Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (2) 1 [2]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Vouchere de vacanta, Pot fi folosite de rudele de gradul I?
yulys
Trimis: 7 Jul 2018, 04:19 PM

Utilizator avansat

Grup: Members

QUOTE (1q1q1q @ 6 Jul 2018, 07:05 PM)
Ale mele aveau valabilitatea 06.2019.
Deci le-aș fi putut folosi până pe 30 iunie 2019 inclusiv.
Nu cred că o agenție vinde pachete in iunie 2019 pt 2020.

Ce înseamnă valabilitatea voucherului: termenul în care se poate achita un pachet turistic sau cel în care serviciul trebuie consumat efectiv? Dacă voucherele mele sunt valabile până în iunie 2019 pot achita în mai 2019 o vacanță la munte în decembrie 2019?
Mesaj personal
1q1q1q
Trimis: 7 Jul 2018, 08:15 PM

Mentor

Voucherul e valabil inclusiv in iunie 2019.

--------------------
Bufnițele nu sunt ceea ce par a fi !!!
Mesaj personalTrimite emailMSN
valiciuca
Trimis: 20 Jul 2018, 10:55 AM

Utilizator activ

Bună ziua ! De câteva zile am tot sunat la recepțiile unor hoteluri ce figurează în lista unităților ce acceptă vouchere de vacanță și... m-am încărcat cu un car de nervi. Nu vor să accepte cardul de vacanță motivând ca nu au POS. Ce putem să facem în situația aceasta ?
Mesaj personal
1q1q1q
Trimis: 20 Jul 2018, 11:06 AM

Mentor

Plătiți cash. De ce ați solicitat la școală card și nu tolerează?

--------------------
Bufnițele nu sunt ceea ce par a fi !!!
Mesaj personalTrimite emailMSN
edusociala_cj
Trimis: 20 Jul 2018, 03:26 PM

Utilizator activ

Știți că în școli funcționează tirania majorității. Degeaba am obiectat spunând că e posibil ca anumite unități turistice să nu aibă POS, a rămas după cum a dorit cine a urlat mai tare...
Mesaj personal
edusociala_cj
Trimis: 20 Jul 2018, 07:19 PM

Utilizator activ

Între timp am primit și o super veste, cum că școala în care aveam norma de bază a decis de la sine putere să facă abuz de aceasta și să nu îmi acorde și mie vouchere de vacanță dat fiind că sunt suplinitoare. Din ce m-am documentat până acum, școala a încălcat legea. În plus, mi-au și cerut să depun o cerere cum că nu solicit tichetele de la cea de-a doua școală în care am ore, iar secretara de la această a doua școala mi-a cerut să confirm dacă le primesc... Am fost foarte sigură că le voi primi, nici nu îmi imaginam că o să ajung în asemenea situație.
Așadar, se mai confruntă cineva de pe forum, din acest precar statut de suplinitor/suplinitoare, cu asemenea situație?
Eu nu am de gând să accept abuzul acesta...
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (2) 1 [2]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved