Reședință - Portal SEI Portalul educațional SEI  Admitere Admitere Bacalaureat Bacalaureat Titularizare Titularizare Euro 200 Euro 200 Bani de Liceu Bani de Liceu
Găzduire WEB pentru școli și licee Găzduire WEB pentru școli, licee și instituții educaționale Dictionare online Dicționare online Subiecte examene naționale "2007-2008" Subiecte examene naționale "2007-2008"
Subiecte examene naționale începând cu 2002 Subiecte examene naționale începând cu 2002 .campion .campion
SIVECO Romania  Ministerul Educației și Cercetării

Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

> oportunitati pt cadre didactice preuniversitar, scrieti proiecte posdru
telka
Trimis: 4 Dec 2010, 01:57 PM

Utilizator
**

Grup: Members

cand toata lumea se plange de salarii mici, nu este o solutie sa ceri guvernului bani. pierdem timpul...
mai bine invatati sa scrieti proiecte cu finantare externa, proiecte posdru. banii care se castiga intr-un proiect sunt mai importanti decat salariile noastre amarate.
http://10pasi.webgarden.ro

Acest mesaj a fost modificat de către telka la data 4 Dec 2010, 01:59 PM
Mesaj personal
roset
Trimis: 4 Dec 2010, 03:12 PM

Mentor

Ha,ha,ha, proiecte! biggrin.gif Pai ce,nu tot ,,ei ” le aproba!? Stati linistit(a),doar nu credeti ca doar dv. ati scris! S-apoi ,toti ,,fug” de acestea din cauza procentului cu care trebuie sa contribuie comunitatile locale!

--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
telka
Trimis: 4 Dec 2010, 04:02 PM

Utilizator
**

eu nu am pile. am castigat un proiect de 87.000 euro. contributia noastra este de 2%. o asigura primaria, conform legii. de unde sa puna scoala 4000Euro?
Mesaj personal
roset
Trimis: 4 Dec 2010, 06:10 PM

Mentor

N-a spus nimeni de ,,pile”,ci doar ca aprobarile se fac ,,pe culori politice,atat ale scolilor,cat mai ales ale comunitatii! Foarte frumos din partea dv. ca ati reusit! Noi am fost la 1 punct de aprobare,n-am mai primit documentatia (s-a ratacit pe la ISJ),dar am recunoscut-o,cu mici ,,modificari”, in alta localitate!
Toate bune!

--------------------
,,Pentru a spune adevărul e nevoie de cel puțin doi oameni-unul care să îl spună și celălalt care să îl asculte”!
,,Când ai dubii,spune adevarul!” (Mark Twain)
,,Cine zâmbește atunci când lucrurile merg prost s-a gândit deja pe cine să dea vina”!
Mesaj personalTrimite emailYahoo
lamia
Trimis: 25 Feb 2011, 12:25 AM

Utilizator
**

QUOTE (telka @ 4 Dec 2010, 02:57 PM)
cand toata lumea se plange de salarii mici, nu este o solutie sa ceri guvernului bani. pierdem timpul...
mai bine invatati sa scrieti proiecte cu finantare externa, proiecte posdru. banii care se castiga intr-un proiect sunt mai importanti decat salariile noastre amarate.
http://10pasi.webgarden.ro

spune-mi daca se plateste pentru astfel de proiecte! confused06.gif rolleyes.gif dry.gif
daca estev platitv creatorul proiectului????????????????????!!!!!!!!!! cool20.gif
Mesaj personal
telka
Trimis: 25 Feb 2011, 07:47 PM

Utilizator
**

salut,

Se plateste in conditiile incare EL se trece in echipa de proiect. Si este normal sa se treaca pentru ca el cunoaste cel mai bine ce vrea sa faca in acel proiect.
Daca vrei sa faci "la comanda" un proiect pentru o scoala este alta situatie...Firmele de consultanta cer de regula 5-7% din bugetul proiectului. LA unele proiecte, acest tip de cheltuiala se poate deconta din banii proiectului. Este un capitol special cu cheltuieli de consultanta.
Mesaj personal
deliaveres
Trimis: 28 Feb 2011, 07:17 PM

Utilizator
**

Unde trebuie sa depunem aceste proiecte?
Mesaj personal
telka
Trimis: 28 Feb 2011, 08:56 PM

Utilizator
**

Proiectele POSDRU se completeaza si se depun online pe site-ul www.fseromania.ro. Va trebui sa-ti faci un cont...
Mesaj personal
manu69
Trimis: 4 Mar 2011, 04:08 PM

Utilizator avansat

Până când se poate depune un proiect pentru after school ?
Mesaj personal
gabtita
Trimis: 22 Mar 2011, 09:34 PM

Utilizator
**

eu as scrie un proiect,dar nu stiu cum sa incep.idei as avea ,UNDE SA INTRU SA MA INFORMEZ?
Mesaj personal
manu69
Trimis: 22 Jun 2011, 12:39 PM

Utilizator avansat

Stie cineva cand se poate aplica pentru after school? Mai sus se vorbea de iunie-iulie...
Mesaj personal
manu69
Trimis: 25 Jun 2011, 06:57 PM

Utilizator avansat

QUOTE (telka @ 4 Dec 2010, 05:02 PM)
eu nu am pile. am castigat un proiect de 87.000 euro. contributia noastra este de 2%. o asigura primaria, conform legii. de unde sa puna scoala 4000Euro?

Cand ati aplicat , in ce perioada?
Mesaj personal
telka
Trimis: 29 Jun 2011, 04:58 PM

Utilizator
**

QUOTE (deliaveres @ 28 Feb 2011, 08:17 PM)
Unde trebuie sa depunem aceste proiecte?

aceste proiecte se depun online in cazul proiectelor posdru. adresa este www.fseromania.ro. aici va deschideti un cont si incepeti completarea formularului in format actionweb. succes
Mesaj personal
telka
Trimis: 29 Jun 2011, 05:00 PM

Utilizator
**

QUOTE (manu69 @ 25 Jun 2011, 07:57 PM)
QUOTE (telka @ 4 Dec 2010, 05:02 PM)

Cand ati aplicat , in ce perioada?

proiectul a fost depus in 2009, a fost aprobat in 2010 si s-a incheiat in martie 2011. proiectul a fost pe axa 1, domeniul major de interventie 1.3
Mesaj personal
telka
Trimis: 29 Jun 2011, 05:02 PM

Utilizator
**

QUOTE (manu69 @ 4 Mar 2011, 05:08 PM)
Până când se poate depune un proiect pentru after school ?

urmariti site-ul fseromania.ro. Acolo se anunta licitatiile de proiecte. mai sunt si alte situri dar asta este oficial...Bafta
Mesaj personal
bromania
Trimis: 25 Oct 2017, 09:57 AM

Începător
*

Pentru comenzi de costume populare ieftine si de calitate , in cadrul proiectelor cu specific traditional: http://bromania.ro/
Mesaj personalPagina web a utilizatorului
0 utilizator(i) citesc acest subiect (0 vizitatori și 0 utilizatori anonimi)
0 utilizator(i):

Opțiuni Răspunde la acest subiectSubiect nou Sondaj nou

© 2002 SIVECO Romania SA. All Rights Reserved