Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Încetare activitate de suport tehnic
Tudor Grama
Trimis: 3 Mar 2016, 12:14 PM

Inginer Suport Tehnic

Grup: Admin

Stimați colaboratori,

Considerăm că pentru a înțelege situația actuală legată de asigurarea suportului pe proiectul SEI, este important ca dumneavoastră să dispuneți de toate informațiile necesare construirii unei imagini de ansamblu.
În acest sens, dorim să vă prezentăm pe scurt câteva din realizările acestui proiect și contribuția noastră în asigurarea suportului tehnic asociat proiectului.
Sperăm că în acest fel să dăm măsura eforturilor considerabile pe care le-am făcut pentru susținerea acestui proiect, atât a celor asumate prin contract, cât și a celor de voluntariat, realizate prin contribuția exclusivă a echipei SIVECO.
Prin proiectul SEI, derulat în perioada 2001-2010 în mai multe etape, școlile au primit calculatoare, software de bază, software educațional și au fost instruiți profesori. Am acordat suport tehnic atât pe durata implementării proiectului, cât și ulterior.
Rezultatele cantitative ale celor 6 etape ale proiectului SEI sunt sumarizate în poza atașată.
Vă asigurăm că materializarea acestor rezultate a însemnat un volum imens de muncă. Foarte mulți colegi au lucrat permanent pentru a asigura bunul mers al aplicațiilor și pentru a răspunde tuturor solicitărilor primite.
Trebuie să știți că, începând cu anul 2011, munca noastră legată de proiectul SEI a fost strict benevolă. Noi credem în valoarea extraordinară a acestui proiect și, chiar neplătiți pentru efortul depus, am încercat să păstrăm standardele cu care erați obișnuiți și să vă răspundem prompt în cazul tuturor problemelor cu care v-ați confruntat. Suntem convinși că în toți acești ani ne-ați simțit alături de dumneavoastră și că ajutorul nostru v-a fost de un real folos.

În plus față de obligațiile contractuale asumate, începând din anul 2001, echipa SIVECO a asigurat suportul tehnic și informatic pentru toate examenele naționale, fiind implicată atât în conceperea, cât și în asigurarea funcționării și operarea aplicațiilor pe perioada desfășurării acestora. Este vorba de Evaluarea națională, ADLIC – Admiterea la liceu, Bacalaureat, Titularizare, Definitivat. De asemenea, ne-am adus contribuția la desfășurarea programelor sociale Bani de liceu și EURO 200.
Nu vă spunem aceste lucruri ca să vă impresionăm! Știm că în tot acest timp ne-ați fost alături, am avut pe cine să ne bazăm și suportul dumneavoastră a fost esențial pentru a se asigura bunul mers al întregului sistem.
Activitatea de suport presupune însă eforturi materiale și umane uriașe și, cel puțin pentru o perioadă, aceste eforturi nu mai pot fi susținute prin activitățile de voluntariat ale echipei SIVECO.
În perioada următoare, care sperăm sa fie cât mai scurtă, vom asigura numai următoarele servicii minimale:
Administrarea portalului educațional SEI;
Moderarea forum-urilor;
Mentenanța DataCenter-ului MECTS (on-site).
Vă mulțumim pentru înțelegere și sperăm să putem relua cât mai curând activitatea normală de suport.

Cu speranța unei bune colaborări și pe viitor,
Echipa de suport tehnic SIVECO

Acest mesaj a fost modificat de către Tudor Grama la data 22 Nov 2016, 11:39 AM

Imagine atașată
Imagine atașată
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
vigo_ro
Trimis: 27 Dec 2016, 05:59 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Buna seara,

Va multumesc pentru raspuns.
Sunt constient atat de realizarile dumneavoastra, cat si de munca depusa.
Da problema mea inca exista. Sunt "mai greu de cap" se pare.

1. Dumneavoastra nu va mai ocupati de suport pentru problema mea?
sau
2. Gazduirea pentru scoli nu mai exista?
si
3. Cu cine trebuie sa iau legatura pentru rezolvarea problemei mele.

Va multumesc
Mesaj personalTrimite email
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved