Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Pagini: (14) « Primul ... 12 13 [14]  ( Primul mesaj necitit ) Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Bine ați venit în forumul părinților!
LilianaLi
Trimis: 15 Feb 2017, 09:06 AM

Utilizator
**

Grup: Members

Am ajuns la scoala cu pruncul meu si, surpriza, am gasit scoala in punctul unde o lasasem acum 25 de ani.
Este incredibil cat de impietrita este mentalitatea, nici muschi nu au crescut pe ea de-atunci.

Este incredibil de urata scoala pe dinauntru, este anosta, lipsita de curiozitate, este discriminatorie in incluziunea ei, este nepregatita, fara teluri, fara motivare, fara respect. Cam ca forumul asta, se vorbeste stricat (gramatical, moral, etic - ce e aia etica, chiar?), nu exista pozitivism, dorinta de imbunatatire, exista o blazare in mediocritate si cam atat.
Sa invete copilul sa citeasca, sa calculeze, indiferent de ce trebuie asta. Indiferent daca ii va fi necesar in viitor, facem programa. Indiferent ca are aplicabilitate, facem programa. De ce facem programa nici macar pedagogul nu stie.
Si in bifarea asta a programei, tipam, urlam, discriminam, cot la cot elev si pedagog.
Dezgust, un fel de "mananc si plang".
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

OpțiuniPagini: (14) « Primul ... 12 13 [14]  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved