Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (10) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Titularizare 2013, Mureș
ISJ_MS
Trimis: 9 Sep 2013, 09:17 PM

Mentor

Grup: ISJ

09.09.2013
În atenția cadrelor didactice-deciziile de completare, detașare și suplinire,

după ședințele publice din august,
se eliberează de inspectorii de specialitate în perioada 9-13 septembrie 2013.

www.edu,s.ro

--------------------
Mesaj personalTrimite email
ISJ_MS
Trimis: 11 Sep 2013, 06:48 PM

Mentor

sedinte publice 12-13 septembrie 2013

http://edums.ro/683111092013.pdf

--------------------
badea1990
Trimis: 11 Sep 2013, 07:55 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

QUOTE (ISJ_MS @ 11 Sep 2013, 08:48 PM)

happy30.gif happy30.gif happy30.gif happy30.gif

--------------------
,,Banul e mare putere, el deschide toate usile si strica toate legile'' - Ioan Slavici
"Mințile luminate discută idei; mințile mediocre discută evenimente; mințile mici discută oamenii." Eleanor Roosevelt
"Viața fiind o călătorie scurtă, trebuie să încercăm să o facem la clasa întâi" Philippe Noirette
Mesaj personalYahoo
badea1990
Trimis: 12 Sep 2013, 03:01 PM

Utilizator avansat

QUOTE (ISJ_MS @ 11 Sep 2013, 08:48 PM)

Detasarile pentru titularii 2013 sunt ilegalitati in perioada asta. (Spusele doamnei de la personal , ISJ Ialomita)

--------------------
,,Banul e mare putere, el deschide toate usile si strica toate legile'' - Ioan Slavici
"Mințile luminate discută idei; mințile mediocre discută evenimente; mințile mici discută oamenii." Eleanor Roosevelt
"Viața fiind o călătorie scurtă, trebuie să încercăm să o facem la clasa întâi" Philippe Noirette
Mesaj personalYahoo
ISJ_MS
Trimis: 12 Sep 2013, 08:08 PM

Mentor

art. 84 (11) Cadrele didactice numite cu statut de titular în baza rezultatelor obținute la concursul de ocupare a posturilor didactice vacante în unitățile de învățământ preuniversitar, sesiunea 2013, care s-au prezentat la postul didactic/catedra la care au fost repartizate și pentru care s-au încheiat contracte de muncă pe perioadă nedeterminată, pot beneficia de detașare la cerere, în primul an după concurs, după finalizarea etapelor de mobilitate a personalului didactic din învățământul preuniversitar, conform Calendarului, pe parcursul anului școlar, în baza punctajelor obținute conform anexei nr. 2, cu avizul Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului. Acestea pot beneficia și de detașare în interesul învățământului, în primul an după concurs, pe parcursul anului școlar, în baza hotărârii comisiei paritare de la nivelul inspectoratului școlar, cu avizul Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului.

deci dosare s-au depus
am avut comisie paritara care a aprobat detasarea in baza punctejelor dupa sedinta de suplinire din perioada 11-13

finalizarea etapelor de mobilitate a personalului conform calendarului este maine 13 septembrie

daca maine nu mai vrea nimeni nimic cu data de 16 pot fi si ei detasati.... in baza punctajului .......dupa care cerem si avizul MEN

de saptamana viitoare daca ati urmarit site-ul facem concursul pt cei fara nota si pe posturile neocupate

luni incepe scoala cat sa ne mai tot sedintim.....

in rest fiecarea comisie paritara hotaraste, aproba in interesul invatamantului si al judetului, punctual pentru ca suntem diferiti

asta se intampla cu titularizarea pe judet nu pe zone

IMRU
cu respect

--------------------
badea1990
Trimis: 12 Sep 2013, 08:10 PM

Utilizator avansat

QUOTE (ISJ_MS @ 12 Sep 2013, 10:08 PM)
art. 84 (11) Cadrele didactice numite cu statut de titular în baza rezultatelor obținute la concursul de ocupare a posturilor didactice vacante în unitățile de învățământ preuniversitar, sesiunea 2013, care s-au prezentat la postul didactic/catedra la care au fost repartizate și pentru care s-au încheiat contracte de muncă pe perioadă nedeterminată, pot beneficia de detașare la cerere, în primul an după concurs, după finalizarea etapelor de mobilitate a personalului didactic din învățământul preuniversitar, conform Calendarului, pe parcursul anului școlar, în baza punctajelor obținute conform anexei nr. 2, cu avizul Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului. Acestea pot beneficia și de detașare în interesul învățământului, în primul an după concurs, pe parcursul anului școlar, în baza hotărârii comisiei paritare de la nivelul inspectoratului școlar, cu avizul Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului.

deci dosare s-au depus
am avut comisie paritara care a aprobat detasarea in baza punctejelor dupa sedinta de suplinire din perioada 11-13

finalizarea etapelor de mobilitate a personalului conform calendarului este maine 13 septembrie

daca maine nu mai vrea nimeni nimic cu data de 16 pot fi si ei detasati.... in baza punctajului .......dupa care cerem si avizul MEN

de saptamana viitoare daca ati urmarit site-ul facem concursul pt cei fara nota si pe posturile neocupate

luni incepe scoala cat sa ne mai tot sedintim.....

in rest fiecarea comisie paritara hotaraste, aproba in interesul invatamantului si al judetului, punctual pentru ca suntem diferiti

asta se intampla cu titularizarea pe judet nu pe zone

IMRU
cu respect

Nu veniti si in Ialomita sa ii invatati? La noi totul este pe dos.

--------------------
Mesaj personalYahoo
ISJ_MS
Trimis: 12 Sep 2013, 08:15 PM

Mentor

nu cred ca este cazul.....
sunt sigura ca fiecare judet se descurca f bine
avem judetul nostru si ii f mare fata de altele

--------------------
badea1990
Trimis: 12 Sep 2013, 08:20 PM

Utilizator avansat

Off.

--------------------
Mesaj personalYahoo
ISJ_MS
Trimis: 13 Sep 2013, 06:30 PM

Mentor

Precizari concurs suplinire
http://www.edums.ro/84512092013.pdf

Centre concurs, program si cerere
http://www.edums.ro/683311092013.pdf

--------------------
badea1990
Trimis: 13 Sep 2013, 06:35 PM

Utilizator avansat

Lumea este pusa pe treaba. Noi avem concediu pana pe 30.

--------------------
Mesaj personalYahoo
atomic
Trimis: 13 Sep 2013, 06:39 PM

Utilizator avansat

QUOTE (ISJ_MS @ 12 Sep 2013, 10:15 PM)

probabil ca aveti deficit de "cadre" ... va respect pentru ca sunteti, cred , singurul isj care postati pe forum ... ce se intampla in judetele unde au "cadre" foarte multe e de ordinul "penalului" ....

--------------------
"Cel ce mărșăluiește vesel în rând cu trupa, deja și-a câștigat disprețul meu. I s-a dat ditamai creierul din greșeală, din moment ce măduva spinării i-ar fi fost de ajuns."
(Albert-Einstein)
-------------------------------
SAU
Mesaj personal
badea1990
Trimis: 13 Sep 2013, 06:41 PM

Utilizator avansat

QUOTE (atomic @ 13 Sep 2013, 08:39 PM)
QUOTE (ISJ_MS @ 12 Sep 2013, 10:15 PM)

probabil ca aveti deficit de "cadre" ... va respect pentru ca sunteti, cred , singurul isj care postati pe forum ... ce se intampla in judetele unde au "cadre" foarte multe e de ordinul "penalului" ....

cool20.gif

--------------------
Mesaj personalYahoo
ISJ_MS
Trimis: 13 Sep 2013, 06:48 PM

Mentor

postam pe site si forum pentru ca nu avem timp de telefon si povesti
avem si posturi si cadre

--------------------
badea1990
Trimis: 13 Sep 2013, 06:49 PM

Utilizator avansat

Noi avem posturi dar nu avem cadre. pe invatatori sunt 40 de posturi libere.

--------------------
Mesaj personalYahoo
atomic
Trimis: 13 Sep 2013, 07:01 PM

Utilizator avansat

QUOTE (ISJ_MS @ 13 Sep 2013, 08:48 PM)

avem si posturi si cadre

in 11 septembrie a.c. aveati vreo 800 si ceva de "pozitii"(posturi/catedre complete si incomplete) neocupate ... presupun ca le-ati rezolvat ...

Acest mesaj a fost modificat de către atomic la data 13 Sep 2013, 07:05 PM

--------------------
"Cel ce mărșăluiește vesel în rând cu trupa, deja și-a câștigat disprețul meu. I s-a dat ditamai creierul din greșeală, din moment ce măduva spinării i-ar fi fost de ajuns."
(Albert-Einstein)
SAU
Mesaj personal
atomic
Trimis: 13 Sep 2013, 07:11 PM

Utilizator avansat

@ badea1990
"semnatura" ta cred ca se aplica in unele judete intr-un sens iar in alte judete in sens invers ...

Acest mesaj a fost modificat de către atomic la data 13 Sep 2013, 07:11 PM

--------------------
(Albert-Einstein)
SAU
Mesaj personal
badea1990
Trimis: 13 Sep 2013, 07:14 PM

Utilizator avansat

QUOTE (atomic @ 13 Sep 2013, 09:11 PM)
@ badea1990
"semnatura" ta cred ca se aplica in unele judete intr-un sens iar in alte judete in sens invers ...

Trebuie aplicat intr-un fel. laugh.gif laugh.gif

--------------------
Mesaj personalYahoo
popescu_m
Trimis: 13 Sep 2013, 07:16 PM

Utilizator
**

Va rog frumos imi puteti spune cum se procedeaza pt detasare in interesul invatamantului? Eu sunt titulara 2013, exista o scoala unde ma pot detasa,directorul este de acord, de asemenea postul unde functionez ca titulara este solicitat de un alt profesor ramas fara ore...asi vrea sa stiu ce trebuie sa fac dupa 16 septembrie? cat poate dura pana voi obtine detasarea?
Mesaj personal
atomic
Trimis: 13 Sep 2013, 07:20 PM

Utilizator avansat

QUOTE (badea1990 @ 13 Sep 2013, 09:14 PM)
@ badea1990
"semnatura" ta  cred ca se aplica in unele judete intr-un sens iar in alte judete in sens invers ...

unii sunt in stare "sa deschida usa" isj sa aiba post altii sunt in stare "sa deschida usa" "candidatului" sa-i dea postul biggrin.gif

--------------------
(Albert-Einstein)
SAU
Mesaj personal
atomic
Trimis: 13 Sep 2013, 07:22 PM

Utilizator avansat

QUOTE (popescu_m @ 13 Sep 2013, 09:16 PM)
Va rog frumos imi puteti spune cum se procedeaza pt detasare in interesul invatamantului? Eu sunt titulara 2013, exista o scoala unde ma pot detasa,directorul este de acord, de asemenea postul unde functionez ca titulara este solicitat de un alt profesor ramas fara ore...asi vrea sa stiu ce trebuie sa fac dupa 16 septembrie? cat poate dura pana voi obtine detasarea?

depinde care este interesul ... invatamantului ...

--------------------
(Albert-Einstein)
SAU
Mesaj personal
badea1990
Trimis: 13 Sep 2013, 07:24 PM

Utilizator avansat

QUOTE (atomic @ 13 Sep 2013, 09:20 PM)
QUOTE (badea1990 @ 13 Sep 2013, 09:14 PM)
@ badea1990
"semnatura" ta  cred ca se aplica in unele judete intr-un sens iar in alte judete in sens invers ...

unii sunt in stare "sa deschida usa" isj sa aiba post altii sunt in stare "sa deschida usa" "candidatului" sa-i dea postul biggrin.gif

Corect.

--------------------
Mesaj personalYahoo
ISJ_MS
Trimis: 19 Sep 2013, 07:52 PM

Mentor

QUOTE (atomic @ 13 Sep 2013, 09:01 PM)

avem si posturi si cadre

in 11 septembrie a.c. aveati vreo 800 si ceva de "pozitii"(posturi/catedre complete si incomplete) neocupate ... presupun ca le-ati rezolvat ...

da le-am rezolvat
azi am avut concursul de toamna

--------------------
atomic
Trimis: 20 Sep 2013, 12:34 PM

Utilizator avansat

QUOTE (ISJ_MS @ 19 Sep 2013, 09:52 PM)

avem si posturi si cadre

da le-am rezolvat

calificati ... necalificati confused24.gif

--------------------
(Albert-Einstein)
SAU
Mesaj personal
badea1990
Trimis: 24 Sep 2013, 02:35 PM

Utilizator avansat

QUOTE (ISJ_MS @ 19 Sep 2013, 09:52 PM)

avem si posturi si cadre

da le-am rezolvat

Cat poate dura pana primim avizul de la M.E.N?

--------------------
Mesaj personalYahoo
derecho_08
Trimis: 24 Sep 2013, 10:04 PM

Utilizator avansat

Directorul unei scoli nu a declarat orele ramase libere in urma numirii directorului adjunct, dand aceste ore unui profesor de la o alta scoala ca ore suplimentare si nu unui candidat 2013 cu media peste 7. Se poate rezolva ceva pe calea ISJ-ului? Cum?

--------------------
Je t'aime, Je t'aime
Comme un fou, comme un soldat,
Comme une star de cinema.
Je t'aime, je t'aime
Comme un loup, comme un roi,
Comme un homme que je ne suis pas.
Tu vois, je t'aime comme ca!

"Caracterul fara inteligenta poate mult, dar inteligenta fara caracter, nu valoreaza nimic!" Cicero.
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (10) 1 [2] 3 4 ... Ultimul » Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved