Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou

> probleme Ael
dmc
Trimis: 2 Nov 2017, 10:19 AM

Utilizator activ

Grup: Members

Buna ziua,
Revin cu o problema mai veche: am importat lectiile de pe CD-urile primite, ele se gasesc in biblioteca, dar nu si in lista de lectii, si nu pot fi accesate si lansate elevilor. Am inteles ca trebuie sa le asociez materie, an de studiu, dar cand incerc sa dau salveaza, primesc eroarea:

BaseFolder.commit() -> Message: Invalid column name 'id'.Class: class com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQLServerException;

Multumesc anticipat pentru ajutor!
Mesaj personal
ael2008
Trimis: 9 Nov 2017, 11:28 AM

Utilizator avansat

QUOTE (dmc @ 2 Nov 2017, 11:19 AM)
Buna ziua,
Revin cu o problema mai veche: am importat lectiile de pe CD-urile primite, ele se gasesc in biblioteca, dar nu si in lista de lectii, si nu pot fi accesate si lansate elevilor. Am inteles ca trebuie sa le asociez materie, an de studiu, dar cand incerc sa dau salveaza, primesc eroarea:

BaseFolder.commit() -> Message: Invalid column name 'id'.Class: class com.microsoft.sqlserver.jdbc.SQLServerException;

Multumesc anticipat pentru ajutor!

materiiile trebuie asociate profesorului care preda la clasa pe ani de studiu

un p[rofesor de gimnaziu preda doar lectiile de la clasele V-VIII

pentru inv primar trebuie sa aveti o clsa separata si un invatator caruia sa-i asociati materiile de la clasele I-IV
Mesaj personal
gabimartinescu
Trimis: 9 Nov 2017, 01:58 PM

Utilizator
**

imi puteti spune si mie va rog parola de la userul sys si ael

--------------------
Gabriel Martinescu
Colegiul Tehnic de Industrie Alimentara "TEREZIANUM" Sibiu
Mesaj personal
ael2008
Trimis: 11 Nov 2017, 03:16 PM

Utilizator avansat

QUOTE (gabimartinescu @ 9 Nov 2017, 02:58 PM)
imi puteti spune si mie va rog parola de la userul sys si ael

Demo_mxx

ael
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved