2017, 05:56 PM


Utilizator avansat
****

Grup: Members
Mesaje: 532
Înscris: 31 Aug 10


QUOTE (rizescu @ 14 Sep 2017, 08:54 AM)
am avut si noi un caz anul trecut si s-a platit normal, la salariu, prin Edusal. Am avut aprobarea ISJ si am marit norma cadrelor didactice de la clasa respectiva cu orele efectuate.
nu am avut alta sursa de finantare.
poate s-o fi schimbat ceva intre timp, dar mi se pare normal sa fie tot din salarii, din acelasi buget, aceleasi articole bugetare.

Decizie la ISJ ...se aproba....norma in edusal la PCO....la observatii explicatia unitatii...plateste Primaria
Mesaj personalTrimite email
Top
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

 

 
  © 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved