Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Detasare/ Pretransfer/ Transfer
Ioana38
Trimis: 18 Jun 2019, 12:21 PM

Utilizator
**

Grup: Members

Bună ziua,
Sunt educatoare titulara din 2018. Am o nelămurire: pot să mă detașez sau sa particip la etapa de pretransfer sau transfer fără definitivat? Pe cine am întrebat mi-a spus că nu pot nici detașare/pretransfer/transfer daca nu am definitivat-ul.
Va mulțumesc
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 18 Jun 2019, 10:20 PM

Utilizator avansat

QUOTE (Ioana38 @ 18 Jun 2019, 01:21 PM)
Bună ziua,
Sunt educatoare titulara din 2018. Am o nelămurire: pot să mă detașez sau sa particip la etapa de pretransfer sau transfer fără definitivat? Pe cine am întrebat mi-a spus că nu pot nici detașare/pretransfer/transfer daca nu am definitivat-ul.
Va mulțumesc

asa e, nu puteti. puteati doar daca erati inscrisa la Def 2019 ca la 1 septembrie teoretic obtineati Def ul, daca nu, se anula decizia de pretransfer si ramaneati la postul initial.
Mesaj personal
Ioana38
Trimis: 19 Jun 2019, 08:56 AM

Utilizator
**

Bună ziua, Sunt înscrisă la Definitivat 2019. Am trecut inspecțiile la clasa și merg la examenul din 24 iulie. Dacă iau examenul cu nota 8 mă pot detașa in toamnă? Știți când este perioada de detașare și de ce acte am nevoie? Mulțumesc
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 19 Jun 2019, 09:15 AM

Utilizator avansat

QUOTE (Ioana38 @ 19 Jun 2019, 09:56 AM)
Bună ziua, Sunt înscrisă la Definitivat 2019. Am trecut inspecțiile la clasa și merg la examenul din 24 iulie. Dacă iau examenul cu nota 8 mă pot detașa in toamnă? Știți când este perioada de detașare și de ce acte am nevoie? Mulțumesc

Cautati pe site isj si gasiti calendar si cerere cu documente necesare. Depuneti pt detasare la cerere in august sau daca aveti scoala care sa va vrea, va solicita in interesul invatamantului tot pe atunci.
Mesaj personal
maria_maria1970
Trimis: 12 Jul 2019, 10:30 AM

Utilizator activ

Buna ziua.Detasare in interesul invatamantului se poate realiza si partial ,adica doar pe o fractiune de norma ,eu am ore in 3 scoli....m-ar interesa sa plec doar din una.Multumesc foarte mult!
Mesaj personal
mihai.andrei
Trimis: 12 Jul 2019, 09:12 PM

Utilizator avansat

QUOTE (maria_maria1970 @ 12 Jul 2019, 11:30 AM)
Buna ziua.Detasare in interesul invatamantului se poate realiza si partial ,adica doar pe o fractiune de norma ,eu am ore in 3 scoli....m-ar interesa sa plec doar din una.Multumesc foarte mult!

da, se poate.
Mesaj personal
ionelaB90
Trimis: 23 Jul 2019, 02:32 PM

Utilizator
**

Hello! sunt profesor titular din 2015 si am participat la titularizare anul acesta, obtinand media 9.5. In judet nu exista posturi viabile pe 4 an. In sedinta din 1 august, daca iau norma in 2 scoli (12h+7h), ore vacante viabile pe 1 an in ambele scoli, miscare de mobilitate se considera transfer sau detasare? Ce statut am eu la 1 septembrie? Multumesc.
Mesaj personal
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved