Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării



  Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> Naveta, decont naveta 250 km
feliciana
Trimis: 20 Sep 2019, 11:08 AM


Utilizator activ
***

Grup: Members
Mesaje: 57
Înscris: 21 Feb 13


Rog raspuns!Am un cadru didactic titularizat la scoala,domiciliul il are la 250 km,sta in gazda iar saptamanal merge acasa.Solicita decontarea navetei saptamanal.Nu si-a gasit post in localitatea de domiciliu,e corect sa-i decontez transportul saptamanal?
Mesaj personal
Top
roset
Trimis: 20 Sep 2019, 03:50 PM


Mentor
*****

Grup: Members
Mesaje: 14.227
Înscris: 24 Jan 09


Legea(metodologia) nu limitează nr de km. nici timpul de navetă! Cred că se poate deconta pe baza documentelor depuse și aprobarea de către CA!


--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
Top
marika1974
Trimis: 21 Sep 2019, 04:57 PM


Utilizator activ
***

Grup: Members
Mesaje: 149
Înscris: 29 Nov 16


Pentru decontarea navetei trebuie contract de comodat , daca masina nu este proprietate personala.Intrebarea mea este daca contractul trebuie facuta la notar? ( Este vorba despre fiica si tatal)

Multumesc.
Mesaj personal
Top
iuliana1207
Trimis: 23 Sep 2019, 01:33 PM


Utilizator avansat
****

Grup: Members
Mesaje: 1.011
Înscris: 22 Jan 13


QUOTE (roset @ 20 Sep 2019, 04:50 PM)
Legea(metodologia) nu limitează nr de km. nici timpul de navetă! Cred că se poate deconta pe baza documentelor depuse și aprobarea de către CA!

In norme. la art.3, cred , se vorbeste despre naveta zilnica.
Mesaj personal
Top
iuliana1207
Trimis: 23 Sep 2019, 01:33 PM


Utilizator avansat
****

Grup: Members
Mesaje: 1.011
Înscris: 22 Jan 13


QUOTE (marika1974 @ 21 Sep 2019, 05:57 PM)
Pentru decontarea navetei trebuie contract de comodat , daca masina nu este proprietate personala.Intrebarea mea este daca contractul trebuie facuta la notar? ( Este vorba despre fiica si tatal)

Multumesc.

Doar la notar se poate face acest contract intre persoane fizice.
Mesaj personal
Top
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

 

 
  © 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved