Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> concediu de odihna, nelamuriri concediu de odihna
ela45
Trimis: 13 Feb 2018, 08:06 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Buna ziua!
Sunt invatatoare titulara,31 de ani vechime.Pe 26 iulie 2017 m -am internat,pe31 iulie m-am operat de hernie de disc.Am primit anticipat banii pe CO,80 la suta.In august mi s-a oprit din indemnizatia de CM suma de bani pentru C O platit anticipat.Pana pe 21 ianuarie am 180 zile de CM.Pe 22 ianuarie mi-am inceput activitatea.Va rog sa -mi spuneti daca CM imi va afecta nr.de zile al CO din acest an si cum se procedeaza cu CO neefectuat pana la sfarsitul anului 2017 ?Zilele de concediu de odihna ramase de anul trecut se vor plati sau nu ? Care este baza de calcul al unui concediu medical asemanator situatiei mele?
Va multumesc mult si va doresc multa sanatate !
Mesaj personal
costi_52
Trimis: 13 Feb 2018, 08:41 PM

Mentor

1. Nu
2. CO se calculează pentru ani școlari, nu pentru ani calendaristici.
3. Zilele de concediu de odihnă rămase din anul școlar 2016-2017 se replanifică în vacanțele anului școlar 2017-2018.

--------------------
Mesaj personal
olynicole
Trimis: 20 Jun 2018, 09:19 PM

Utilizator
**

Bună ziua! Dle Costi, vă rog să mă ajutați cu o lămurire în ceea ce mă privește. În anul școlar 2016-2017 am beneficiat de concediu fără plată. Înainte de acesta, am rămas cu câteva zile de concediu de odihnă neefectuate. Le-am solicitat acum și mi s-a spus că nu se mai poate, întrucât am depășit termenul de 18 luni în care ar fi trebuit să le solicit, termen de care nu am știut. Întrebarea mea este următoarea: cele 18 luni includ și cele 12 luni în care am fost în concediu fără plată sau se calculează din momentul în care am reînceput activitatea, adică septembrie 2017? Vă mulțumesc!
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved