Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Serviciu nefuncțional de găzduire WEB pentru școli
scoala_vm_bz
Trimis: 11 Sep 2017, 07:14 PM

Utilizator activ

Grup: Members

Bună ziua,
Vă solicităm prin prezentul mesaj informații cu privire la nefuncționarea serviciului de găzduire WEB pentru școli (aprox. 1 lună), și cât estimați că va mai dura această situație. Menționăm că avem informații importante în așteptare pe care nu le putem aduce la cunoștința celor interesați (anunțuri de angajare, documente specifice, informații diseminare proiecte europene etc.). De asemenea, având în vedere faptul că în secțiunea Termeni și condiții de aici se menționează că Serviciul de găzduire a siturilor WEB ale unităților de învățământ preuniversitar din România, numit în continuare "SERVICIUL" este oferit și administrat de Ministerul Educației și Cercetării (MEdC), numit în continuare "ADMINISTRATORUL" serviciului, în cadrul programului SEI de informatizare a învățământului preuniversitar, am dori să știm care sunt datele de contact ale departamentului din MEN ce reglementează funcționarea acestui serviciu.
Vă mulțumesc,
Valeriu Florea, informatician
Șc.Gimnz. Vama Buzăului
jud. Brașov
http://vamabuzaului.scoli.edu.ro/
Mesaj personalTrimite email
Dana Jebelean
Trimis: 21 Sep 2017, 06:21 PM

Utilizator avansat

Grup: Moderatori

Si eu intampin acelasi tip de problema pentru site-ul liceului meu sannicolaum.licee.edu.ro
Din pacate, in aceasta perioada am avut si control aracip care a trebuit sa evalueze si promovarea liceului in mediul virtual ...
Mesaj personalTrimite emailPagina web a utilizatoruluiYahoo
scoala_vm_bz
Trimis: 22 Sep 2017, 12:35 PM

Utilizator activ

Din păcate, se pare că serviciul nu va mai fi disponibil - am început demersurile pentru achiziționarea unui pachet domeniu+găzduire la o firmă specializată. Succes!
Dana Jebelean
Trimis: 22 Sep 2017, 03:10 PM

Utilizator avansat

Ați găsit vreun provider cu cont pe SEAP?
scoala_vm_bz
Trimis: 22 Sep 2017, 06:20 PM

Utilizator activ

romarg.ro
Sigur sunt si altele, trebuie căutat. Succes!
Dana Jebelean
Trimis: 22 Sep 2017, 07:35 PM

Utilizator avansat

multumesc!
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved